Zawodnicy MMA, którzy trzymają się Jamesa Krause, spotykają się z zakazami podczas sond hazardowych

Zawodnicy, którzy pozostają w kontakcie z trenerem MMA Jakub Krauze zostanie tymczasowo wykluczony z wydarzeń UFC w oczekiwaniu na kilka dochodzeń w sprawie wątpliwych działań związanych z zakładami, ogłosiło UFC w piątek.

Nevada State Athletic Commission (NSAC) powiadomiła Krause 18 listopada, że ​​jego licencja na rzut rożny została zawieszona i tak pozostanie do czasu zbadania wydarzeń z walki z 5 listopada pomiędzy Darek Miner oraz Shayilan Nuerdanbieke co według UFC doprowadziło do wielu dochodzeń w sprawie hazardu.

Krause szkolił Minnera w walce. Minner został zwolniony przez UFC, ogłoszono w piątek.

„Od tego czasu UFC poinformowało Krause i odpowiednich menedżerów pracujących z zawodnikami, których to dotyczy, że natychmiast zawodnicy, którzy zdecydują się kontynuować szkolenie u Krause lub którzy będą kontynuować treningi na jego siłowni, nie będą mogli uczestniczyć w imprezach UFC do czasu wyniku wyżej wymienionych dochodzeń rządowych” – napisano w oświadczeniu UFC. „Ponadto UFC zwolniło Darricka Minnera z organizacji.”

Dyrektor biznesowy UFC Hunter Campbell wysłał w piątek notatkę do zawodników UFC i ich drużyn z podobnymi wiadomościami. Promocja powiedziała, że ​​​​współpracuje „z wieloma toczącymi się dochodzeniami rządowymi” w sprawie walki Minner kontra Neurdanbieke.

„Oprócz bezpieczeństwa i zdrowia swoich zawodników, UFC wierzy, że nie ma ważniejszego elementu profesjonalnych mieszanych sztuk walki niż integralność tego sportu” – czytamy w oświadczeniu UFC.

Oświadczenie odnosiło się do notatki wysłanej przez UFC w październiku, mówiącej zawodnikom, że oni, ich trenerzy i inne osoby zaangażowane w ich drużyny nie mogą już obstawiać walk UFC, zgodnie z kodeksem postępowania UFC. Przed tą notatką UFC nie miało zasad dotyczących zakładów.

„Było to rozszerzenie istniejącego (i zaktualizowanego) Kodeksu Postępowania Zawodników UFC” – kontynuuje oświadczenie – „jak również uznanie różnych stanowych, federalnych i międzynarodowych przepisów ustawowych i wykonawczych, które wyraźnie zabraniają postępowania zagrażającego integralności organizacji. sportu, w tym między innymi zakłady bukmacherskie oparte na informacjach niepublicznych, ustawianie walk i inne podobne wykroczenia. UFC będzie nadal podejmować wszelkie niezbędne i odpowiednie kroki w celu zapewnienia zgodności i egzekwowania swojej polityki oraz zasad obowiązujących w jurysdykcjach w którym operuje”.

Prezes Bellatora, Scott Coker, powiedział w piątkowym oświadczeniu, że Bellator będzie postępować zgodnie z wytycznymi regulacyjnymi, jeśli chodzi o zawodników lub trenerów zaangażowanych w tę sytuację.

Wielu bukmacherów zgłosiło niezwykłe zainteresowanie Neurdanbieke wygraną przez nokaut w pierwszej rundzie i skróceniem walki do mniej niż 2,5 rundy. Szanse na walkę zmieniły się dramatycznie w ciągu kilku godzin poprzedzających walkę w wadze piórkowej w Las Vegas, gdzie Neurdanbieke przeszedł od -220 faworytów do -420 faworytów.

Zaledwie 30 sekund po rozpoczęciu walki Minner rzucił lewym ciosem w ciało Nuerdanbieke i natychmiast skrzywił się i sięgnął po lewą nogę. Nuerdanbieke zbliżył się, a Minner poszedł na kolejną lewą nogę, po czym Nuerdanbieke upuścił Minnera kolanem w głowę i wylądował na ziemi z łokciami. Nokaut techniczny został zatrzymany w 1:07 pierwszej rundy.

