Ronaldo został „obrażony” przez południowokoreańskiego piłkarza

AL RAYYAN, Katar — Cristiano Ronaldo “znieważył” południowokoreańskiego zawodnika Cho Gue-sung Według Fernando Santosa, kiedy opuszczał boisko, trener Portugalii próbował bronić sfrustrowanej reakcji napastnika na zmianę.

Wydawało się, że Ronaldo miał słowną wymianę zdań z Cho, gdy szedł w kierunku ławek, a potem wkładał palec do ust.

– Streaming na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

37-latek wyglądał na niezadowolonego z decyzji o wyrzuceniu go z boiska w 65. “.

„Koreański gracz obrażał go, mówiąc mu, żeby odszedł, dlatego był zły, wszyscy to widzieli” – powiedział Santos.

„Widziałem interakcję z graczem z Korei i nie mam co do tego wątpliwości, a jeśli widzisz zdjęcia, możesz je zobaczyć Pepe skierował się w stronę Koreańczyka.

„Nie był agresywny, był po prostu agresywny werbalnie, rozmawiał po angielsku z Cristiano, a Cristiano powiedział:„ Może miał zły dzień ”.

Ronaldo powiedział portugalskim dziennikarzom, że Cho próbował zepchnąć go z boiska.

„To, co się stało, miało miejsce, zanim zostałem zmieniony, południowokoreański gracz powiedział mi, żebym szybko zszedł. Powiedziałem mu, żeby się zamknął, ponieważ nie ma takiej władzy. Nie było różnicy zdań [with the coach]Cytowano wypowiedź Ronaldo.

Południowokoreański pomocnik Hwang In Beom miał niewiele do powiedzenia na temat tego incydentu.

– Nie widziałem tego, byłem zbyt zmęczony – powiedział. „Patrzyłem w ziemię, więc nie widziałem i nie mam nic do powiedzenia”.

Portugalia nadal zajęła pierwsze miejsce w grupie H, mimo że straciła zwycięzcę w 91. minucie Hwang Hee-chan w którym Korea Południowa wyeliminowała Urugwaj o miejsce w rundzie pucharowej.

Drużyna Santosa ma zmierzyć się z drugą w tabeli drużyną z grupy H – prawdopodobnie Szwajcarią, Serbią lub Kamerunem – ale nalegał, aby porażka z Koreą Południową była „ostrzeżeniem” dla jego drużyny.

– Dawson: Syn zamierza wysłać Koreę Południową

„Jesteśmy trochę zdenerwowani” – dodał Santos.

“Jesteśmy pierwsi w grupie, ale chcieliśmy wygrać i rozegrać lepszy mecz, aby podnieść morale zawodników. Jednak ten wynik jest ostrzeżeniem dla naszego zespołu.”

Tymczasem Korea Południowa zmierzy się z Brazylią po awansie do drugiej rundy po raz pierwszy od 2010 roku.

Udali się do dramatycznego zwycięzcy Hwanga, aby zobaczyć, jak awansowali po golach przed Urugwajem, który odpadł z mistrzostw świata pomimo pokonania Ghany 2:0.

“Przed grą Syn Heung-min powiedział mi, że dzisiaj coś stworzę” – powiedział Hwang.

„Powiedział:„ Ufamy ci ”. Kiedy przeszedłem na zmianę, wielu kolegów z drużyny również powiedziało, że we mnie wierzą. Kiedy Sin dostał piłkę, byłem przekonany, że mnie poda i to było świetne podanie. Ułatwiło mi to pracę.

„Trudno było czekać na drugi wynik, ale udowodniliśmy, że możemy przejść do fazy pucharowej i zachowaliśmy tę pewność siebie. To coś, czego chcieliśmy i oczekiwaliśmy. Chcę podzielić się tymi wspaniałymi uczuciami z Koreańczykami w domu”.