Siatkówka NCAA: Erin Livingston prowadzi BYU w pierwszej rundzie JMU

Trenerka siatkówki kobiet BYU, Heather Olmstead, powiedziała, że ​​Cougars grają najlepszą siatkówkę w tym sezonie W piątek zagra w pierwszej rundzie turnieju NCAA przeciwko mistrzowi Sun Belt, Jamesowi Madisonowi.

Książęta z pewnością to potwierdzą.

Siódme rozstawione BYU zdominowało Petersen Events Center w Pittsburghu, wygrywając 3:0 z Jamesem Madisonem. Wyniki to 25-20, 25-10 i 25-15, gdy 18. miejsce w rankingu Cougars prężyło muskuły przed sobotnim meczem 1/8 finału w tym samym miejscu.

„Przyzwyczajenie się do sali gimnastycznej i atmosfery zajmuje trochę czasu w pierwszej rundzie na wyjeździe. Musieliśmy się trochę uspokoić w pierwszym secie. Zrobiliśmy nasz serwis i naprawdę wywieraliśmy na nich presję i próbowaliśmy zmusić ich do zagrań, które im się nie podobały. — Heather Olmstead, trenerka siatkówki kobiet BYU

The Cougars (22-6) zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Pitt-Colgate w sobotę o 17:00 MST.

„Jestem naprawdę dumny z naszego zespołu oraz skupienia i walki, które mieliśmy, zwłaszcza w pierwszym secie” – powiedział Olmstead.

„Myślałem, że graliśmy czystą siatkówkę. Myślę, że nasi trenerzy stworzyli świetny raport skautingu, a nasze dziewczyny dobrze go wykonały, więc pomyślałem, że to był świetny pojedynek w pierwszej rundzie. Cieszymy się, że możemy iść naprzód i jesteśmy wdzięczni za możliwość bycia tutaj”.

Było kilka napiętych chwil, gdy JMU (24-5) wyskoczył na prowadzenie 7-3 i 12-8, zanim Cougars znaleźli swój rytm i równowagę.

„Przyzwyczajenie się do sali gimnastycznej i atmosfery zajmuje trochę czasu w pierwszej rundzie szosowej” – powiedział Olmstead.

– Musieliśmy się trochę uspokoić w pierwszym secie. Zrobiliśmy nasz serwis i naprawdę wywieraliśmy na nich presję i próbowaliśmy zmusić ich do zagrań, które im się nie podobały.

Erin Livingston prowadziła Cougars z 20 zabójstwami i procentem trafień 0,395, podczas gdy Heather Gneiting dodała 10 zabójstw i trafiła 0,529.

Nowicjusz Kate Prior miał osiem zabójstw i procent trafień 0,636, aby przejść z sześcioma blokami, podczas gdy rozgrywający Whitney Bower miał 33 asysty i cztery kopnięcia.

„Jak dobra była dzisiaj Kate Prior? Przyniosła ogień i energię. Cierpliwie czekała na swoją kolej i wykonuje dobrą robotę, grając prawą stroną, pozycja, której nie jest jej zbyt dobrze znana, i robi wszystko, czego potrzebuje zespół” – powiedział Olmstead.

„Myślę, że największą zaletą Kate jest to, że chce pomóc drużynie w każdym charakterze i skorzystała z okazji, by zagrać we właściwym dla nas miejscu. Po prostu rozkwitła na naszych oczach”.

Gneiting powiedział, że Cougars nie rozmawiali zbyt wiele przed meczem o przegranej z Purdue w Sweet 16 w Pittsburghu w zeszłym roku lub porażce 3-1 z domowymi Panthers w Provo na początku września.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że tu jesteśmy” — powiedział Gneiting. „Nazywamy to w pewnym sensie naszym drugim domem. Byliśmy tu już kilka razy i znamy to miejsce.”

Powiedział Bower, który opuścił większą część sezonu z powodu kontuzji: „Łatwo jest wykonywać moją pracę, kiedy mam pałkarzy strzelających na wszystkie cylindry. Wszyscy moi napastnicy chcieli piłki. Nazwali to bardzo głośnym”.

Olmstead powiedział, że Aria McComber i Kelsey Knudsen zagrali znakomitą obronę za blokiem BYU.

„Przyjęli kilka dobrych piłek w tylnym rzędzie i to nam pomogło”, powiedział Olmstead, „a potem mogliśmy ich zmienić i zabić. … Myślałem, że Whitney Bower rozegrał świetną grę, podjął dobre decyzje i naprawdę po prostu wykonał dobre piłki dla naszych pałkarzy.

„Mieliśmy wiele dobrych pojedynków jeden na jednego, a dziewczyny je zerwały”.

McComber zaserwował siedem punktów z rzędu w drugim secie, a Cougars rzucili się do ucieczki. Zakładając, że w następnej kolejności zmierzą się z drugim rozstawionym Pittem, powrót do Sweet 16 zajmie kolejny znakomity występ.

„To dla nas miłe, ponieważ nigdy nie graliśmy w Pete (arena), więc jest to inna atmosfera” – powiedział Olmstead.

„To miła, ładna siłownia, więc cieszymy się, że jutro możemy iść naprzód i kogokolwiek dobierzemy, będziemy gotowi i jesteśmy wdzięczni za kolejną okazję do bycia razem”.