Rangers podpisał z Jacobem deGromem pięcioletni kontrakt

Rangersi wywołali niemałe zamieszanie, ogłaszając z nimi umowę Jakub De Grom na pięcioletni kontrakt. To gwarantowane 185 milionów dolarów, donosi Jeff Passan z ESPN (Link do Twittera). Umowa zawiera pełną klauzulę zakazu handlu i opcję warunkową na kampanię 2028, która według Passana może zwiększyć jej całkowitą wartość do 222 milionów dolarów.

Raporty Levi Weaver z The Athletic dotyczące konkretnego podziału finansowego (na Twitterze): deGrom zarobi 30 milionów dolarów w następnym sezonie, a następnie kolejne pensje w wysokości 40 milionów dolarów w latach 2024-25, 38 milionów dolarów w 2026 i 37 milionów dolarów w 2027. Sezon opcyjny nie ma gwarantowanych pieniędzy, a warunki opcji pozostają niezgłoszone . deGrom jest klientem VC Sports Group.

Cieszymy się, że Jacob deGrom zdecydował się zostać Strażnikiem Teksasu“, powiedział dyrektor generalny Chris Young w komunikacie prasowym. “Od kilku sezonów Jacob jest wybitnym miotaczem Major League i daje nam dominującego gracza na szczycie naszej rotacji. Jednym z naszych głównych celów w tym okresie poza sezonem jest wzmocnienie początkowych rzutów, a my dodajemy jednego z najlepszych.

To jak dotąd największy ruch poza sezonem i ostatni wielki strzał wolnego agenta z Arlington. Rangersi przeznaczyli na trio ponad pół miliarda dolarów Coreya Seagera, Marek Siemien oraz Jona Graya Ostatnia zima. Ma to położyć podwaliny pod pełny powrót do rywalizacji w 2023 roku. Rangersi nie osiągnęli pożądanego postępu z perspektywy wygranej i przegranej w 2022 roku, głównie z powodu słabej rotacji za Grayem i Marcin Perez. Teksas zasugerował, że są gotowi zaatakować szczyt rynku, aby wzmocnić największą słabość w składzie. Zrobili to dzięki szokującemu pięcioletniemu kontraktowi na prawdopodobnie najlepszego miotacza w sporcie.

deGrom jest jedną z najbardziej udanych broni swojego pokolenia. Chociaż spadł do dziewiątej rundy draftu 2010 i nie dotarł do głównych rozgrywek aż do swoich 26. urodzin w 2014 roku, od razu ugruntował swoją pozycję jednego z najlepszych miotaczy w grze. deGrom osiągnął 2,69 ERA w swoich pierwszych 22 startach, aby zapewnić sobie tytuł Rookie of the Year w NL i rozpocząć karierę jako jeden z najlepszych graczy ligi.

Prawica publikowała ERA między 2,54 a 3,53 w każdym z następnych trzech sezonów, dwukrotnie otrzymując wsparcie Cy Young bez głosowania. Jako as z pogranicza wzniósł swoją grę na nowy poziom w 2018 roku. deGrom rozegrał 217 inningów z najlepszym w MLB wynikiem 1,70 ERA, aby zapewnić sobie pierwszego Cy Younga. The Mets dali mu przedłużenie o 120,5 miliona dolarów po tym sezonie. Następnie powtórzył jako najlepszy miotacz Senior Circuit, wygrywając swojego drugiego Cy Younga z 2,43 ERA w 204 rundach. Miał kolejny dominujący sezon w skróconej kampanii 2020, po jednej z najlepszych pierwszych połówek w historii ’21.

