Współzałożyciel MetaMask chce „zrzucić” Apple, nazywa „nadużyciem” podatek od zakupów iOS

MetaMaska Współzałożyciel i były pracownik Apple, Dan Finlay, mówi, że naciska na przemysł kryptograficzny, aby całkowicie porzucił Apple App Store, nazywając 30-procentowy podatek Apple od zakupów w aplikacji „nadużyciem monopolu”.

„Absolutnie będę tutaj solidarny” — Finlay napisał w odpowiedzi na wiadomość, że Apple wcześniej blokowało aplikację Coinbase na iOS Wallet, dopóki nie została usunięta NFT charakterystyka transmisji.

Portfel Coinbase opublikowane w czwartek że jego użytkownicy nie będą już mogli handlować ani przesyłać NFT za pośrednictwem aplikacji na iOS, twierdząc, że nawet gdyby chciał przestrzegać „podatku Apple”, nie byłby w stanie, ponieważ Apple nie jest zintegrowany z łańcuchami bloków, takimi jak Ethereum.

“Przypuszczam [MetaMask] a każdy inny portfel jest następny” – napisał dziś Finlay. „Jestem gotów opuścić ekosystem Apple. Podatek w wysokości 30% to nadużycie monopolu”.

Nie jest jasne, co to oznaczałoby dla obecnych użytkowników aplikacji MetaMask na iOS. W uwagach wysłanych na adres OdszyfrujFinley powiedział: „Na razie Metamask pozostaje w sklepie z aplikacjami, ale będziemy ściśle monitorować sytuację w nadchodzących tygodniach i miesiącach, aby zapewnić naszym użytkownikom dalszy nieograniczony dostęp do ich zasobów kryptograficznych”.

Finlay rozwinął również swoje tweety dotyczące swoich odczuć na temat nowej polityki Apple. „Jesteśmy rozczarowani wiadomościami, że sklepy z aplikacjami stają się surowymi strażnikami, co nie tylko utrudnia rozwój, ale także otwiera drogę do cenzury” – powiedział. „Jako społeczność wierzymy, że musimy się zjednoczyć, aby znaleźć praktyczne rozwiązanie, aby użytkownicy końcowi mogli nadal mieć swobodę transakcji, a technologia mogła się rozwijać”.

Finlay nie jest pierwszym zwolennikiem kryptowalut, który wyraża pogardę dla polityki Apple. Dyrektor generalny Epic Games, Tim Sweeney i dyrektor generalny Polygon Studios, Ryan Wyatt, wyrazili podobny poziom niezadowolenia z 30% podatku od zakupów w aplikacji.

Ponieważ firmy kryptograficzne próbują tworzyć funkcje dla swoich aplikacji mobilnych, aby zapewnić użytkownikom alternatywę dla korzystania wyłącznie z przeglądarki, wiele z nich napotkało blokadę podatkową Apple i jest odrzucanych lub usuwanych ze sklepu iOS App Store.

Takie zasady mogą wydawać się arbitralne w coraz bardziej cyfrowym świecie. Podczas gdy firmy takie jak Amazon mogą sprzedawać towary fizyczne w swoich aplikacjach bez podatku, firmy kryptograficzne, takie jak OpenSea lub Coinbase, nie mogą sprzedawać towarów cyfrowych bez podatku. Sztuka cyfrowa (gdy jest przedmiotem obrotu jako NFT) podlega opodatkowaniu, podczas gdy sztuka fizyczna nie.

Instagramktóra niedawno uruchomiła NFT w aplikacji, wdroży 30% podatek Apple od każdej sprzedaży NFT – ruch, który sprawia, że ​​zakupy mobilne są znacznie mniej atrakcyjne dla użytkowników.

W odpowiedzi na poprzednią prośbę o komentarz, Apple powiedział Odszyfruj że jej wytyczne mają zastosowanie w równym stopniu do wszystkich, którzy ubiegają się o umieszczenie ich w App Store.

Wskazał również sekcja 3.1.1 Wytyczne App Store, które stanowią, że „Aplikacje nie mogą wykorzystywać zastrzeżonych mechanizmów do odblokowywania treści lub funkcjonalności, takich jak klucze licencyjne, tokeny rzeczywistości rozszerzonej, kody QR, kryptowaluty i portfele kryptowalut itp.”

Wytyczne Apple stanowią, że aplikacje mogą „wykorzystywać zakupy w aplikacji do sprzedaży i sprzedaży usług związanych z niezamiennymi tokenami (NFT), takimi jak wybijanie, wystawianie na sprzedaż i transfer”, ale wszystkie będą podlegać 30% podatkowi.

Uwaga edytora: Ten artykuł został zaktualizowany po publikacji, aby zawierał komentarze Dana Finlaya z MetaMask.

Bądź na bieżąco z wiadomościami o kryptowalutach, otrzymuj codzienne aktualizacje na swoją skrzynkę odbiorczą.