Teraz mamy odpowiedź na pytanie „Co z Amazonem” w kontrowersjach związanych z Kyrie Irvingiem

Obrońca Brooklyn Nets, Kyrie Irving (11), biegnie po boisku podczas drugiej połowy meczu koszykówki NBA przeciwko Washington Wizards, środa, 30 listopada 2022 r., Nowy Jork.

Od tego czasu pojawiło się nurtujące pytanie Kyriego Irvinga wywołał kontrowersje, publikując na Twitterze link do filmu dokumentalnego o antysemickich motywach: What About Amazon?

W końcu Irving był krytykowany od tygodni po tym, jak w zeszłym miesiącu zamieścił link do filmu „Black Hebrews: Black America Awaken” bez kontekstu i komentarza. W końcu przeprosił, otrzymał zawieszenie na osiem meczów od Brooklyn Nets i przekazał sześciocyfrową darowiznę na cele przeciwko bigoterii. Żeby było jasne, byłem z tym wszystkim dobry i Napisałem w tym miejscu o tym, dlaczego uważam, że argumenty Irvinga i jego obrońców były w najlepszym razie puste, aw najgorszym nieszczere.

Ale po powrocie Irvinga na kort pozostaje pytanie: co z Amazonem? W końcu gospodarzem był internetowy gigant handlu detalicznego do Hebrajczyków lata, zanim Irving kiedykolwiek napisał o tym na Twitterze. Link Irvinga do filmu wskazywał na serwery Amazona, a gdy Irving spojrzał na całą sprawę z perspektywy czasu, Amazon nadal udostępnia film, jego kontynuację i książkę o tym samym tytule. Pobiera opłaty za dostęp do wszystkich z nich, a żaden z nich nie ma nawet naklejki ostrzegawczej.

Czytaj więcej

Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź bezpośrednio od prezesa Amazona, Andy’ego Jassy’ego. A to: nic. Amazon nie zrobi absolutnie nic, aby utrzymać film na swojej platformie, powiedział Jassy w DealBook Summit w New York Times. A jego rozumowanie brzmi bardzo podobnie do wołań o wolność słowa, które Irving i jego zwolennicy wygłaszali przez całe fiasko.

Z New York Timesa

„Jako sprzedawca treści dla setek milionów klientów reprezentujących wiele różnych punktów widzenia, musimy umożliwiać dostęp do tych punktów widzenia, nawet jeśli są one niezamówione – niezamawiane i różniące się od naszych konkretnych punktów widzenia” – powiedział Jassy. powiedział.

Powiedział, że niektóre decyzje są „prostsze”, na przykład treści, które „aktywnie zachęcają lub promują przemoc lub uczą ludzi, jak robić rzeczy takie jak pedofilia”.

Problem w tym, że nic nie jest proste. Argumentem może być i został on przedstawiony, że jeśli Irvingowi groziły konsekwencje za samo tweetowanie linku do materiałów antysemickich, to Amazon powinien być odpowiedzialny za ich hosting. Argument ten ma jednak wiele wad. Po pierwsze, bez względu na to, jak głośno szczekają Kyrie, żaden z nich tak naprawdę nie chce przetestować teorii, że Amazon powinien zostać zmuszony do usunięcia tego samego materiału, za który Irving był zmuszony przeprosić. Jego najbardziej przekonujący obrońcy argumentują, że film wcale nie był antysemicki (choć dosłownie kwestionuje podstawowe fakty dotyczące Holokaustu), a jeśli to jest podstawa, na której nie chcą uciszenia Irvinga, tak naprawdę nie chcieliby dostępu Hebrajczycy Czarni zamknij też.

I jest większy problem: jaka jest różnica między byciem neutralną platformą dla kontrowersyjnych materiałów, w tym mowy nienawiści, a faktycznym popieraniem tych materiałów? To pytanie jest sednem debaty na temat tego, czy na przykład Twitter powinien w ogóle istnieć, skoro Elon Musk zmienia platformy takie jak Donald Trump i Kanye West. Jest to sedno debat na temat tego, jaką rolę, jeśli w ogóle, powinien odgrywać rząd w regulowaniu Facebooka i innych mediów społecznościowych w zakresie ilości dezinformacji na temat polityki, wyborów, szczepionek i innych kwestii, które dopuszczają na swoich platformach.

Używając prymitywnej analogii, czy Amazon jest tylko neutralną firmą telefoniczną, która zapewnia połączenie między stronami trzecimi (Irving, twórca filmu stojący za do Hebrajczykówi zwolennicy Irvinga)? Czy akt udostępniania potencjalnie obraźliwych materiałów wystarczy, aby Amazon był tak samo winny, jak ci, którzy go stworzyli lub udostępnili? A może jest gdzieś pośrodku odpowiedź?

Więcej niż korzeń

Zapisać się do Biuletyn korzenia. Aby uzyskać najnowsze wiadomości, Facebook, Świergot oraz Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.