TCU kontra Kansas State, Georgia kontra LSU i nie tylko

Witamy w weekend mistrzostw konferencyjnych, w którym panuje chaos.

W związku z ogłoszeniem wyników College Football Playoff w niedzielę, do rozstrzygnięcia pozostaje tylko zwycięzca każdej konferencji w całym kraju. I z Nie. 3 TCU przegrało 31-28 w dogrywce z Kansas State w tytułowej grze Big 12 i Nie. 4 USC traci mistrzostwo Pac-12 na rzecz Utahdebata będzie szaleć.

Podczas gdy numer 1 w Georgii i numer 2 w stanie Michigan wydają się być kluczami do wyboru czterech drużyn, czy TCU i USC właśnie z tego wyszły? Jeśli tak, to czy to sprawiedliwe, że nr 5 Ohio State lub nr 6 Alabama wyprzedzili ich, mimo że nie grali w tym tygodniu? Na te pytania komisja będzie musiała odpowiedzieć w niedzielę.

Tymczasem przyjrzyjmy się pozostałym dzisiejszym grom z konferencji.

(Uwaga: cały czas ET, kursy z BetMGM)

SEC: nie. 1 Gruzja kontra nie. 14 LSU

Czas: 16:00 ET | telewizja: CBS | Linia: Gruzja -17,5 | Razem 51,5

Bulldogs wydają się być zamknięci w College Football Playoff bez względu na to, co wydarzy się w sobotę. Tytuł konferencji byłby 14. w historii szkoły i pierwszy od 2017 roku, po przegranej rok temu z Alabamą w meczu o tytuł. LSU, z trzema porażkami, wypada z play-offów, ale musi wygrać, aby przejść do Sugar Bowl. W przeciwnym razie Citrus Bowl może dzwonić. LSU ostatnio wygrał SEC w 2019 roku w drodze do tytułu krajowego.

Wielka dziesiątka: Purdue kontra nie. 2 Michigan

Czas: 20 godz. | telewizja: Fox | Linia: UM -17 | Razem: 51,5

Wolverines idą po dwa tytuły Big Ten z rzędu. Co więcej, zwycięstwo zapewni Michigan miejsce w College Football Playoff. Trudno wyobrazić sobie eliminację Michigan nawet przy porażce, ale Wolverines zdecydowanie są nasieniem. Jest to również wielka sprawa dla Purdue. Boilermakers nigdy wcześniej nie dotarli do meczu o mistrzostwo Wielkiej Dziesiątki i mają szansę zdobyć tytuł konferencji po raz pierwszy od 2000 roku. Zwycięstwo zapewniłoby Purdue wycieczkę do Rose Bowl.

AKC: nie. 23 Karolina Północna v. Nr 9 Clemsona

Czas: 20 godz. | telewizja: ABC | Linia: Clemson -7,5 | Razem: 63,5

Chociaż żadna z drużyn nie ma realnych szans na play-off w tym meczu, Clemson gra w swoim ósmym meczu o tytuł ACC w ciągu 17 lat swojego istnienia. Clemson zdobył sześć tytułów ACC z rzędu w latach 2015-2020, zanim jego passa zakończyła się w zeszłym roku. Tymczasem jest to drugi występ UNC w tytułowej grze ACC. Karolina Północna nie wygrała mistrzostw konferencji od 1980 roku i nie miała sezonu z dwucyfrowymi zwycięstwami od 2015 roku.