Recenzja Need for Speed ​​Unbound

Madonna gier wyścigowych powraca w nowej odsłonie. Obiecujący całkowicie przerobiony model sterowania i twórca Burnout Criterion za kierownicą, Need For Speed ​​​​Unbound ma szansę zrobić coś naprawdę innego w swoim pierwszym wcieleniu nowej generacji. I to prawie Pracuje.

SZYBKIE FAKTY: NFS bez ograniczeń

Need for Speed ​​​​Bez ograniczeń

(Źródło zdjęcia: EA)

Data wydania: 2 grudnia 2022 r
platformy: PS5, PC, Xbox Series X
Deweloper: Kryterium
Wydawca: EA

„Prawie” w tym sensie, że podejmuje śmiały krok na wcześniej niezbadane terytorium. NFS Unbound pojawia się z nowym, odważnym akcentem artystycznym, ale wydaje się, że nie idzie na całość, tworząc dziwną mieszankę stylów wizualnych. Nadal jest osadzona w realistycznym mieście, wraz z pięknymi licencjonowanymi samochodami z prawdziwego świata, ale postacie są całkowicie zacienione, aby wyglądały jak kreskówki, a samochody bekają, co wygląda jak ręcznie rysowany dym. Małe znaczniki w stylu graffiti migają nad twoim samochodem, gdy wykonasz udane zabójstwo, przerywniki fabularne od czasu do czasu dodają kreskówkowe elementy dla efektu, a samochody nawet nie mają nawet skrzydeł tylko do malowania kosmetycznego, gdy napełniają się wystarczającą ilością powietrza. To fajnie, ale mogłoby być więcej, gdyby to poczucie stylu rozciągnęło się na samo miasto.

Rozgrzewka

Need for Speed ​​​​Bez ograniczeń

(Źródło zdjęcia: EA)

Podobnie jak jego poprzednik, 2019 Need for Speed ​​Heat, istnieje mechanizm dzień/noc, z którym trzeba się uporać, ale żaden z nich nie jest tutaj darmowy. Zamiast tego przez większość dni zaczynasz od zera, co zwiększa się wraz z ukończeniem nielegalnych spotkań i zestrzeleniem radiowozów. Twój poziom gorączki resetuje się tylko każdego ranka, co oznacza, że ​​wszelkie zarobione pieniądze muszą zostać przemycone przez policję i przewiezione do bezpiecznego domu, w przeciwnym razie ryzykujesz konfiskatą całej puli. Utrata pięciogwiazdkowego poziomu może być bardzo trudna, dlatego często lepiej jest odłożyć pieniądze po kilku udanych wydarzeniach i zakładach pobocznych.