W listopadzie 2022 r. sprzedaż samochodów elektrycznych Forda przewyższyła samochody na gaz

Bród opublikowała dziś wyniki sprzedaży samochodów w USA w listopadzie i chociaż sprzedaż samochodów elektrycznych wzrosła o ponad 100% piąty miesiąc z rzędu, sprzedaż samochodów napędzanych gazem nadal spadała. Raport sprzedaży podkreśla kierunek, w którym zmierza przemysł samochodowy w USA – do przodu.

W listopadzie sprzedaż pojazdów elektrycznych Forda przewyższyła samochody napędzane gazem

u listopad 2022 r, Ford dostarczył 146 364 pojazdów, co oznacza spadek o 7,8% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Tymczasem sprzedaż pojazdów elektrycznych Forda nadal rośnie, o 102,6% rok do roku.

Po udanym już roku sprzedaż pojazdów elektrycznych Forda wzrosła w listopadzie mniej więcej dwukrotnie szybciej niż cały rynek, dzięki czemu Ford pozostał drugim co do wielkości producentem pojazdów elektrycznych w USA, zaraz za Teslą. Oto spojrzenie na sprzedaż pojazdów elektrycznych firmy w listopadzie i (od początku roku):

  • F-150 Błyskawica: 2062 (13258)
  • Mustang Mach-e: 3539 (34683)
  • Samochód dostawczy E-Transit: 654 (5811)

Ford zwiększył swój udział w rynku pojazdów elektrycznych o około 2% w listopadzie, osiągając 8,6%. Być może ważniejsze jest to, że samochody elektryczne Forda nadal zdobywają klientów, zwłaszcza tych z benzyny i innych marek.

Firma poinformowała, że ​​tak wyprodukował 150 tys Mustang Mach-e w tym tygodniu, gdy Ford zwiększa produkcję, aby nadążyć za ogromnym popytem na elektrycznego SUV-a.

Chociaż sam kamień milowy jest dużym osiągnięciem, według Forda ponad 80% amerykańskich klientów (90% w Europie) przeszło z pojazdów napędzanych gazem. Co więcej, prawie trzy czwarte pochodzi z różnych marek, a także z pojazdów z silnikiem spalinowym.

Listopadowa sprzedaż Forda odzwierciedla szerszy trend w amerykańskim (i światowym) przemyśle samochodowym. Nowe zachęty i polityki, takie jak przepisy IRA w USA i UE zakaz nowych pojazdów z silnikiem spalinowym działają zgodnie z założeniami, napędzając zmiany potrzebne w przemyśle motoryzacyjnym do przejścia na bezemisyjne pojazdy elektryczne.

Ujęcie Electreka

Dane pokazują, że ludzie chcą i są skłonni przesiąść się z pojazdów napędzanych gazem na pojazdy w pełni elektryczne. Nowy reportaż z Globalna mobilność S&P podkreśla ten trend, pokazując, że kierowcy kupują marki, które były wczesnymi liderami w erze pojazdów elektrycznych.

W szczególności informacje pokazują, że producenci samochodów, tacy jak Toyota i Honda, którzy powoli wprowadzali modele w pełni elektryczne, zamieniają się w marki które dużo zainwestowały w rozwój pojazdów elektrycznych.

Kierowcy wymieniają swoją Toyotę RAV-4 i Hondę CR-V na Teslę (Model Y i 3), Forda Mustanga Mach-E, Chevroleta Bolta (EV i EUV) oraz Hyundaia IONIQ5. Spodziewaj się, że zobaczysz więcej tego, gdy zmieni się branża.

FTC: Używamy automatycznych linków afiliacyjnych, aby zarabiać. Więcej.