Sam Bankman-Fried mówi, że będzie zeznawał przed Izbą, kiedy „ukończy studia i przeanalizuje, co się stało”

Założyciel FTX Sam Bankman-Fried powiedział w niedzielę, że będzie zeznawał przed Komisją Usług Finansowych Izby Reprezentantów, ale zasugerował, że może nie być na to gotowy przed rozprawą zaplanowaną na 13 grudnia.

„Przedstawiciel Waters i komisja usług finansowych Izby Reprezentantów: Kiedy skończę się uczyć i analizować to, co się stało, uznam za swój obowiązek stawić się przed komisją i wyjaśnić. Nie jestem pewien, czy stanie się to do 13. Ale kiedy to się stanie, złożę zeznanie” – napisał na Twitterze Bankman-Fried w niedzielne popołudnie.

FTX, tzw giełda kryptowalut niegdyś warta 32 miliardy dolarów założona przez Bankmana-Frieda, ogłosiła bankructwo w zeszłym miesiącu. John Ray III, który objął stanowisko dyrektora generalnego w FTX po rezygnacji Bankmana-Frieda, napisał w ogłoszeniu upadłości, że firma była „w rękach bardzo małej grupy niedoświadczonych, nieskomplikowanych i potencjalnie skompromitowanych osób” z powodu „całkowitej porażki korporacyjnej sterownica.”

Andrew Ross Sorkin i Sam Bankman-Fried na scenie podczas New York Times DealBook 2022, 30 listopada 2022 r. w Nowym Jorku. (Thos Robinson/Getty Images dla New York Times/Getty Images)

Bankman-Fried rozpoczął w tym tygodniu serię wystąpień w mediach, odrzucając winę za upadek jego imperium kryptograficznego i zaprzeczając jakimkolwiek celowym wykroczeniom.

„Słuchaj, miałem zły miesiąc, ale to nie jest tutaj ważne”, powiedział Bankman-Fried w środę na szczycie DealBook, zauważając, że chce, aby klienci byli „całkowicie zdrowi”.

ZAŁOŻYCIEL FTX, SAM BANKMAN-FRIED HIT Z NAZWAMI AKCJI KLASOWYCH BRADY, BUNDCHEN, SHAQ, CURRY

Reprezentantka Maxine Waters z Kalifornii, przewodnicząca House Financial Services Committee, wyznaczyła przesłuchanie na 13 grudnia w sprawie upadku FTX.

„Doceniamy to gdybyś był szczery w waszych dyskusjach na temat tego, co wydarzyło się w [FTX]Waters napisał w piątek na Twitterze w Bankman-Fried. „Twoja gotowość do publicznego przemawiania pomoże klientom firmy, inwestorom i innym osobom. W tym celu zapraszamy Państwa do udziału w naszym przesłuchaniu 13-go.

FTX Sam Bankman-Fried

Sam Bankman-Fried, założyciel i były dyrektor generalny giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych FTX, przemawia podczas wywiadu w jednym z odcinków Bloomberg Wealth z Davidem Rubensteinem w Nowym Jorku, USA, środa, 17 sierpnia 2022 r. (Jeenah Moon/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Bankman-smażony przekazał prawie 38 milionów dolarów w 2021 i 2022 r. różnym kandydatom i PAC, głównie kandydatom Demokratów i ugrupowaniom lewicowym, według danych Federalnej Komisji Wyborczej.

Bankman-Fried nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz w niedzielę.

Timothy Nerozzi i Eric Revell z FOX Business przyczynili się do powstania tego raportu.