Zalety i wady luksusowej Tesli Rival

  • Pojechałem mercedes-benz challenger do Tesli Model S.
  • Sześciocyfrowy EQS oferuje imponujący zasięg, olśniewającą technologię i wygodne wnętrze dopasowane do członków rodziny królewskiej.
  • Mercedes pożyczył mi dobrze wyposażonego EQS 580, który kosztował 141 000 USD.

Mercedes-Benz widział sukces Elona Muska. I to wystarczyło.

Niemiecka marka niedawno wprowadziła na rynek EQS, luksusowy elektryczny sedan, który bezpośrednio nawiązuje do długo działającego modelu S Tesli. jeździł EQS 580 za 141 000 dolarów, czołowy pies w składzie EQS. I chociaż podobało mi się jego wystawne wnętrze i wyjątkowo duży zasięg, ma kilka wad.

Plusy: Super luksusowe wnętrze

2022 Mercedes-Benz EQS 580

2022 Mercedes-Benz EQS 580

Tim Levine/The InsiderZamknij się w EQS, a natychmiast zostaniesz odizolowany od chaotycznego świata zewnętrznego. Wygodne siedzenia, wysokiej jakości wykończenie, nastrojowe oświetlenie i solidna jakość wykonania składają się na całość eleganckie wnętrze można się zastanawiać: czy Goldman zatrudnia?

Nie musisz kiwnąć palcem w EQS, który w zasadzie służy jako Twój osobisty kamerdyner. Poproś go, aby aktywował fotel masujący, a on posłusznie się zobowiąże.

Pro: Wygodna, jedwabiście gładka jazda

2022 Mercedes-Benz EQS 580

2022 Mercedes-Benz EQS 580

Tim Levine/The InsiderNawet tanie samochody elektryczne są piękne cicha i płynna jazda w porównaniu z typowymi pojazdami na gaz. Ale EQS jest nieco powyżej. Sunie po drodze jak poduszkowiec, zupełnie niewzruszony wybojami i pęknięciami w chodniku.

Minusy: Dziwne, papkowate hamulce

2022 Mercedes-Benz EQS 580

2022 Mercedes-Benz EQS 580

Tim Levine/The InsiderPodobnie jak wszystkie pojazdy elektryczne, EQS zwalnia, gdy naciśniesz pedał przyspieszenia, wykorzystując hamowanie rekuperacyjne, proces, który wychwytuje energię z silnika samochodu i przekazuje ją do akumulatora. Ale Mercedesowi zupełnie nie udało się ustalić związku między regeneracją a pedałem hamulca.

Zatrzymanie samochodu, zwłaszcza w krótkim czasie, może być denerwujące, ponieważ często trzeba pedałować mocniej i dalej, niż się spodziewasz.

Pro: Sterowanie tylnym kołem

2022 Mercedes-Benz EQS 580

2022 Mercedes-Benz EQS 580

Tim Levine/The InsiderEQS to duży samochód, ale nie sprawia wrażenia. To dzięki wbudowanemu układ kierowniczy tylnych kół co pomaga w wykonywaniu ostrzejszych skrętów.

W rzeczywistości jest tak wydajny, że zupełnie mnie zaskoczył, gdy po raz pierwszy zobaczyłem, jak kręci się po parkingu. Po ulepszeniu opcjonalnego pakietu kierowania tylnymi kołami mój EQS 580 skręcał na miejsca parkingowe jak Fiat.

Pro: Luneta przyjazna w podróży

2022 Mercedes-Benz EQS 580

2022 Mercedes-Benz EQS 580

Tim Levine/The InsiderJeśli wydajesz 100 000 USD i więcej na samochód elektryczny, lepiej jest zapewnić to, czego najbardziej oczekują nabywcy pojazdów elektrycznych: zasięg. Napęd na wszystkie koła EQS 580 zapewnia hojny 340 mil zasięgu, szacuje Agencja Ochrony Środowiska. EQS 450+ z napędem na tylne koła obiecuje do 350. (Ten podstawowy model kosztuje nieco ponad 100 000 USD).

Pro: Mnóstwo błyskotliwej technologii, jeśli to lubisz

2022 Mercedes-Benz EQS 580

2022 Mercedes-Benz EQS 580

Tim Levine/The InsiderThe EQS to technologiczna kraina cudów, który zawiera nie jeden, nie dwa, ale trzy oddzielne ekrany z przodu, jeśli wybierzesz opcjonalny dodatek „Hyperscreen”. Zwiększ tę liczbę do czterech, jeśli policzysz wyświetlacz przezierny, który wyświetla ważne informacje dotyczące jazdy, takie jak prędkość i szczegółowe wskazówki na przedniej szybie. To pięć, wliczając w to tablet, który pasażerowie z tyłu otrzymują w ramach pakietu „Executive Rear Seating”.

Gdy zbliżasz się do zakrętu, pojawia się widok z kamery skierowanej do przodu z niebieską strzałką pokazującą, gdzie skręcić lub który zjazd wybrać. A na autostradzie zaawansowany tempomat Mercedesa szybko zmienia pas po włączeniu kierunkowskazu.

Dostępny jest nawet czytnik linii papilarnych, za pomocą którego klienci mogą uzyskać dostęp do preferowanych ustawień jazdy.

Wady: Wiele rozpraszających technologii, jeśli nie jesteś zainteresowany

2022 Mercedes-Benz EQS 580

2022 Mercedes-Benz EQS 580

Tim Levine/The InsiderMiłośnicy technologii mogą uznać, że wszystkie te kolorowe ekrany – i brak zwykłych przycisków – są zbyt trudne do udźwignięcia.

Wady: Brak przedniego bagażnika

2022 Mercedes-Benz EQS 580

2022 Mercedes-Benz EQS 580

Tim Levine/The InsiderEQS ma dużo miejsca z tyłu, ale jeśli kupujesz samochód elektryczny z nadzieją na zdobycie przedniego bagażnika, poszukaj gdzie indziej. Konkurenci tacy jak Tesla Model S i Porsche Taycan umieść dodatkowe miejsce do przechowywania przed miejscem, w którym normalnie znajdowałby się silnik.

Ale w mercedesie twoje śmieci będą musiały iść do bagażnika.