Właściciele Androida w 24-godzinnym czasie mają nowy, łatwiejszy sposób konfigurowania godzin spotkań

Czas wojskowy ma swoje zalety, ale Android zawsze miał wady


Jako ktoś, kto urodził się i wychował w starych, dobrych Stanach Zjednoczonych Ameryki, lubię korzystać z czasu 24-godzinnego. To długa historia, ale jeśli chodzi o tę, którą mam pod ręką, trochę mnie to denerwuje, że wiele telefonów z Androidem nie wyświetla znacznika AM lub PM, chyba że trochę się zagłębisz – tego rodzaju zamieszanie pokonuje cały sens ogólne informacje, które można uzyskać, powiedzmy, dobry inteligentny zegarek. W każdym razie przez długi czas użytkownicy 24-godzinnego zegara na Androidzie musieli radzić sobie z nieco niezgrabnym interfejsem podczas ustawiania czasu wydarzeń w kalendarzu, spotkań i tym podobnych. Ale dzięki pracy Google Wygląd materiału naukowców, ten interfejs musi się wkrótce zmienić.

ANDROIDPOLICJA WIDEO DNIA

Do niedawna, ustawiając czas w trybie 24-godzinnym, użytkownicy musieli wybierać godzinę z dwutarczowego zegara analogowego z godzinami od 1 do 12 na pierścieniu zewnętrznym i od 13 do 24 na pierścieniu wewnętrznym. Gdy użytkownik wybierze godzinę, interfejs przełączy się na ustawienie minut. Osoby z większymi palcami będą jednak znały frustrację dotykania niewłaściwego zegarka, ponieważ tarcze, zwłaszcza na wewnętrznym pierścieniu, były po prostu zbyt blisko siebie – musiałbyś wrócić do pola zegarka, a następnie ponownie wybrać zegarek rzeczywiście chciałeś wstawić.

Google System Blog“” data-modal-id=”single-image-modal” data-modal-container-id=”single-image-modal-container” data-img-caption=””””>

Android-kontrola czasu w kalendarzu-1

Android udostępnia ten interfejs w takiej czy innej formie od wielu lat. Właściwie zauważyliśmy przykład z 2013 roku zamiast starego system operacyjny Google’a blog, który odwrócił pozycjonowanie pierścieni zegarka.

Google“” data-modal-id=”single-image-modal” data-modal-container-id=”single-image-modal-container” data-img-caption=””””>

24-godzinne cyfry-materiał-projekt-1

Zespół projektowania materiałów próbował temu zaradzić 24-godzinny problem z dostępnością dwóch pierścieni na zegarku w 2020 r. poprzez debiut zegarka z jednym pierścieniem, który wyświetla tylko godziny parzyste między 2 a 24. Było to częścią szerszego przeprojektowania interfejsu użytkownika do wyboru czasu, a jednocześnie reszty zestawu, który się kręcił, użytkownicy zegara 24-godzinnego poprosili o zwrot starego zegara dwupierścieniowego – najwyraźniej nie byli zbyt zadowoleni z konieczności ustawienia godzin nieparzystych.

Naukowcy postanowili rozwiązać ten problem za pomocą dokładnych, choć ograniczonych badań, poddając 50 osobom testy czasowe przy użyciu różnych projektów opartych na zegarze — spośród 50 oryginalnych projektów cztery przeszły do ​​etapu kandydującego — a następnie przeprowadzono ankiety.

Google“” data-modal-id=”single-image-modal” data-modal-container-id=”single-image-modal-container” data-img-caption=””””>

24-godzinny projekt-materiału-smoczka-2

Zespół doszedł do wniosku, że żaden 24-godzinny projekt tarczy zegarka nie jest wystarczająco intuicyjny, aby użytkownicy mogli dokładnie i niezawodnie ustawić czas. Biorąc pod uwagę rzadkość takiego projektu w fizycznych zegarkach, nie powinno to być zaskakujące.

Dlatego zespół Material Design postanowił ustawić opcję wejścia cyfrowego jako nową opcję domyślną – została wprowadzona wraz z odświeżeniem selektora czasu Material Design w 2020 r., a użytkownicy mogą dotknąć przycisku klawiatury w oknie monitu, aby przejść do tej opcji, jeśli nie jest to ustawienie domyślne. Wejście cyfrowe będzie działać obok istniejącego zegara analogowego dla użytkowników 24-godzinnych. Ponieważ zespół zbiera dane na temat zachowań użytkowników, firma może podjąć decyzję o ustawieniu domyślnych ustawień czasu dla wejścia cyfrowego.

Dopiero okaże się, czy istnieje przyszłość bez zegara 24-godzinnego na Androidzie, ale ja, w moim kontrariańskim ja, również nie miałbym nic przeciwko temu, by zegary analogowe zniknęły, więc… proszę bardzo.

AKTUALIZACJA: 2022/12/04 19:24 EST JULES WANG

Korekta

Wcześniejsza wersja tej historii sugerowała, że ​​​​opcja wejścia cyfrowego była niedawnym dodatkiem, kiedy została faktycznie wprowadzona podczas odświeżenia w 2020 roku. Przepraszamy za pomyłkę.