Przeprowadzki domów są rekordowo wysokie, podobnie jak oprocentowanie kredytów hipotecznych, a ceny domów pozostają wysokie

Jest rekordowa liczba domów wycofane z rynku w ostatnich tygodniach, ponieważ kupujący i sprzedający nadal wycofują się z wysokich stóp procentowych i rosnącej inflacji w połączeniu z rosnącymi obawami recesja.

Według ostatnich danych Redfin, średnio każdego tygodnia w okresie 12 tygodni kończącym się 20 listopada z rynku wycofano z rynku rekordowe 2% domów na sprzedaż w USA. Według agencji nieruchomości, to w porównaniu z 1,6% domów, które zostały wycofane z obrotu w tym samym okresie rok wcześniej.

Według agencji pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, w wielu przypadkach sprzedający nie otrzymują żadnych ofert za cenę wywoławczą, a „czasami w ogóle ich nie ma”, co zmusza ich do wycofania się z rynku.

Nastąpił ogromny spadek popytu spowodowany wzrostem cen oprocentowanie kredytów hipotecznych i ceny domów, podał Redfin.

Podczas gdy oprocentowanie kredytów hipotecznych nieznacznie spadło od zeszłego miesiąca, miesięczne raty kredytu hipotecznego są one nadal znacząco wyższe niż rok temu.

Znak nieruchomości mieszkalnej na sprzedaż jest postrzegany jako wzrost inflacji i stóp procentowych 27 października 2022 r. W Waszyngtonie. (Brendan Śmiełowski/AFP za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

RAPORTY AGENCJI MIESZKANIOWYCH REKORDOWA PODUSZKA FINANSOWA PODCZAS PRZYGOTOWYWANIA SIĘ NA SPADEK RYNKU

W czwartek nabywca kredytu hipotecznego Freddie Mac poinformował, że średnia 30-letnia stopa procentowa spadła do około 6,49%, w porównaniu z 6,58% w zeszłym tygodniu. Rok temu 30-letnia stopa procentowa wynosiła średnio 3,11%.

„Niektórym sprzedawcom trudno jest zrozumieć, że nie wpadamy już w szał na rynku nieruchomości – trudno im przełknąć, że przegapili łódź, aby uzyskać wysoką cenę” – powiedziała Heather Kruayai, agentka nieruchomości Redfin z Florydy.

Zanim sprzedawcy dostaną swoje ustalania ceny swojego domu zbyt wysoka, ich nieruchomość zbyt długo znajdowała się na rynku, dodał Kruayai.

Wśród metra śledzonego przez Redfin, Sacramento w Kalifornii miało najwyższy udział ofert, 3,6%, które zostały usunięte z rynku w okresie 12 tygodni. Według biura maklerskiego to o 1,6% więcej niż rok temu.

nieruchomość

Znak na sprzedaż jest umieszczony przed domem jednorodzinnym na Beverly Anne Street, 13 czerwca 2022 r. W Las Vegas, Nev. (Bizuayehu Tesfaye/Las Vegas Review-Journal/Tribune News Service za pośrednictwem Getty Images) / Getty Images)

Serce Bezpieczeństwo Ostatni Zmiana Zmiana %
RDFN Firma REDFIN CORP. 5.62 +0,11 +2,00%

AMERYKAŃSCY PRZEWIDYWAJĄ WYŻSZĄ INFLACJĘ: NY FED

Jednak Austin w Teksasie; Seattle, Waszyngton; Phoenix, Arizona; i Denver w Kolorado również odnotowały dużą liczbę aktywnych ofert wycofanych z rynku.

POBIERZ FOX BUSINESS W PODRÓŻY KLIKNIJ TUTAJ

Chociaż popularność pięciu giełdowych rynków wzrosła w ciągu ostatnich lat pandemia koronawirusa z telepracownikami ceny domów gwałtownie wzrosły, a teraz „przy wielu kupujących wycenianych, są jednymi z najszybszych rynków chłodzenia w kraju”, mówi Redfin.

Sacramento, na przykład, odnotowało roczny wzrost cen domów o 0% w październiku. Zeszłej wiosny było to aż 29,3%, według Redfin.