Tyler Buchner gra w Notre Dame’s Bowl // UHND.com

Notre Dame otrzymał zaskakujące wieści od rozgrywającego w piątek, kiedy junior Drew Pyne poinformował, że wchodzi na portal transferowy. Irlandczycy otrzymali również pozytywne wieści na pozycji w piątek, z doniesieniami, że student drugiego roku Tyler Buchner, który był nieobecny od drugiego meczu roku, zagra w meczu kręgli Notre Dame, który wciąż nie został ustalony. Jako pierwszy przekazał tę wiadomość John Brice z Football Scoop.

Nie jest jeszcze jasne, czy Buchner wystartuje, ale można założyć, że jeśli jest na tyle zdrowy, by grać, to jest na tyle zdrowy, by rozpocząć grę. W zeszłym tygodniu zasugerował Marcus Freeman że Buchner mógł zagrać w miskę ale w tamtym czasie nie było to w 100% zatwierdzone przez lekarzy zespołu. Wygląda na to, że mogło się to zdarzyć na podstawie relacji Brice’a i późniejszych relacji przez prawie wszystkie media Notre Dame.

Jeśli Buchner jest dostępny, ale nie może wystartować, Notre Dame zwróci się do prawdziwego pierwszoroczniaka Steve’a Angeliego, który grał tylko umiarkowanie jako rezerwowy Pyne przez cały sezon.

Buchner miał bardzo ciężki początek sezonu, zanim upadł z powodu kontuzji barku, która kosztowała go ostatnie dziesięć meczów sezonu. Buchner wyglądał na opanowanego i spokojnego w obliczu presji w swoim pierwszym starcie sezonu na wyjeździe przeciwko Ohio State. Nie miał wielu otwartych odbiorników, ale wykorzystywał swoje okazje. Tydzień później, przeciwko Marshallowi, Buchner był oblężony, ponieważ irlandzka linia ofensywna zmieniała się przez całą noc, a Buchner rzadko miał czas na rzucanie. Następnie Buchner rzucił pick-6, co zasadniczo sprawiło, że gra była poza zasięgiem w jednej z dwóch niewytłumaczalnych porażek Notre Dame w tym roku.

Od czasu kontuzji Buchnera linia ofensywna Notre Dame ustabilizowała się poza nawrotem drugiej połowy meczu Marynarki Wojennej, kiedy kadeci prawie za każdym razem doprowadzali dom do upadku. W październiku widzieliśmy zdrowego Buchnera za linią ofensywną, a większość listopada powinna być ekscytująca dla fanów Notre Dame. Jest powód, dla którego Buchner wygrał pierwszą pracę w lecie, a tak naprawdę nie mieliśmy zbyt wielu okazji, aby to zobaczyć przed ostatnią kontuzją Buchnera.

Pozycja szerokiego odbiornika również ewoluowała od czasu kontuzji Buchnera. W pierwszych dwóch tygodniach roku Notre Dame miała Lorenzo Styles, Bradena Lenzy’egoi Matt Salerno i niewiele więcej. Jednak drugoklasiści Jayden Thomas i Deion Colzie pojawili się w drugiej połowie sezonu. Nowicjusz Tobias Merriweather również błysnął, zanim opuścił ostatnie dwa mecze sezonu z powodu wstrząsu mózgu. Logika sugeruje, że Merriweather powinien być również dostępny do gry w kręgle.

Nie jest tajemnicą, że Notre Dame będzie dążyć do transferu rozgrywającego poza sezonem. Prawdopodobnie dlatego Pyne odszedł, kiedy to zrobił, więc szansa Buchnera na zdobycie pozycji QB1, zanim ten transfer nadejdzie, jest dla niego doskonałą okazją.

Nie mieliśmy okazji zobaczyć ataku, który Notre Dame myślał, że będzie w stanie przeprowadzić na początku sezonu, biorąc pod uwagę wczesne zmagania na linii ofensywnej, a następnie kontuzję Buchnera. Pyne jest zupełnie innym bocznym obrońcą niż Pyne, więc Tommy Rees i irlandzki napastnik musieli się dostosować. Trzeba przyznać, że Pyne wciąż zdołał poprowadzić Notre Dame do rekordu 8-2 i miał po drodze kilka ważnych meczów.

Jednak przestępstwo było nadal ograniczone, a jeśli Buchner ma do dyspozycji całe przestępstwo, możemy rzucić okiem na to, jak według Notre Dame wyglądałoby przestępstwo. Ponadto, biorąc pod uwagę czas wolny i ostatnią kontuzję Buchnera, sensowne byłoby, aby Rees ograniczył tzw. rundy QB, które uważano za główną część ofensywy z Buchnerem.