Zburzenie iPada 10 pokazuje, dlaczego brakuje mu obsługi Apple Pencil 2

Apple ogłosił w zeszłym miesiącu iPada 10. generacji, który ma nowy wygląd podobny do droższych modeli iPada, a także inne ulepszenia. Jednak pomimo wszystkich ulepszeń iPad 10 nie obsługuje drugiej generacji Apple Pencil. Ale już naprawię to udostępnił rozebrany film, który pokazuje, co znajduje się w iPadzie 10 i daje nam wyobrażenie, dlaczego nowy iPad działa tylko ze starym Apple Pencil.

Pod względem wzornictwa iPad 10. generacji jest praktycznie identyczny z iPadem Air, a nawet mniejszym iPadem Pro. Mimo to klienci byli zaskoczeni decyzją Apple, aby nie dodawać obsługi ołówka Apple drugiej generacji, który przyczepia się magnetycznie do boku kompatybilnych iPadów.

Zamiast tego Apple zachowało wsparcie dla oryginalnego Apple Pencil, który można ładować przez złącze Lightning. Nie stanowiłoby to większego problemu, gdyby nowy iPad 10 miał port Lightning, co już nie ma miejsca. To dlatego, że podobnie jak inne iPady, iPad 10. generacji ma teraz port USB-C. A to oznacza, że ​​użytkownicy potrzebują adaptera, aby sparować i naładować oryginalny Apple Pencil z nowym iPadem.

Zburzenie iPada 10 i dlaczego brakuje mu obsługi Apple Pencil 2

Ale co skłoniłoby Apple do podjęcia takiej decyzji? To jest dokładnie to naprawię to pokazuje nam w swoim rozebranym filmie. W porównaniu do iPada Air 4, iPad 10 wygląda prawie identycznie w środku. Jednak iPad 10 jest pierwszym iPadem wyposażonym w poziomą przednią kamerę, dzięki czemu uchwyci lepszy i bardziej naturalny kąt, gdy iPad jest zadokowany na klawiaturze.

Ale chociaż ta zmiana jest świetna dla użytkowników, którzy wykonują dużo połączeń wideo za pomocą iPada, przedni aparat znajduje się teraz dokładnie tam, gdzie Apple umieszcza magnesy Apple Pencil na innych modelach iPada, takich jak iPad Air i iPad Pro.

Chociaż Apple nigdy tego nie potwierdził, teraz jest jasne, że projektanci i inżynierowie firmy musieli wybierać między poziomym ustawieniem przedniego aparatu a użyciem nowego Apple Pencil 2. Z obiektywem aparatu i czujnikiem po prostu nie ma miejsca na komponenty, które trzymają i naładuj Apple Pencil drugiej generacji.

Poza tym nie ma nic ekscytującego w iPadzie 10. generacji. Główne różnice w stosunku do innych modeli iPada to nielaminowany ekran i port USB-C przylutowany do płytki logicznej, co z pewnością utrudnia naprawę. Można go obejrzeć w całości naprawię to rozbiórki pod lub bezpośrednio na Youtube:

FTC: Używamy automatycznych linków afiliacyjnych, aby zarabiać. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple: