Rhule w Nebrasce zbiera entuzjastyczne recenzje, gdy personel Husker rozpoczyna rekrutację w tym stanie

Cóż, cześć, Nebraska ma nowego głównego trenera piłki nożnej. Trafić czy chybić? Amie Just i Luke Mullin zrywają umowę najmu.


Pierwszego dnia, w którym trenerzy mogli rozpocząć rekrutację, główny trener Nebraski Matt Rhule i jego nowy sztab trenerski nie marnowali czasu na sprawdzanie najlepszych kandydatów w stanie.

Rhule nie musiał oddalać się od biura na Memorial Stadium podczas jednej ze swoich pierwszych wizyt. Rhule zatrzymał się w Lincoln High School, aby podpisać kontrakt z 2023 Beni Ngoyi, który jest w stanie Iowa od lipca. Ngoyi miał ponad dziesięć ofert Power Five, a jego ostatnie trzy obejmowały Nebraskę i Waszyngton.

To nie powstrzymało Rhule’a przed przedstawieniem swojej propozycji.

„Benny miał z nim dobrą wizytę i myślę, że dobrze się z tym czuje” – powiedział główny trener Lincoln High, Mark Macke. „Trener (Rhule) robi wrażenie; można powiedzieć, że był na tej drodze już wcześniej i jest to coś, w czym jest dobry — wchodzić, rozmawiać z dziećmi i rekrutować”.

Macke prowadzi program Lincoln High od 2011 roku i powiedział, że jest to pierwszy raz, kiedy główny trener z Nebraski przybył do szkoły.

Ludzie też czytają…

„Ogólnie rzecz biorąc, cała nasza szkoła wiedziała, że ​​tu jest, więc było schludnie i fajnie” — powiedział Macke.

Trener Nebraski spotkał się także w piątek z czterogwiazdkowym sportowcem Malachi Colemanem. 100 najlepszych rekrutów krajowych ponownie otworzyło rekrutację w czwartek i planuje oficjalne wizyty gdzie indziej, ale Coleman wciąż pozostawia otwarte drzwi do Nebraski.

Sztab szkoleniowy Nebraski zameldował się również w kilku szkołach średnich w Omaha w piątek. Obejmowało to silną obecność w Bellevue West, Omaha Westside i Gretna. Dwóch rekrutów Westside z 2023 roku, Jaylen Lloyd i kicker Tristan Alvano, otrzymał niedawno oferty stypendialne w ciągu ostatniego miesiąca.

Jeden z najlepszych rekrutów w lekkiej atletyce, Lloyd był drugim rekrutem, który otrzymał ofertę stypendialną w Nebrasce pod rządami Rhule. Alvano został zaproponowany pod poprzednią kadrę po znakomitym występie w meczu o mistrzostwo klasy A, a koordynator drużyn specjalnych Nebraski, Ed Foley, był jednym z trenerów, którzy zatrzymali się w Westside. Defensywny obrońca 2024 Caleb Benning i obrońca 2025 Christian Jones również mają oferty NU.

Koordynator ofensywy Marcus Satterfield był w piątek w Westside i Gretna. Ofensywny liniowy 2023 Mason Goldman jest obecnie niezaangażowany po otrzymaniu oferty z Nebraski w październiku, podczas gdy kolega z drużyny 2023 Korver Demma jest obrońcą.

„To szalone, ponieważ on (Satterfield) ćwiczył przeciwko Clemsonowi w zeszłym tygodniu, a teraz jest tutaj w Gretna, rozmawia z niektórymi dzieciakami i próbuje je poznać” – powiedział główny trener Gretna, Mike Kayl. „To była dobra rozmowa, mówił dobrze i zadawał pytania, aby spróbować poznać ich i ich hobby”.

Podczas gdy sztab trenerski NU wcześniej skontaktował się z rozgrywającym Gretna Zane Floresem, źródła podają Journal Star, że zaangażowanie Floresa w Oklahoma State nie ulegnie zmianie.

W Bellevue West Foley zatrzymał się, aby zobaczyć trójkę kandydatów na rok 2024. Rozgrywający Danny Kaelin, szeroki odbiornik Dae’vonn Hall i szeroki odbiornik Isaiah McMorris mają oferty stypendialne z Nebraski.

Jako jeden z najlepszych w kraju producentów perspektyw piłkarskich FBS, główny trener Bellevue West, Michael Huffman, widział, jak wielu różnych rekrutów daje swoim zawodnikom swoje boiska. Mimo to był pod wrażeniem podejścia i wiadomości Foleya.

„Dwie rzeczy naprawdę się wyróżniają: super pozytywna energia i (on jest po prostu) szczęśliwym facetem” – powiedział Huffman. „Wszyscy ci trenerzy, którzy przychodzą, mogą mieć energię, ale można powiedzieć, że są negatywni, niegrzeczni lub cokolwiek innego, ale ten facet po prostu emanował pozytywną energią”.

Członkowie sztabu szkoleniowego Nebraski odwiedzili także kilku członków szkolnej klasy rekrutacyjnej 2023. Trener linii defensywnej Terrance Knighton zatrzymał się w Elkhorn South, aby zobaczyć ofensywnego liniowego Mavericka Noonana, a zastępca dyrektora personelu zawodników Keith Williams odwiedził ofensywnego liniowego Sama Sledge’a w Creighton Prep. Rhule miał również odwiedzić napastnika Lincolna z południowego wschodu, Gunnara Gottulę.

Trener biegaczy EJ Barthel był w Hickory w Karolinie Północnej, aby zobaczyć czterogwiazdkowego biegacza Rica Walkera. Podczas gdy Walker otrzymał ofertę stypendium w kwietniu, napisał na Twitterze, że Nebraska „ponownie zaoferowała” go w piątek. W rankingu 247Sports zajmuje 24. miejsce w kraju jako kandydat do tight endu i interesuje się nim między innymi Maryland i Północna Karolina.

Członkowie sztabu szkoleniowego Nebraski będą zajęci kolejnymi ofertami i wizytami w nadchodzących dniach i tygodniach, ale piątek był ważnym dniem, jeśli chodzi o ustalenie ich obecności w granicach stanu. W okolicach Lincoln i Omaha zawodnicy i trenerzy byli pod wrażeniem spotkania z członkami sztabu szkoleniowego Nebraski.

„Są bardzo pewni siebie i wierzą w to, co robią” — powiedział Huffman. „Byłem dziś pod wrażeniem, ponieważ są bardzo pewni swojego procesu programowania”.