Switch odpowiada za 42% sprzedaży konsol podczas Czarnego Piątku w Wielkiej Brytanii, seria Xbox 40% i PS5 18%

za pomocą
Williama D’Angelo
opublikowane 1 dzień temu / 5647 wyświetleń

Według danych opublikowanych przez GfK, Nintendo Switch była najlepiej sprzedającą się konsolą podczas tygodnia Czarnego Piątku w Wielkiej Brytanii Przemysł gier.

Switch stanowił 42 procent całej sprzedaży konsoli podczas tygodnia Czarnego Piątku, wspomagany przez pakiet zawierający kopię Mario Kart 8 Deluxe i trzy miesiące Nintendo Switch Online. Sprzedaż spadła jednak w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Xbox Series X|S jest na drugim miejscu ze sprzedażą tuż za Switchem z 40 procentami sprzedanych konsol. Microsoft obniżył cenę Xbox Series S na Czarny piątek, co pomogło zwiększyć sprzedaż.

Switch odpowiada za 42% sprzedaży konsoli w Wielkiej Brytanii w Czarny piątek, seria Xbox 40% i PS5 18%

PS5 było na odległym trzecim miejscu z zaledwie 18 procentami wszystkich sprzedanych konsol. Miał niewielką zniżkę na wydanie cyfrowe.

Łączna liczba konsol sprzedanych podczas tygodnia Czarnego Piątku jest podobna do zeszłorocznej w Wielkiej Brytanii.

„Wolumen sprzętu konsolowego podczas tygodnia w Czarny piątek jest podobny do zeszłego roku, a Switch ponownie był numerem 1” — powiedział szef GfK, Dorian Bloch. „Jednak ogólny wolumen na Switchu jest znacznie niższy niż w Czarny piątek 2021, ponieważ zarówno Sony, jak i Microsoft również celowały w Czarny piątek z kuszącymi ofertami”.

Wszystkie trzy konsole miały najlepiej sprzedający się tydzień 2022 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli uwzględni się konsole, sprzedaż gier fizycznych i akcesoria, sprzedaż w Czarny piątek 2022 wzrosła o cztery procent w porównaniu z zeszłym rokiem i jest ósmym co do wielkości Czarnym piątkiem w Wielkiej Brytanii z 10, które miały miejsce.

„Czarny piątek 2013 pozostaje największym tygodniem i zbiegł się z premierą PS4” — powiedział Bloch. „Poza tygodniem Czarnego Piątku, największym zarejestrowanym tygodniem wszechczasów jest rok 2020, który jest premierą PS5 i drugim tygodniem Xbox Series X i S”.

Switch odpowiada za 42% sprzedaży konsoli w Wielkiej Brytanii w Czarny piątek, seria Xbox 40% i PS5 18%

Przychody z Czarnego piątku 2022 dzielą się na 41 procent na konsole, 39 procent na akcesoria i 21 procent na gry fizyczne. 81 procent sprzedaży w Czarny piątek 2022 pochodziło od sprzedawców internetowych.

Czarny piątek 2022 był tygodniem numer jeden pod względem przychodów z VR w Wielkiej Brytanii, na czele z pakietem Meta Quest 2, który zawiera Resident Evil 4.

„Kontrolery pozostały drugim akcesorium do gier” — powiedział Bloch. „Było to spowodowane w szczególności umowami Microsoftu na kontrolery i silną sprzedażą sprzętu na wszystkich trzech konsolach, co doprowadziło do przejęcia kontrolerów. To był najlepszy tydzień kontrolerów od Czarnego piątku 2019”.


Wieloletni i zapalony gracz, Williama D’Angelo został po raz pierwszy wprowadzony do VGChartz w 2007 roku. Po latach wspierania strony, w 2010 roku został zatrudniony jako młodszy analityk, awansował na głównego analityka w 2012 roku i przejął ocenę sprzętu w 2017 roku. Rozszerzył swoje zaangażowanie w społeczność graczy poprzez sam produkuje treści Kanał Youtube oraz Kanał na Twitchu. Możesz skontaktować się z autorem na Twitterze @TrunksWD.

Więcej artykułów