Ryan Day mówi, że Buckeyes jest „naprawdę, bardzo podekscytowany” możliwym miejscem do cumowania w College Football Playoff: „W ciągu ostatnich 24 godzin w programie było dużo rozmachu”

Ryan Day miał powód do uśmiechu w sobotę rano.

Po ponurym tygodniu w Columbus po porażce Ohio State z Michigan w zeszłą sobotę, Buckeyes otrzymali dobrą wiadomość w piątek wieczorem, kiedy USC przegrał z Utah w Pac-12 Championship Game, co prawdopodobnie zapewni Buckeyes powrót do pierwszej czwórki rankingu College Football Playoff w niedzielę, kiedy zaplanowano tegoroczne playoffy.

Pojawiając się w sobotni poranek w College GameDay ESPN, Day powiedział, że w ramach programu „jest dużo emocji” związanych z szansą na rywalizację o mistrzostwo kraju.

„Kiedy przechodzisz przez kilka dni, kiedy myślisz, że może cały sezon już minął, i nagle zaczynasz budować nadzieję, a potem zaczynasz widzieć szansę, gdy wszystko jest przed tobą, to prawie jak dzierżawa życia na sekundę” – powiedział Day. „Jesteśmy bardzo podekscytowani. Cały program miał miejsce tutaj w ciągu ostatnich 24 godzin.

„Chłopcy pisali zeszłej nocy. Naprawdę, naprawdę podekscytowany. Więc z pewnością w całym programie było dużo rozmachu. Dlatego teraz jest wiele emocji. I masz szansę zagrać w tym czymś. Dwa mecze dzielą cię od mistrzostw kraju, po tym jak kilka dni temu czułeś, że cały sezon się skończył.

Day powiedział, że przegapił pierwszą połowę piątkowego meczu, ponieważ wracał z Cincinnati, gdzie brał udział w sesjach rekrutacyjnych w domu z linią ofensywną Austina Sierevelda oraz Joshua Padilla. Mimo to obserwował drugą połowę iz pewnością był zadowolony z jej przebiegu, ponieważ Utah pokonał USC 30-7 w ostatnich dwóch kwartach.

„Muszę podziękować Kyle’owi (Whittinghamowi), myślałem, że Utah grało naprawdę dobrze w drugiej połowie” – powiedział Day. „A nasi faceci naprawdę szukali okazji, aby zakończyć to we właściwy sposób w tym sezonie i myślę, że ta okazja jest teraz przed nami”.

Jeśli stan Ohio chce wykorzystać swoją pozycję w College Football Playoff i powalczyć o mistrzostwo kraju, będzie musiał zagrać lepiej niż z Michigan, ponieważ Buckeyes byli po złej stronie drugiej połowy meczu. który został pokonany 28-3 w ostatnich dwóch kwartach . Day mówi, że Buckeyes to zauważyli i szybko wrócili do pracy w zeszłym tygodniu, trenując w środę i czwartek, przygotowując się do potencjalnej okazji do playoffów.

„Nie ma na to usprawiedliwienia” – powiedział Day, zapytany o grę w Michigan. “Ale wiem, że pójdziemy do przodu, będziemy grać na luzie, będziemy agresywni i będziemy gonić ludzi. I nikt nie może awansować w naszym programie, kto naciska lub w ogóle odczuwa presję. Po prostu będziemy grać i myślę, że możemy być niebezpieczną drużyną w play-offach.

Gdy Buckeyes stoją przed możliwością rewanżu z Michigan w CFP, Day powiedział, że przypomniał swojemu zespołowi, co wydarzyło się w zeszłorocznej CFP, kiedy Georgia pokonała Alabamę w meczu o mistrzostwo kraju po przegranej z Alabamą w meczu o mistrzostwo SEC.

„W przeszłości zdarzały się rzeczy, w których zespoły były w stanie się spotkać” – powiedział Day. „I tak spędziliśmy czas skupiając się na rzeczach, które nie wypadły dobrze, ale pod koniec tygodnia patrzyliśmy w przyszłość, a teraz naprawdę nie możemy się doczekać”.