W swoich pierwszych 15 startach w tym roku czterokrotny All-Star osiągnął mikroskopijny 1,08 ERA, pokonując niewiarygodne 45,1% uderzających przeciwników. W ciągu pierwszych kilku miesięcy nękały go drobne problemy zdrowotne, których kulminacją był pobyt na liście kontuzjowanych z nadwyrężonym przedramieniem tuż przed All-Star Break. Chociaż początkowo nie spodziewano się, że doprowadzi to do dłuższej nieobecności, deGrom opuści resztę sezonu. We wrześniu tego roku prezydent Nowego Jorku, Sandy Alderson, powiedział, że deGrom miał do czynienia ze złą łzą UCL, co wzbudziło zdziwienie, biorąc pod uwagę, że praworęczny przeszedł operację Tommy’ego Johna przed debiutem w MLB. Miotacz temu zaprzeczył, nazywając swoje więzadło „idealnie w porządku”.

Po pełnym okresie poza sezonem deGrom miał powrócić w 2022 roku. Późnym wiosennym treningiem odczuwał ból podczas programu rzucania między startami. Zdiagnozowano u niego reakcję stresową w łopatce i został ponownie zamknięty, a kontuzja kosztowała go pierwsze cztery miesiące minionego sezonu. Kiedy na początku sierpnia wrócił na kopiec, minął już ponad pełny rok kalendarzowy.

Przy takim zwolnieniu można by się spodziewać, że deGrom wykaże oznaki rdzy. Zamiast tego wrócił jako najlepszy, natychmiast ponownie dominując nad przeciwnikami. Produkt Stetson osiągał średnio absurdalne 98,9 mil na godzinę na swojej szybkiej piłce i 92,6 mil na godzinę na nożu / suwaku, który służy jako jego dodatkowa oferta. Pokonał 42,7% przeciwników przy zaledwie 3,3% marszu. Pałkarze przeciwni zamachnęli się i spudłowali przy 21,1% wszystkich jego rzutów; żaden inny miotacz startowy z ponad 50 inningami nie miał wskaźnika uderzeń powyżej 17%. Uderzył osiem w sześć rund podczas swojego jedynego startu w fazie playoff przeciwko San Diego.

Wybuch trzech homerów w Atlancie, który zakończył sezon, podniósł ERA DeGroma do 3,08 w jego skróconym sezonie, ale nie ma wątpliwości, że nadal jest w stanie rzucać na szczyt, jeśli jest zdrowy. Żaden miotacz na planecie nie jest tak dominujący jak deGrom w bazach na start. Jak można było przewidzieć, zrezygnował z ostatnich 32,5 miliona dolarów w swoim kontrakcie z Mets na koniec sezonu.

Bez względu na to, jak duży może być ten transfer dla Rangersów, z pewnością wiąże się to z dużym ryzykiem związanym z tego rodzaju zaangażowaniem miotacza, który stracił znaczną część ostatnich dwóch sezonów z powodu problemów z ręką. Od początku 2021 roku przepracował tylko 162 1/3 inningów (wliczając playoffy). Chociaż deGrom nie miał kontroli nad proporcjonalnym sezonem w 2020 roku, nadal oczekuje się, że przejmie pełną rotację, mimo że rzucił zaledwie 224 1 /3 skumulowanych rund w ciągu ostatnich trzech lat.

deGrom kończy w czerwcu 35 lat. Nic nie wskazuje na to, by był bliski regresu wydajności. Zaangażowanie Teksańczyka rozciąga się na jego kampanię w wieku 39 lat i istnieje szansa, że ​​umowa może spaść, jeśli jego forma spadnie później w latach 30. Teraz były kolega z drużyny Maks Scherzer i inny czołowy wolny agent Justina Verlandera pokazały, że nie jest wykluczone, że miotacz pozostanie w szczytowej formie, gdy zbliża się do czterdziestki. Ani Scherzer, ani Verlander nie mieli do czynienia z tego rodzaju kontuzjami po trzydziestce, które nękały DeGroma.

Gwarantowane 185 milionów dolarów znacznie przewyższa trzyletnią prognozę MLBTR na 135 milionów dolarów na początku poza sezonem. Jest to szósty co do wielkości kontrakt dla miotacza wolnego agenta w historii MLB, za nim Gerrit Cole (324 miliony dolarów), Stefana Strasburga (245 milionów dolarów), Dawid Cena (217 mln USD), Scherzer (210 mln USD z obywatelstwem) i Zacka Greinke’a (206,5 miliona dolarów). Umowa zawiera średnią roczną wartość 37 milionów dolarów, co jest drugim co do wielkości kontraktem w historii głównych lig. Tylko trzyletnia umowa Scherzera z Mets – warta 43,333 miliona dolarów na sezon – jest większa.

