W tym tygodniu w monetach: spekulacje na Twitterze powodują, że Dogecoin jest wyższy, Bitcoin i Ethereum są zielone

W tym tygodniu w monetach. Ilustracja autorstwa Mitchella Preffera do rozszyfrowania.

Jeśli w zeszłym tygodniu był mieszana torba parytet dla największych monet, w tym tygodniu pojawiły się pierwsze realne oznaki zysków po katastrofie, jaką była spirala bankructwa FTX.

Bitcoin (BTC) wzrósł o 2,7% w ciągu ostatnich siedmiu dni i obecnie kosztuje około 17 000 USD. Jego najbliższy rywal Ethereum (ETH) wzrósł o 6,7% i w chwili pisania tego tekstu kosztuje 1285 USD, zgodnie z danymi z CoinGecko.

Wydaje się, że obie wiodące kryptowaluty rozpoczęły skromne ożywienie po rozpoczęciu tygodnia od spadków po wiadomościach o niepokojach społecznych w Chinach ryzykowne aktywa, takie jak akcje technologiczne i kryptowaluty. Protestujący demonstrowali przeciwko trwającym w kraju drakońskim środkom, wywołując obawy, że druga co do wielkości gospodarka świata może zostać zakłócona.

Rynek spadł również w poniedziałek po wiadomościach, że kryptowalutowy pożyczkodawca BlockFi złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości. BlockFi to najnowsza firma z długiej listy firm kryptograficznych, które zostały dotknięte zarazą po upadku giełdy kryptowalut FTX.

Aktywa ryzyka wyzdrowiała w środę kiedy prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział w przemówieniu, że grudzień przyniesie mniejsze podwyżki stóp procentowych. To oznacza koniec cyklu wędrówki —jak dotąd trzy w tym roku co 75 punktów bazowych – to było najbardziej strome od 1994 r.

Chociaż wiodące waluty prawie wszystkie odnotowały wzrosty, zyski były w większości niewielkie. Jednak kilka nazw skorzystało z turbodoładowania, w tym Chainlink (LINK) – wzrost o 11% do 7,59 USD, Uniswap (UNI) wzrost o 12% do 6,12 USD, a Polygon (MATIC) wzrost o 8,4% do 0,922278 USD.

Dogecoin (DOGE) odnotował oszałamiający wzrost o 21,5%, a jego cena w chwili pisania tego tekstu wynosiła prawie 10 centów.

Trwał tygodniowy rajd DOGE zachęcał przez ćwierkać od nowego CEO Twittera, Elona Muska, który zawiera slajdy z jego niedawnej rozmowy na Twitterze. Jeden slajd wspomina o „płatnościach”, ale nie rozwija tego. Jednak to wystarczyło, aby armia magów spekulowała, że ​​ich ulubiona moneta może być oficjalną cyfrową walutą Twittera; w końcu jest to również ulubieniec Muska.

Ustawodawcy i organy regulacyjne nie pracują nad FTX

Ustawodawcy na całym świecie nadal pilnie monitorują przestrzeń kosmiczną i debatują nad nią, zwłaszcza po dwóch największych katastrofach roku: Terra i FTX. W poniedziałek brazylijski Kongres poszedł o krok dalej niż większość i uchwalił prawo prawne zatwierdzenie kryptowalut do płacenia za towary i usługi w krypto.

Ustawa, która wciąż wymaga zatwierdzenia przez prezydenta, obejmuje kryptowaluty i nagrody za podróże lotnicze w definicji „umowy płatniczej” nadzorowanej przez bank centralny kraju.

Następnego dnia Europejski Bank Centralny opublikował potępiający artykuł, w którym twierdził, że przedłużająca się stabilizacja ceny Bitcoina na poziomie około 20 000 USD przed upadkiem FTX mogła być „sztucznie wywołany ostatni oddech przed ścieżką nieistotności”.

u post na bloguDyrektor generalny EBC ds. infrastruktury rynkowej i płatności Ulrich Bindseil oraz doradca Jürgen Schaff argumentowali również, że „koncepcyjny projekt i braki technologiczne bitcoina sprawiają, że jest on wątpliwy jako środek płatniczy”.

Przyjazna dla Bitcoin senator Cynthia Lummis (R-WY) — która była współsponsorem ponadpartyjnej ustawy House o nazwie Ustawa o odpowiedzialnych innowacjach finansowych wzywając Commodity Futures Trading Commission (CFTC) do bycia głównym regulatorem branży – powiedział w nagranym wcześniej przemówieniu na szczycie Financial Times Crypto i Digital Asset Summit w poniedziałek, że upadek FTX podkreśla potrzebę Kongresu „dowiedz się więcej” o krypto.

Znana jako „Bitcoin Senator” za swoje poparcie dla kryptowalut na Kapitolu, Lummis reklamowała swój rachunek jako „ramy” dla zrozumienia, w jaki sposób można było zapobiec katastrofie FTX.

Zauważyła również, że FTX była „mocno zaangażowana” w opracowywanie ustawy o ochronie konsumentów cyfrowych (DCCPA), którą wspiera senacka przewodnicząca Komisji Rolnictwa Sen. Debbie Stabenow (D-Mich.) i senator John Boozman (R-Ark.). ) – prawo, które według niej „należy napisać od nowa w sposób bardziej wydajny i neutralny pod względem modeli biznesowych, ale bardzo, bardzo skupiony na ochronie konsumentów”.

Bądź na bieżąco z wiadomościami o kryptowalutach, otrzymuj codzienne aktualizacje na swoją skrzynkę odbiorczą.