To są pierwsze rzeczy, które powinieneś skonfigurować w Wiadomościach Google

Wiadomości Google są absolutnie bogate w funkcje. Wybór ustawień aplikacji RCS sprawia, że ​​jest to fantastyczna domyślna aplikacja do przesyłania wiadomości Piksel Google lub dowolny telefon z Androidem. Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez wszystko, co naszym zdaniem powinieneś skonfigurować w Wiadomościach Google na swoim urządzeniu z Androidem.

Włącz funkcje czatu w Wiadomościach Google

Wiele opcji jest włączonych w Wiadomościach Google od pierwszego uruchomienia aplikacji. Do tej grupy nie należy sekcja Google „funkcje czatu”, która zawiera opcje takie jak czytać rachunki i wskaźniki pisania.

Ponieważ Wiadomości Google obsługują oba te elementy wiadomości SMS/MMS i RCS, aplikacja może implementować funkcje, które w przeciwnym razie byłyby zarezerwowane dla aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak WhatsApp i Telegram. Te funkcje działają dobrze dla użytkowników Androida i dopóki Apple nie wdroży standardu RCS, tak pozostanie.

 1. Otwórz to Wiadomości Google.
 2. Dotknij swojego zdjęcie profilowe i stuknij Ustawienia wiadomości.
 3. Wybierać Opcje czatu.
 4. Dotykać Włącz funkcje czatu i potwierdź.

Dodatkowo możesz dołączyć funkcje, które chcesz włączyć. Potwierdzenia przeczytania są przydatne, podobnie jak wskaźniki pisania, chociaż ta funkcja jest bardziej przydatna, aby inni mogli zobaczyć, kiedy odpowiadasz.

Kategorie czatu i usuwanie OTP

Jedną z najlepszych funkcji Wiadomości Google jest automatyczne usuwanie haseł jednorazowych – haseł jednorazowych – po 24 godzinach. OTP mogą zatkać Twoją skrzynkę odbiorczą i trudno będzie zobaczyć ważne rozmowy.

Kolejną funkcją, która pomaga wyeliminować bałagan, jest organizacja wiadomości według kategorii. To narzędzie automatycznie rozdziela wiadomości osobiste i biznesowe na osobne sekcje. Dostępny jest domyślny widok „Wszystkie”, w którym są wyświetlane wszystkie rozmowy. Kategorie były świetne od czasu ich pierwszego wprowadzenia, a Wiadomości Google niezawodnie sortują rozmowy do właściwej sekcji prawie za każdym razem.

 1. Otwórz to Wiadomości Google.
 2. Dotknij swojego zdjęcie profilowe i stuknij Ustawienia wiadomości.
 3. Uderzyć Organizacja wiadomości.
 4. Włączyć Przeglądaj wiadomości według kategorii oraz Automatyczne usuwanie OTP.

Chcesz bąbelki?

Dymki są domyślnie włączone podczas pierwszej konfiguracji urządzenia z Androidem i Wiadomości Google. Ponadto aktywne rozmowy są wyświetlane jako trwałe bąbelki nałożone na dowolną używaną aplikację. Niektórzy decydują się je wyłączyć, ponieważ zajmują miejsce w innych aplikacjach i mogą być uciążliwe.

Jeśli chcesz je zatrzymać, to w porządku, ponieważ dla niektórych mają wartość. Tak czy inaczej, oto jak zarządzać bąbelkami w Wiadomościach Google:

 1. Otwórz to Wiadomości Google.
 2. Dotknij swojego zdjęcie profilowe i stuknij Ustawienia wiadomości.
 3. Dotykać Bąbelki.
 4. Zdecyduj, czy chcesz zezwolić na bąbelki w określonych warunkach, czy całkowicie je wyłączyć.

Zasugerował: Oto, co możesz zrobić z RCS i Wiadomościami Google — i dlaczego warto spróbować

Włącz transkrypcję głosu

Wiadomości głosowe są zbyt często przydatne, ale mogą okazać się frustrujące, jeśli odbiorca nie może ich dokładnie usłyszeć w danym momencie. Na szczęście Wiadomości Google mogą automatycznie transkrybować te wiadomości głosowe. Ułatwia to zarówno nadawcy, jak i odbiorcy, więc jeden nie musi martwić się pisaniem, a drugi nie musi zakładać słuchawek w zatłoczonej przestrzeni.