Pensja w wysokości 30 milionów dolarów w przyszłym roku spowoduje, że zobowiązania płacowe Teksasu przewidywane na 2023 rok wyniosą około 170 milionów dolarów. Byłby to rekord franczyzy Rangersów, ale nic nie wskazuje na to, by organizacja planowała w najbliższym czasie ograniczyć wydatki. Właściciele, Ray Davis i Young, wskazali, że klub może być aktywny na otwartym rynku, a wciąż jest wiele do zrobienia, aby zmienić ich skład z 68 zwycięstwami w rywala w trudnym AL West. Młody i kapitan Bruce Bochy rozpoczynają swój pierwszy pełny sezon u steru i chcą przerwać sześcioletnią suszę w fazie play-off.

deGrom wchodzi na szczyt rotacji, która zwraca Graya i Péreza, którzy przyjęli kwalifikującą się ofertę. Rangersi kupieni Jake Odorizzi przez Braves na początku poza sezonem i Dana Dunninga jest przyzwoitą ręką z rotacją wsteczną. To opłacalna początkowa piątka, ale wciąż brakuje rotacji zespołu i mogliby dodać kolejną rękę spoza organizacji. Bullpen i łapacz są w dobrym stanie. Adolisa Garcii jest jedynym zapolowym, który gwarantuje codzienne powtórzenia, pozostawiając dwa miejsca, którymi można się zająć, a zespół planuje dodać co najmniej jednego zastępcę.

Kontrakt obejmuje podatek od luksusu w wysokości 37 milionów dolarów. Średnie roczne wartości odpowiedzialności zespołu są istotne dla konkurencyjnych celów opodatkowania bilansu. Według Roster Resource podpisanie kontraktu z DeGrom przynosi Teksasowi około 192 milionów dolarów szacunkowych danych CBT, co pozostawia im około 40 milionów dolarów mniej niż 233 miliony dolarów.

Mets będą musieli szybko przewrócić stronę, żegnając się z jednym z najlepszych miotaczy w historii franczyzy. Nowy Jork też widział Chrisa Bassita, Wędrowiec z Taijuan oraz Trevora Williamsa uderz w darmową agencję. Z pewnością uzupełnią kadrę startową pod wodzą Scherzera i Carlosa Carrasco. Wolna agencja oferuje parę pozostałych asów w Verlander i Carlosa Rodona, a Mets z dużymi wydatkami byli wcześniej powiązani z obydwoma miotaczami. Utrata deGroma tylko zwiększa ich pilną potrzebę sprowadzenia jednego z tych dwóch miotaczy i będą musieli zatrzymać lub wymienić środkowego obrońcę wolnego agenta Brandona Nimmo.

Nowy Jork otrzymuje skromne odszkodowanie za wyjazd DeGroma. Zespół złożył mu ofertę kwalifikacyjną na początku poza sezonem, którą odrzucił. Jako drużyna, która zapłaciła podatek od luksusu w 2022 roku, Nowy Jork otrzymuje najniższe wynagrodzenie: wybór po czwartej rundzie przyszłorocznego draftu amatorskiego. Rangersi nie zapłacili podatku od luksusu ani nie otrzymali udziału w przychodach w tym roku. Dlatego w przyszłym roku zrezygnują z drugiego co do wielkości wyboru draftu i stracą 500 000 $ w międzynarodowej przestrzeni bonusowej. Jeśli podpiszą kontrakt z innym kwalifikującym się wolnym agentem poza sezonem – zarówno Seager, jak i Semien odrzucili QO zeszłej zimy – zostaliby pozbawieni trzeciego wyboru.

Zdjęcie dzięki uprzejmości USA Today Sports.