Są to miasta, do których przeprowadza się większość nabywców domów

Źródło obrazu: Getty Images

Trwa sezon przeprowadzkowy, dopóki ceny nie spadną w Wielkim Mieście.


Kluczowe punkty

 • Rekordowa liczba ludzi chce przenieść się do miast z powodu kosztów mieszkaniowych.
 • Nabywcy domów zwracają szczególną uwagę na miasta w Kalifornii i na Florydzie.

Rosnące oprocentowanie kredytów hipotecznych to nie żart. W ubiegłym roku podwoiły się, wysyłając miesięczne płatności hipoteczne. Teraz jest to prawie 1 na 4 Amerykanów prosi o wyprowadzkę. Możliwości pracy zdalnej dolały oliwy do ognia, wysyłając pracowników w całym kraju.

Ludzie tacy jak ja płyną z drogiego do nieco tańszego metra. Zmęczeni Kalifornijczycy z wybrzeża uciekają do niedrogich miast stanowych. Wielu nabywców domów przenosi się do niedrogich miast na Florydzie. Na liście znajduje się również kilka innych stanów, w tym Arizona i Teksas.

Gdzie ludzie się przemieszczają?

Rekordowa liczba osób przenosi się z jednego miasta do drugiego. Według Redfinato miasta, do których najczęściej przeprowadzają się nabywcy domów.

 1. Sacramento, Kalifornia: To już druga gorączka złota. Ludzie gromadzą się z San Francisco do siostrzanego miasta Sacramento w poszukiwaniu niedrogich mieszkań i pięknych zielonych krajobrazów. Nie zapominajmy też o fantastycznych salach weselnych w mieście. Dobra, powiem: tak.
 2. Miami, Floryda: To miasto na Florydzie przyciąga mieszkańców Nowego Jorku, tak jak miód przyciąga niedźwiedzie. Wydaje się, że jest słonecznie, a wcale nie jest bardziej słonecznie niż w pięknym Miami. Miasto nie jest tanie, ale średnia cena domu tutaj jest o 200 000 $ tańsza niż w Nowym Jorku.
 3. Vegas, Nevada: Prawda czy fałsz: więcej nabywców domów w Los Angeles chce przenieść się do Las Vegas niż w jakimkolwiek innym mieście. Stawiam 10 żetonów, jeśli to prawda, ale zatrzymuję wszystkie karty bez zmian.
 4. San Diego, Kalifornia: San Diego ma piękną pogodę. Być może dlatego miasto rozrasta się do 6000 podekscytowanych właścicieli domów, z których wielu pochodzi z Los Angeles.
 5. Tampa, Floryda: Naprawdę niezadowoleni nowojorczycy, naprawdę jak Floryda. Ciekawostka: Tampa ma kilka dzikich parków rozrywki. Jeszcze lepszy fakt: średnia cena domu jest o 300 000 USD niższa niż domów jednorodzinnych w Nowym Jorku.
 6. Phoenix, Arizona: Ludzie jeżdżą autostopem z drogich miast, takich jak Los Angeles, do tańszych, takich jak Phoenix. Nowi mieszkańcy powinni spodziewać się pięknych krajobrazów i mnóstwa kolczastych kaktusów.
 7. Cape Coral, Floryda: Dom kanałów i sów ryjących, średnia cena sprzedaży domów jednorodzinnych w Cape Coral wynosi 415 000 USD, nieco ponad krajowa cena domu.
 8. North Port-Sarasota, Floryda: Nowojorscy golfiści i miłośnicy plażowania odkładają swoje aviatory, aby sprawdzić to słoneczne miasto na Florydzie, gdzie średnia cena domu wynosi zaledwie 451 000 USD.
 9. Dallas, Teksas: Jest świątecznie i rośnie. Ponad 5200 osób (wiele z Los Angeles) chce się raczej wprowadzić niż wyprowadzić. Dodatkowo możesz kupić dwa domy w Dallas w cenie jednego w Los Angeles.
 10. Portland, Maine: Owoce morza, ktoś? Połącz to z zimnym – Portland jest rekordzistą pod względem większości mikrobrowarów na mieszkańca. Średnia cena sprzedaży domu wynosi tutaj 570 000 USD.

Czy warto przeprowadzić się do tych miast?

Ludzie zalewają rynek niedrogich mieszkań, ale niektóre miejsca są lepsze niż inne. Osoby, które nie mają samochodu, mogą rozważyć przeprowadzkę do Miami, w którym można chodzić pieszo. Ale osoby zaniepokojone rosnącymi kosztami ubezpieczenia mogą woleć przenieść się do miasta w jednym z nich najlepsze kraje, aby uniknąć zmian klimatu. Jeśli jesteś samozatrudniony, rozważ sprawdzenie najlepsze miasta do freelancingu.

Rozważ swoje preferencje i odpowiednio filtruj. Nie chcesz skończyć w gorącym i słonecznym mieście, jeśli lubisz zimną pogodę. A wielu ludzi zostaje tam, gdzie są – nie musisz podążać za tłumem, jeśli Twoje obecne miasto działa dla Ciebie.

Zanim się wyprowadzisz, rozważ następujące kwestie:

Rozejrzeć się. Platformy do kupowania domów, takie jak Redfin i Zillow, ułatwiają porównywanie miast obok siebie. Istnieje wiele zasobów, które zawierają listę najlepszych miast kup dom w 2023r. Omówiliśmy niektóre z najbardziej przystępnych cenowo miast w Kalifornii. A szerzej, sprawdziliśmy najlepsze stany na zakup domu 2023. Poświęć trochę czasu na podjęcie ważnej życiowej decyzji i pamiętaj – masz opcje.