Thomas Müller o eliminacji Niemiec z Mistrzostw Świata: „Katastrofa”

Po raz drugi z rzędu Niemcy, zwycięzca z 2014 roku, wracają do domu z powodu eliminacji w fazie grupowej.

Po raz pierwszy w historii niemieckiego futbolu nie udało im się wyjść z fazy grupowej na dwóch kolejnych mistrzostwach świata, co skłoniło niemieckiego napastnika Thomasa Müllera do określenia tego jako „absolutną katastrofę”.

Pomimo tego, że Niemcy pokonały Kostarykę 4:2 w ostatnim dniu rozgrywek grupy E, Japonia pokonała Hiszpanię 2:1 wyeliminował Niemców.

Trener Hansi Flick powiedział, że niemiecki futbol „pójdzie w innym kierunku i to bardzo szybko”.

Zaledwie 18 miesięcy dzieli Niemcy od organizacji Euro 2024, drugiego co do wielkości turnieju dla krajów europejskich. Flick, który nie rozmawiał o swojej przyszłości jako trenera Niemiec, powiedział, że zostaną wprowadzone poważne zmiany, aby Niemcy były konkurencyjne w turnieju.

Niemiec Thomas Mueller
Obrazy Getty’ego
Niemcy odpadły przed rundą pucharową drugiego z rzędu mistrzostw świata.
Niemcy odpadły przed rundą pucharową drugiego z rzędu mistrzostw świata.
sojusz dpa/picture za pośrednictwem Getty I

Na Euro 2020, które zostało rozegrane w 2021 roku z powodu pandemii COVID-19, Niemcy zostały wyeliminowane przez Anglię w 1/8 finału.

„W świetle Euro trudno teraz o tym mówić, ale musimy ocenić nasze mistrzostwa świata, pójść w innym kierunku” – powiedział Flick. „To kolejny krok, który zamierzamy zrobić i zrobimy to bardzo szybko. Możemy szybko wstać i dojść do siebie. Zobaczymy, jak będzie wyglądać przyszłość i jak uda nam się zrealizować nasze pomysły. Jestem bardzo krytyczną osobą i wszystko ocenimy”.

Częścią tego odmiennego kierunku może być fakt, że reprezentanci Niemiec Müller, Manuel Neuer i Mario Gotze właśnie grali w swoim ostatnim mundialu.

Müller przyznał, że to wyjście było trudną do przełknięcia pigułką.


Śledź wszystkie wydarzenia z Mistrzostw Świata 2022 dzięki dodatkowym informacjom z New York Post


„To absolutna katastrofa” – powiedział Muller. „To dla nas niesamowicie słodko-gorzkie, ponieważ nasz wynik wystarczyłby [if Spain hadn’t lost to Japan]. To poczucie bezsilności. Jeśli to był mój ostatni mecz dla Niemiec, to była to dla mnie wielka przyjemność, bardzo dziękuję.

Zwycięstwo Hiszpanii z Japonią lub remis między nimi dałby awans Niemcom, ale Flick powiedział, że jego zespół nie może winić nikogo oprócz siebie.

„Musisz wykorzystywać swoje szanse i zdobywać bramki. Gdybyśmy to zrobili, byłaby to inna historia. W meczach było dużo indywidualnych błędów i bardzo mnie to denerwowało. Powiedziałem zespołowi, że jestem zdenerwowany – powiedział. „Ale ja nie szukam wymówek. Dzisiaj spełniliśmy swój obowiązek, wygraliśmy, ale wynik mógł być lepszy.”