Wyjaśnienie dramatu turniejowego The Dizzying Smash Bros

Zdjęcie Mario z Super Smash Bros.  Ultimate, z oczami świecącymi neonową czerwienią.

Cholera, znowu nadchodzi Nintendo.
Zrzut ekranu: Nintendo

Jeśli śledziłeś dramat trąby powietrznej Oko Złamać World Tour, być może widzieliście nowe oświadczenie Nintendo dotyczące nagłego odwołania turnieju. The Mario producent powiedział, że mu na tym zależy Super Smash Bros. fanów”, wyraźnie stwierdzając, że organizacja e-sportowa Panda Global nie miała żadnego wpływu Video Game Boot Camp zamyka wydarzenie o wartości 250 000 $. To wszystko jest trochę zagmatwane i trudne do zrozumienia. Przeanalizujmy to, aby zobaczyć, gdzie stoimy z jednym z największych tegorocznych Złamać turnieje.


Złamać Światowa trasa koncertowa odwołana, organizatorzy obwiniają Nintendo i Panda Global

Zostało to ogłoszone 29 listopada Złamać Światowa trasa koncertowa została odwołana. Od samego początku organizatorzy wydarzenia, Video Game Boot Camp, wysadzili w powietrze zarówno Nintendo, jak i Panda Global za pociągnięcie za spust. u jego inicjał Średni oświadczenie, Video Game Boot Camp powiedział, że odwołanie nastąpiło „bez żadnego ostrzeżenia”, mimo że organizatorzy byli w kontakcie z Nintendo „przez poprzednie dwanaście miesięcy”. Powód bezceremonialnego zamknięcia? Video Game Boot Camp nie jest licencjonowany przez Nintendo, tak jak jest Panda Globalny Turniej Panda Cup był. Spowodowało to wiele bóle głowy na Video Game Boot Camp, a organizatorzy wskazali palcem na CEO Panda Global dr. Alanowi Bunneyowi za „próby podważenia Złamać World Tour”, grożąc odwołaniem tego i innych turniejów, a także „chcąc wyłącznych praw do transmisji”. Zasadniczo monopol na Smash Bros. sceny.

Nintendo wydaje oświadczenie o braku licencji

Po grach wideo Boot Camp wyciągnął Nintendo i Panda Global dla Złamać World Tour już się nie odbywa, powiedział Nintendo moje Miasto w przesłanym e-mailem oświadczeniu, że obie strony – Nintendo i Video Game Boot Camp – po prostu nie mogły dojść do porozumienia licencyjnego. Firma stwierdziła, że ​​„nie prosiła o żadne zmiany ani odwołania pozostałych wydarzeń w 2022 roku, w tym imprezy Championship 2022”. Nintendo wydawało się sugerować, że chociaż Video Game Boot Camp nie może organizować żadnych wydarzeń w 2023 roku, nadal może ukończyć tegoroczny turniej „biorąc pod uwagę negatywny wpływ na graczy, którzy już planują wziąć udział”, jeśli wydarzenie zostanie odwołanewyd.

Złamać Światowa trasa koncertowa bije brawo w ciszy Panda Global

Video Game Boot Camp powiedział, że oświadczenie Nintendo, że ta dwójka „nie mogła dojść do porozumienia”, było całkowicie fałszywe. u krótki dokument Google, Video Game Boot Camp wyraziło zdumienie wycofaniem się firmy, mówiąc, że organizatorom powiedziano, że pomimo prośby o udział w nielicencjonowanym wydarzeniu w przyszłym roku, mają nadzieję na renegocjację umowy licencyjnej w 2024 r., „Te czasy już minęły”. Mówi się również, że Video Game Boot Camp Złamać World Tour nie „spełniał oczekiwań dotyczących wytycznych dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa” ani „nie był zgodny z wytycznymi partnerów wewnętrznych”, Nintendo nie „licencjonowało Złamać World Tour Championship 2022 lub jakikolwiek inny Złamać Działania w ramach światowej trasy koncertowej 2023”. Nieważne, że według Video Game Boot Camp organizatorzy bezskutecznie starali się o licencję w kwietniu.

moje Miasto skontaktował się z Panda Global w celu uzyskania komentarza.

Złamać Fani planują bojkot globalnych wydarzeń Nintendo i Pandy

Dramat rozgrywał się szybko, Super Smash Bros. społeczność przypadkowych fanów, profesjonalnych graczy i długoletnich komentatorów wychodzi w proteście przeciwko zarówno Nintendo, jak i Panda Global. Ludzie z całej społeczności, w tym inni organizatorzy turniejów, tacy jak AITX eSports i Beyond the Summit, są teraz bojkotuje dwa podmioty. Kapitan Falcon Jas „Fizzi” Laferriere i gracz Falco Shephard „Fiction” Lima powiedzieli, że moje Miasto za pośrednictwem wiadomości na Twitterze, że nie będą uczestniczyć w żadnych wydarzeniach Panda Global w przyszłości, a wiele innych osób podziela to samo zdanie online.

Nintendo mówi, że to obchodzi Smash Bros. I Wspólnota

Nintendo powraca z kolejnym oświadczeniem, które jest wymowne moje Miasto e-mailem jest „opieka dla Super Smash Bros. fanów i jej społeczności bardzo.” Firma wyjaśniła powody odmowy udzielenia licencji Złamać Światowa trasa. Stwierdzono, że decyzja została „oparta wyłącznie na naszej ocenie złożonych przez niego propozycji Złamać World Tour i naszą ocenę ich nielicencjonowanej działalności”, wyjaśniając, że nie ma to nic wspólnego z Panda Global ani żadną inną stroną. Pomimo tego, co Video Game Boot Camp powiedział o odwołaniu, Nintendo wyraźnie stwierdziło, że organizatorzy nie byli zobowiązani do „odwoływania finałów 2022 ze względu na wpływ, jaki miałoby to na graczy”. Jako takie, zdaniem Nintendo, bezceremonialne zamknięcie tegorocznej edycji Złamać turniej „był i nadal jest, [Video Game Boot Camp’s] własny wybór.”

Firma powiedziała również, że jest otwarta na współpracę z innymi organizacjami na dużą skalę wydarzeń poza Panda Global Panda Cup, o ile „spełnia wymagane przez nas wysokie standardy”. Obejmuje to przestrzeganie protokołów BHP, przestrzeganie wytycznych dotyczących marki i własności intelektualnej oraz przestrzeganie najlepszych praktyk zawodowych i organizacyjnych.

„Jesteśmy zobowiązani do ciężkiej pracy, aby poprzez turnieje przynosić radość i zabawę społeczności, zapewniając jednocześnie, że my i nasi partnerzy działamy w pozytywny i odpowiedzialny sposób” – powiedziała firma. moje Miasto.

Złamać World Tour to „walka o zrozumienie” Nintendo i jego procesu decyzyjnego

u osobny dokument Google, Video Game Boot Camp odniósł się do najnowszego oświadczenia Nintendo, mówiąc, że „starał się zrozumieć, dlaczego Nintendo w ogóle skontaktowało się z nami w zeszłym tygodniu, jeśli naprawdę chcieli, abyśmy kontynuowali”. Organizatorzy powtórzyli to, co powiedziało Nintendo, że tegoroczne Złamać Światowa trasa koncertowa nie mogła się odbyć i nic więcej Złamać Wydarzenia World Tour odbędą się w przyszłości, wyjaśniając, że jest zdezorientowany działaniami firmy. Video Game Boot Camp również podzielił swoje rozczarowanie tym, że Nintendo nazwało Panda Global kluczowym partnerem, biorąc pod uwagę „niezliczone potwierdzające zeznania innych liderów społeczności i organizatorów” na temat zachowania Panda Global.

„Stoimy przy swoim wstępne wnioski dot nasze pierwotne stwierdzenie”, powiedział Obóz szkoleniowy z gier wideo jego Poczta. „Wzywamy Nintendo do ponownego rozważenia, w jaki sposób posuwają się naprzód w swoim podejściu Złamać społeczności i poproś, aby ponownie rozważyły ​​swoje relacje z kluczowymi partnerami, którzy wyrządzają tak wiele szkód”.

Panda Global w końcu wydaje odpowiedź na trwający dramat

Po dniu ciszy Panda Global napisała na Twitterze oświadczenie dotyczące wszystkiego, co się dzieje. Organizacja powiedziała, że ​​​​była „tak samo zaskoczona jak opinia publiczna”, widząc oba Złamać Światowa trasa została odwołana, a Video Game Boot Camp atakuje „ciężką pracę i etykę tych, którzy stoją za Panda Cup”. Powtórzył komentarze Nintendo, mówiąc, że Video Game Boot Camp nie ma obowiązku wycofania się z tegorocznego turniejua także wyjaśnienie, że „wszelkie implikacje, na które zespół Panda Cup miał jakikolwiek wpływ [the alleged cancellation of the event] jest fałszywy.” Według Nintendo, a teraz Panda Global, decyzja o zakończeniu Złamać Światowa trasa była obozem szkoleniowym z gier wideo i tylko ich.

Jednak Panda Global przyznała, że ​​jej dyrektor generalny, dr. Bunney, dopuścił się niewłaściwego postępowania podczas komunikowania się z innymi organizatorami turnieju. Organizacja stwierdziła, że ​​dr. Bunney „był jednym z najgłośniejszych zwolenników” społeczności gry i Złamać Szczególnie podczas światowej trasy „przemówił [to Beyond the Summit] w sposób, który nie odzwierciedlał ani wytycznych Nintendo, ani naszych standardów”. W związku z tym Panda Global ma „[taken] wysiłki w celu zaradzenia tej sytuacji” poprzez powołanie dedykowanego zespołu do zarządzania działaniami Panda Cup, aby, przynajmniej w teorii, „usunąć możliwość przyszłych nieporozumień”.


Jest krótszy i dłuższy. Video Game Boot Camp wskazał palcem na Nintendo i Panda Global, podczas gdy Nintendo wskazało palcem z powrotem na Video Game Boot Camp i Złamać Światowa trasa. A teraz Panda Global wskazała palcem na Video Game Boot Camp. W tym momencie to jak opera mydlana. Kto wie, jaki będzie dalszy rozwój niekończąca się saga?

Aktualizacja, 12.02.22, 16:05 ET: Dodano oświadczenie Panda Global.