 1. Otwórz to Wiadomości Google.
 2. Dotknij swojego zdjęcie profilowe i stuknij Ustawienia wiadomości.
 3. Wybierać Transkrypcja wiadomości głosowej.
 4. Włącz funkcję.
transkrypcja głosowa wiadomości Google

Notatka: Wiadomości są transkrybowane lokalnie, a zawarte w nich wrażliwe dane nie są przesyłane przez sieć.

Włącz sugestie na czacie

Sugestie w Wiadomościach Google są w rzeczywistości podzbiorem wielu opcjonalnych funkcji, które należą do jednej kategorii. Te funkcje będą działać, kiedy Wiadomości Google decyduje, że w rozmowie potrzeba więcej informacji. Na przykład, jeśli podasz swoją lokalizację, Wiadomości Google zasugerują przesłanie bieżącej lokalizacji. Te narzędzia oparte na sztucznej inteligencji są bardzo pomocne, ponieważ często zapominamy, że istnieją pewne funkcje ukryte pod wieloma opcjami.

Sugestie mają kilka form: inteligentne odpowiedzi, sugerowane działania, sugerowane naklejki i podpowiedzi. Inteligentne odpowiedzi zapewnią Ci łatwą i krótką odpowiedź do wysłania, jeśli nie chcesz pisać. Sugerowane działania mogą mieć formę udostępniania Twojej lokalizacji, tworzenia wydarzeń, a nawet sugerowanych wyszukiwań GIF.

 1. Otwórz to Wiadomości Google.
 2. Dotknij swojego zdjęcie profilowe i stuknij Ustawienia wiadomości.
 3. Dotykać Propozycje.
 4. Podaj rodzaj sugestii, którą chcesz być wzdolny.

Zmień czynności przesuwania

Czynności przesuwania są bardzo przydatne w większości aplikacji do przesyłania wiadomości. Gmail był jednym z pierwszych aby go włączyć, i od tego czasu pojawiło się wiele innych aplikacji. W Wiadomościach Google możesz ustawić dwie opcje przesuwania: archiwizuj i usuwaj. Żałujemy, że nie było opcji „oznacz jako przeczytane/nieprzeczytane”, chociaż nie dotarła ona jeszcze do Wiadomości Google. Dodatkowo możesz łatwo wyłączyć akcje przesuwania.

 1. Otwórz to Wiadomości Google.
 2. Dotknij swojego zdjęcie profilowe i stuknij Ustawienia wiadomości.
 3. Uderzyć Przesuwaj akcje i wybierz, co każdy kierunek robi za dotknięciem Dostosuj.
wiadomości google ustawiają akcje przesuwania

Włącz reakcje iPhone’a

Chociaż iPhone’y nie używają wiadomości RCS, Wiadomości Google mogą tłumaczyć Reakcje iPhone’a na emotikony. Na przykład, jeśli użytkownik iPhone’a miałby zareagować na twoją wiadomość za pomocą emoji ze śmiechem i płaczem, zamiast wysłać „[user] zareagował z [emoji] że [message]”, zobaczysz rzeczywiste emotikony bez zbędnego akapitu opisującego, co się stało.

 1. Otwórz to Wiadomości Google.
 2. Dotknij swojego zdjęcie profilowe i stuknij Ustawienia wiadomości.
 3. Znajdź i stuknij Zaawansowany.
 4. Włączyć Pokaż reakcje iPhone’a jako emotikony.
Komunikaty reakcji

Podsumowując, istnieje kilka opcji, które naprawdę warto wypróbować i skonfigurować w Wiadomościach Google. Aplikacja RCS z łatwością stała się jedną z naszych ulubionych aplikacji do przesyłania wiadomości na prawie każdym telefonie z systemem Android — zwłaszcza seria Pixel – ręce na dół.

Więcej o Wiadomościach Google:

FTC: Używamy automatycznych linków afiliacyjnych, aby zarabiać. Więcej.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości: