Rangers przyznają, że deGrom „ryzykuje”, ponieważ podatny na kontuzje as zgadza się na pięcioletnią umowę o wartości 185 milionów dolarów | MLB

Jacob deGrom jest na wolnej agencji strażnicy Teksasuktórzy uważają, że ryzyko dla zdrowia jest warte potencjalnej nagrody za próbę zakończenia sześcioletniej passy porażek.

Dwukrotny zdobywca nagrody Cy Young Award zgodził się w piątek na pięcioletni kontrakt o wartości 185 milionów dolarów, odchodząc Mets z Nowego Jorku po dziewięciu sezonach – poprzednie dwa zostały znacznie skrócone z powodu kontuzji.

„Zdajemy sobie sprawę z ryzyka, ale zdajemy sobie również sprawę, że pozyskanie świetnych graczy wiąże się z ryzykiem i kosztami” – powiedział dyrektor generalny Rangers, Chris Young. „I naszym zdaniem warto go wziąć z graczem kalibru Jacoba”.

Teksas ogłosił podpisanie kontraktu po tym, jak 34-letni deGrom zdał egzamin fizyczny.

Rangersi również wydali dużo w wolnej agencji poza sezonem, podpisując kontrakt z shortstopem Coreyem Seagerem (325 milionów dolarów, 10 lat) i drugim bazowym Marcusem Semienem (175 milionów dolarów, siedem lat).

„Pasuje na wiele sposobów, jeśli chodzi o to, czego potrzebujemy” – powiedział Young. „To wspaniała osoba. Mam kilku bliskich przyjaciół i kolegów z drużyny, którzy grali z Jacobem i go kochają. Myślę, że będzie idealnie pasował do naszego klubu i naszych fanów.

Teksas miał skromne oczekiwania po dodaniu Seagera, Semiena i startera Jona Graya (56 milionów dolarów, cztery lata) w zeszłym sezonie poza sezonem, ale wciąż nie osiągnęli sukcesu. Rangersi osiągnęli bilans 68-94, zwalniając menedżera Chrisa Woodwarda w trakcie sezonu, a następnie zatrudniając Bruce’a Bochy’ego, trzykrotnego mistrza World Series z San Francisco. Seria sześciu porażek w Teksasie jest najgorszym spadkiem drużyny od czasu przeniesienia franczyzy z Waszyngtonu w 1972 roku.

Właściciel Rangers, Ray Davis, powiedział, że klub nie zawaha się kontynuować dodawania do listy płac. Wliczając ofertę kwalifikacyjną w wysokości 19,65 miliona dolarów zaakceptowaną przez Martina Pereza, czołowego miotacza zespołu w zeszłym sezonie, Rangersi wydali prawie 761 milionów dolarów na darmową agencję w zeszłym roku.

„Nienawidzę przegrywać, ale myślę, że jest jedna osoba w naszej organizacji, która nienawidzi przegrywać bardziej niż ja, i myślę, że jest to Ray Davis” – powiedział Young. „Jest zmęczony przegrywaniem. Jestem zmęczony przegrywaniem. Nasza organizacja jest zmęczona przegrywaniem”.

Po swoim pierwszym starcie na początku sierpnia ubiegłego sezonu, deGrom osiągnął 5-4 z 3,08 ERA w 11 występach. Pomógł Metsom awansować do playoffów, a następnie przegapił pensję w wysokości 30,5 miliona dolarów w 2023 roku i zrezygnował z kontraktu, aby po raz pierwszy zostać wolnym agentem.

To zakończyło jego kontrakt z Mets na 107 milionów dolarów w ciągu czterech lat, a deGrom odrzucił ich ofertę kwalifikacyjną w wysokości 19,65 miliona dolarów w listopadzie. Za jego porażkę New York otrzyma wyrównawczy wybór w drafcie.

Ulubieniec fanów staje się ostatnim z długiej linii asów, którzy opuścili Mets, w tym Nolan Ryan, Tom Seaver, Dwight Gooden i David Cone.

Kiedy jest zdrowy, deGrom jest prawdopodobnie najbardziej dominującym miotaczem w baseballu. Jego ERA w karierze 2,52 zajmuje trzecie miejsce w erze ekspansji (od 1961 r.)

Praworęczny ma 4-1 z 2,90 ERA w pięciu startach w karierze po sezonie, w tym wygranej z San Diego w rundzie dzikich kart w tym roku, która przedłużyła sezon Metsów. Nowy Jork został wyeliminowany następnej nocy.

Czterokrotny All-Star i debiutant roku NL 2014, deGrom został wybrany przez Mets w dziewiątej rundzie w 2010 roku ze Stetson, gdzie grał na shortstopie, zanim przeniósł się do kopca. Został spowolniony przez operację Tommy’ego Johna na początku swojej kariery i nie dotarł do głównych zawodów, dopóki nie skończył 26 lat.

Kiedy jednak przybył, rozkwitł. Pomógł drużynie Mets awansować do World Series 2015 i awansować do play-offów w 2016 roku, a następnie wygrać NL Cy Young Awards w 2018 i 2019 roku. Jednak kontuzje łokcia, przedramienia i łopatki ograniczyły go do 26 startów w ciągu ostatnich dwóch sezonów. . Skompilował ERA 1,08 z niskiego poziomu 1,08 w 92 rundach w 2021 roku, ale nie rzucił się po 7 lipca tego roku z powodu problemów z ramieniem.

Dostanie 30 mln dolarów w przyszłym roku, 40 mln dolarów w 2024 i 2025 r., 38 mln dolarów w 2026 r. i 37 mln dolarów w 2027 r. Kontrakt zawiera opcję warunkową na 2028 r. bez gwarancji pieniędzy.

Dodanie deGroma daje Rangersom trzech sprawdzonych starterów wraz z Grayem i Perezem, który przeszedł 12-8 z najlepszym w karierze 2,89 ERA po powrocie do zespołu, który podpisał go jako nastolatek z Wenezueli. Young nie wykluczył dodania kolejnego startera.

Mając kilka dziur w wyjściowym składzie, Mets wykazali zainteresowanie wolnymi agentami Justinem Verlanderem i Carlosem Rodonem, którzy mogliby sparować z 38-letnim Maxem Scherzerem na szczycie rotacji. Teraz, gdy deGrom zniknął, podpisanie jednego z nich może stać się znacznie wyższym priorytetem.