Prezydent UFC Dana White powiedział w zeszłym miesiącu przed galą UFC 281 w Nowym Jorku, że „absolutnie zero dowodów na to, że ktokolwiek w nią zaangażowany obstawiał” tę walkę.

„Były pewne oznaki, że coś jest nie tak, ale nie ma na to absolutnie żadnych dowodów [anybody] zrobił coś złego” – powiedział White.

Niezwykła akcja bukmacherska doprowadziła do wszczęcia dochodzenia przez US Integrity, firmę z Las Vegas, która współpracuje z bukmacherami i regulatorami gier w celu nadzorowania rynku zakładów. UFC powiedziało również, że bada walkę ze swoim partnerem Don Best Sports. Trwają dochodzenia.

Ponadto Nevada State Athletic Association planuje podjąć działania dyscyplinarne przeciwko Minnerowi za „nieujawnienie formularza medycznego przed walką” podczas spotkania 14 grudnia, powiedział dyrektor wykonawczy NSAC Jeff Mullen.

Krause i przedstawiciel Minnera nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz w piątek. Żaden z nich nie odniósł się jeszcze bezpośrednio do sytuacji publicznie, chociaż Minner kilka razy publikował na Instagramie informacje o kontuzji nogi.

36-letni Krause nie walczył od 2020 roku i oficjalnie ogłosił zakończenie kariery w sierpniowym wywiadzie dla The MMA Hour. Krause przez lata trenował wysokiej klasy zawodników MMA w swojej siłowni Glory MMA and Fitness w Lee’s Summit w stanie Missouri. Jego najbardziej znanym obecnym zawodnikiem jest tymczasowy mistrz wagi muszej UFC Brandon Morenoz którym planowana jest walka o unifikację tytułu Deivesona Figueiredo na UFC 238 21 stycznia w Brazylii. Moreno trenuje z Krause od początku tego roku.

Na swoim koncie na Instagramie w piątek wieczorem Moreno opublikował(a) zdjęcie przytulając Krause, z podpisem „Czekając na sprawiedliwość”.

19 listopada Wydział ds. Egzekwowania Gier w New Jersey powiadomił stanowego licencjonowanego bukmachera, że ​​nie wolno im już oferować zakładów na jakąkolwiek walkę, w której brał udział Krause, „w tym jako trener, trener, promotor lub zawodnik”.

Krause był otwarty na temat swoich zakładów sportowych, prowadząc popularny kanał YouTube Discord i podcast znany jako 1% Club. Wcześniej brał także udział w programie bukmacherskim dla ESPN na YouTube. Kanały Discord i YouTube Krause zostały wyłączone 24 listopada.

W wywiadzie dla „The MMA Hour” Krause powiedział: „Gram więcej w MMA niż w cokolwiek innego”, dodając, że obstawia „każdą kartę, prawie każdą walkę”.

Alcohol and Gaming Commission of Ontario (AGCO) w czwartek nakazała zarejestrowanym podmiotom zaprzestanie oferowania i przyjmowania zakładów na UFC „z powodu nieprzestrzegania wymagań AGCO dotyczących uczciwości zakładów”. Firma AGCO jest zaniepokojona faktem, że polityka UFC dotycząca hazardu zabrania sportowcom obstawiania walk i nie jest wystarczająco daleko, aby zakazać wszystkim osobom posiadającym poufne informacje.

„Wskazaliśmy operatorom, że po podjęciu niezbędnych kroków naprawczych mogą dostarczyć informacje wykazujące, że produkty bukmacherskie UFC spełniają standardy rejestratora” – powiedziała Katherine Cunningham, menedżer ds. Zgodności z przepisami dotyczącymi gier online. „Jesteśmy zobowiązani do ścisłej współpracy z operatorami i UFC, aby zapewnić bezpieczne i odpowiedzialne usługi hazardowe w Ontario”.

W piątek rządowa agencja Alberta Gaming, Liquor and Cannabis nakazała operatorom w prowincji zaprzestanie oferowania zakładów na UFC.

Krause przypiął wielu zawodników w walkach o tytuł UFC. Jako zawodnik miał 28-8 lat, był dwukrotnym uczestnikiem reality show „The Ultimate Fighter” i miał passę sześciu walk w UFC w latach 2015-2019. Zawodowo zadebiutował w MMA w 2007 roku, po odznaczona kariera amatorska.