Wyniki ONE na Prime Video 5: Anatolij Malykhin wybija Reiniera de Riddera na pierwszym miejscu za drugi tytuł

Anatoliy Malykhin zdobył swój drugi tytuł ONE Championship pokonując w pierwszej rundzie Reiniera de Riddera w głównym turnieju ONE na Prime Video 5.

Malykhin zranił de Riddera wcześnie ciężkimi rękami i nie zatrzymał się aż do 12. zawodnika wagi średniej Światowe rankingi walk MMA leżał na plecach, znokautowany uderzeniem młota. Oficjalny czas zakończenia pierwszej rundy to 4:35 w Mall of Asia Arena w Manili na Filipinach.

„Jestem najlepszym z najlepszych, mistrzem świata” — powiedział Malykhin, który przystąpił do walki jako tymczasowy mistrz wagi ciężkiej i zdobył tytuł de Riddera w wadze półciężkiej (185 funtów). „Już od wczoraj wiedziałem, że wygram, więc chciałem tylko podziękować wszystkim ludziom, którzy mnie wspierali. Wiedziałem, że pas będzie na klatce piersiowej mojego trenera.

Koniec został wprawiony w ruch prawą ręką, którą de Ridder uderzył w płot, gdzie wycofał się po kilku mocnych strzałach w ciało i hakach. Jego początkowy wypad do klinczu i ustawienie rzutu okazały się jego upadkiem, gdy umieścił go w zasięgu prawej ręki Malikhina. Jego naturalna skłonność do skręcania w lewo tylko dostarczała więcej celów pretendentowi, który w pełni to wykorzystał.

De Ridder poniósł pierwszą porażkę w swojej karierze zawodowej po 17 występach zawodowych, podczas gdy Malykhin, któremu również przyznano parę premii w wysokości 50 000 $, zdenerwował listy przebojów swoim 12. z rzędu zwycięstwem w niepokonanym rekordzie zawodowym.

Ruotolo broni pasa łatwego złapania

Kade Ruotolo, grający w lekkim grapplingu i fizycznym jiu-jitsu mistrzostw ONE, kilka razy powalił Matheusa Gabriela na płótno. Gra gardy Gabriela była wystarczająco dobra, aby utrzymać go w meczu, a Ruotolo nagrodził go kilkoma próbami zablokowania kostki, które, jak powiedział, spowodowały pęknięcie nadgarstka. Kiedy nie było kontaktu, poszli na odległość, a Ruotolo zdobył jednogłośną decyzję.

Debiut Soldicia ONE zepsuty przez kopnięcie w pachwinę

Roberto Soldić przerwał swój debiut w ONE Championship przypadkowym uderzeniem kolanem w pachwinę, co uniemożliwiło mu kontynuowanie walki z Muradem Ramazanowem.

Rozpraw się z Buntanem

Jackie Buntan pomściła swoją amatorską porażkę z Amber Kitchen jednogłośną decyzją, która prawdopodobnie została przypieczętowana nokautem w trzeciej rundzie. Potężne pchnięcia Buntana pokonały długie pchnięcia i presję Kichen, a kiedy dostała się do środka, dała znać o swojej obecności szybkimi hakami wewnętrznymi.

Tyanes grinduje Parka, wciąż przegrywając jedną kartę

ONE Championship sędziuje walkę przez cały czas, więc było mylące, gdy jeden sędzia dał Dae Sung Parkowi uderzenie głową nad Lowenem Tyanesem. Oprócz cięcia, które zostało otwarte przez przypadkową potyczkę, Park niewiele zrobił poza duszeniem i pokonaniem go w trzech rundach. Chociaż był w stanie zatrzymać się pod koniec pierwszej i trzeciej gry, jego kopnięcia były jego najlepszym atakiem przeciwko ciągłej groźbie duszenia ze strony tylnej kontroli Tyanesa. Dwóch z trzech sędziów przyznało zwycięstwo Tyanesowi, więc ciekawe spojrzenie na punktację nie zmieniło wyniku.

Anatolij Małychin pok. Reiniera de Knighta przez KO (pięść młotem), runda 1., 4:35

Kade Ruotolo pok. Matheusa Gabriela przez jednogłośną decyzję

Roberto Soldić ogłosił no-contest przeciwko Muradowi Ramazanovowi (kolano do pachwiny Soldicia)

Jackie Buntan pok. Amber Kitchen jednogłośną decyzją

Lowen Tyanes pok. Dae Sung Park przez niejednogłośną decyzję

Edson Marques pok. Eduarda Folayanga przez nokaut techniczny (uderzenia) – 2 runda, 2:53

Tie Roll pok. Marat Gafurow przez poddanie (blokada nadgarstka) – 1 runda, 5:09

Oumar Kane pok. Jasura Mirzamukhamedova przez jednogłośną decyzję

Denice Zamboanga pok. Lin Heqina przez niejednogłośną decyzję