USMNT World Cup 2022: Kluczem USA do zdenerwowania Holandii jest wygrana bitwa w środku pola, spowolnienie ataku

The Stany Zjednoczone był w świetnej formie, ponieważ cały skład trenował w piątek, przygotowując się do sobotniego starcia z Holandią w 1/8 finału Mistrzostw Świata 2022. Kristijan Pulisic już tam był zatwierdzony jako dostępny po kontuzji miednicy i Josha Sargenta wygląda również na gotowego do gry po kontuzji kostki. Ciekawie będzie zobaczyć, czy Weston McKennie ma więcej niż 60 minut, ale przygotowanie głównych graczy to muzyka dla uszu Gregga Berhaltera. USMNT chce zdenerwować Holendrów w sobotę.

Kluczowy w meczu będzie Sergino Dest przeciwko ojczystemu narodowi ponieważ jego sztuki pomogły Stanom Zjednoczonym w utrzymaniu remisów jeden po drugim i asystował zwycięzcy Pulisica w walce Iranu. Chociaż będzie musiał być gotowy, aby USMNT wygrało, co jeszcze musi się wydarzyć, aby Stany Zjednoczone wygrały mecz?

Podzielmy to wszystko, ale najpierw oto mój przewidywany skład:

Przewidywany skład: Matta Turnera; Dest, Cameron Carter-Vickers, Tim Ream, Antonee Robinson; Yunus Musah, Tyler Adams, McKennie; Timothy Weah, sierżant, Pulisic

1. Często uciskaj

Amerykanie muszą ich zdenerwować i wygrać bitwę w środku pola, jeśli chcą mieć jakąkolwiek szansę na wywołanie zdenerwowania. Brać Anglia gra jako przykład. Trio pomocników “MMA”. of Adams, Musah i McKennie to jedna z najlepszych grup w Pucharze Świata. Będąc w posiadaniu, Holendrzy utrzymują piłkę na ziemi i mają tendencję do wyrzucania jej z 30 utylizacji w trzech meczach.

Berhalter i USMNT wykorzystali różne konfiguracje środka pola, aby zdenerwować przeciwnika i oczekuje się, że dodadzą czwartego do rzutu Cierpliwy atak Louisa van Gaala w bałaganie. Holendrzy mają skłonność do podejmowania złych decyzji z piłką pod presją, zwłaszcza gdy boczni obrońcy są w posiadaniu piłki. Presja gra działa na korzyść tej młodej drużyny ze Stanów Zjednoczonych. Obrona udowodniła już, że kiedy szóstka z przodu idzie do przodu, może się utrzymać, mimo że pozostaje na wyspie, która jest nieco podatna na kontratak.

Przechodząc do obrony…

2. Zwiększ tempo

Holendrzy lubią kontrolować tempo, dlatego myślę, że ponownie rozpocznie mecz Cameron Carter-Vickers. Bardziej komfortowo przy piłce niż Walker Zimmerman, Carter-Vickers może pomóc USMNT w podkręceniu tempa meczu. Wiemy już, że Dest i Antonee Robinson mieszkają w atakującej trzeciej tercji, więc ważne będzie, aby mieć środkowych obrońców, którzy mogą ich znaleźć.

Nawet Turner czuł się komfortowo z piłką u swoich stóp, która pchała do przodu, ponieważ jego trening z Aaronem Ramsdale w Arsenalu zaczyna być widoczny w jego grze. Jeśli Stany Zjednoczone mogą dyktować tempo, mogą nadejść dobre rzeczy – takie jak wczesna strzelanka. A jeśli tak się stanie, mogą ponownie zamknąć sprawę, spóźniając się z Zimmermanem.

Jeśli coś pójdzie nie tak, ryzykujesz, że zostaniesz przytłoczony defensywnie. Ale na tym etapie USMNT gra pieniędzmi domowymi i będzie musiał podjąć ryzyko. Mogą nie mieć wystarczającej głębi, aby walczyć z Holandią przez 120 minut, więc szybkie wydostanie się z bloków będzie miało duże znaczenie w wygraniu meczu. Wiedząc, że piłka pozostanie na ziemi, USA będą miały prędkość odzyskiwania, aby w razie potrzeby wyciągnąć ostatnią walkę.

Chcesz więcej relacji z Mistrzostw Świata? Posłuchaj poniżej i śledź dalej Dom Mistrzówcodzienny podcast piłkarski CBS Sports, zawierający najważniejsze analizy, komentarze, wskazówki i nie tylko podczas wielkich meczów w Katarze.

3. Zwolnij grę ofensywną

Siedem celnych strzałów i dwa gole. To wszystko, co ofensywa USMNT zrobiła w tym turnieju. Tylko siedem drużyn ma mniej strzałów na bramkę niż Amerykanie. Ale problem USMNT polega na tym, że albo naciskają zbyt szybko i nie zdają sobie sprawy, że mają czas na dodatkowe podanie, albo za dużo kozłują, zamiast podawać. Szczególnie winni są skrzydłowi Weah i Pulisic. Jako jedyni trafili do siatki, co jest pozytywnym sygnałem, ale istnieje potencjał, by wypracować więcej, szukając dodatkowego podania, a nie jadąc prosto na bramkę.

Do twarzy Virgila van Dyke’a w defensywie zespół będzie musiał wciągnąć go w złe miejsca, ponieważ reszta linii obrony jest podatna na błędy dla Holandii. Gdy światła stają się jaśniejsze, może to być trudne dla młodej drużyny, ale ważne jest, aby ufać kolegom z drużyny, że wykorzystają szanse.

Jak oglądać i kursy

  • Data: sobota, 3 grudnia | Czas: 10:00 czasu wschodniego
  • Lokalizacja: Stadion Międzynarodowy Khalifa — Al Rayyan, Katar
  • TELEWIZJA: Fox i Telemundo | Przekaz na żywo: fuboTV (Spróbuj za darmo)
  • RELACJA NA ŻYWO: Aktualizacje gry
  • Szanse: Holandia -104; Remis +230; Stany Zjednoczone +310 (przez Caesars Sportsbook)