Prognozy na mecz w 13. tygodniu pogrubioną czcionką

Najstarsza i największa rywalizacja zostaje wznowiona w niedzielę, kiedy Chicago Bears witają Green Bay Packers na Soldier Field w drugim meczu sezonu. Rywalizacja miała lepsze dni, ponieważ Packers zdominowali Bears przez ostatnią dekadę i żadna z drużyn nie zbliżyła się do 0,500 pod koniec sezonu, co nie zdarzyło się od przełomu tysiącleci.

Ale zawsze jest o co grać, gdy te drużyny się spotykają. Choć zredukowany do pozycji roboczej w 2022 r., ten weekend ma znaczenie historyczne. Jeśli wygrają, Packers mogą po raz pierwszy od 1920 roku przewyższyć Bears pod względem zwycięstw wszechczasów. Dobrze, że okazja pojawia się, gdy obie drużyny stają naprzeciw siebie.

Ktokolwiek wygra tę grę, zrobi to z poobijanym i posiniaczonym rozgrywającym. Justin Fields z The Bears prawdopodobnie powróci do składu po opuszczeniu 12. tygodnia z powodu kontuzji lewego barku. W przypadku Packers Aaron Rodgers opuścił zeszłotygodniową grę z powodu kontuzji żebra, ale planuje walczyć z bólem w niedzielę.

Rywalizacja ostatnio nie układała się dobrze Niedźwiedziom, ale wszystko może się zdarzyć, gdy te drużyny się spotkają. Oto nasze odważne prognozy dotyczące gry Bears vs. Packers.

Todda Kirklanda/Getty Images

Wszystko wskazuje na to, że Fields wróci do składu w tym tygodniu po pełnym uczestnictwie w czwartkowym treningu. Rozgrywający drugiego roku nadal zmaga się ze skutkami kontuzji barku, ale nie wydaje się, aby powstrzymywało go to od gry przeciwko Packers. To, czy powinien wrócić w tym momencie, to inna sprawa, ale ponieważ oczekuje się, że wróci, będzie rzucał piłką częściej niż w poprzednich tygodniach.

Niedźwiedzie nie będą ukrywać imponującej zdolności Fieldsa do biegania, ale nie byłoby zaskoczeniem, gdyby nieco ją złagodzili. Fields nosił piłkę ponad 10 razy w pięciu z ostatnich sześciu meczów. Spodziewam się, że on i Bears będą polegać na większej liczbie podań, aby ograniczyć liczbę trafień, które Fields wykonuje poza kieszenią. Nadal będzie miał swój bieg, ale powinno to doprowadzić do jego największego w tym sezonie wyniku podań. Do osiągnięcia tego celu potrzebuje 209 jardów.

Stacy Revere/Getty Images

Ktoś, kto będzie Widzisz, wielu przewoźników prowadzi David Montgomery. Rozgrywający miał sezon wzlotów i upadków, ale zawsze można na niego liczyć w meczu z Packers. Montgomery ma średnio ponad pięć jardów na prowadzenie przeciwko Green Bay, a jego ostatni mecz w biegu na 100 jardów miał miejsce przeciwko nim w 2. tygodniu. Montgomery jest niebezpieczny nie tylko wtedy, gdy prowadzi piłkę. Jest także skutecznym łapaczem podań.

Gdy Darnell Mooney wypadł, a Fields nie był w 100 procentach gotowy, mogliśmy zobaczyć więcej niż kilka podań screen/dump do Montgomery. Jest niedocenianym odbierającym, który w ostatnich dwóch meczach zdobył 88 jardów. W połączeniu z niezdolnością Packers do zatrzymania biegu, Montgomery przyćmi 150 jardów od bójki jako centralny punkt ofensywy Niedźwiedzi.

Ed Mulholland-USA TODAY Sports

Po trzech meczach o rozczarowujących występach, w zeszłym tygodniu w meczu z New York Jets w końcu zobaczyliśmy przebłyski umiejętności rozgrywania Chase’a Claypoola. Claypool złapał tylko dwa podania, ale poszli na 20 i 31 jardów, drugi najdłuższy w sezonie. Najbardziej zachęcającym sygnałem było to, że Claypool miał pięć celów i chociaż te nadeszły z rezerwowym rozgrywającym Trevorem Siemianem, jest to dowód na to, że jego rola w ataku rośnie.

Bez Mooneya Bears desperacko potrzebują kogoś innego, kto stanie się zagrożeniem, oprócz Cole’a Kmeta. Claypool został sprowadzony, by być tą bronią i czas na nim polegać. Fields użyje go jako dużego celu w czerwonej strefie i ostatecznie zejdzie z pierwszym przyłożeniem jako Chicago Bear.

Dan Powers/USA TODAY NETWORK-Wisconsin

Mówiąc o dużych odbiorcach, Packers mogliby mieć naprawdę dobrego odbiorcę w postaci debiutanta Christiana Watsona. Po powolnym początku sezonu, Watson był ostatnio silny, zdobywając sześć przyłożeń w ostatnich trzech meczach. Niezależnie od tego, czy podania pochodzą od Rodgersa, czy rezerwowego Jordana Love, Watson tworzy rzeczy, ponieważ jego rola w ataku Packers wciąż rośnie. A teraz ma do czynienia z wyczerpanymi niedźwiedziami, które niestety są dojrzałe do zbierania.

Biorąc pod uwagę, że Eddie Jackson przegrał sezon, a Cornerback Kyler Gordon i bezpieczny Jaquan Brisker nadal nie grają ze wstrząsem mózgu, drugi w rankingu Bears ma co najmniej kłopoty. Watson ma co najmniej sześć celów w tych trzech meczach i prawdopodobnie będzie głównym celem Rodgersa w tym tygodniu, szczególnie w czerwonej strefie. Wygląda to na kolejne święto dnia dla nowicjusza z szerokim odbiornikiem.

Michaela Reavesa/Getty Images

Weź szklankę mleka, ponieważ ta przepowiednia jest tak pikantna, że ​​będziesz musiał ją wypić. Wygląda na to, że fani Bears od lat świętują zbliżające się odejście Rodgersa, ale 39-letni rozgrywający nadal się kręci, by ich dręczyć. Jednak w tym roku jest naprawdę inaczej. Rodgers walczył z kontuzjami i widział, jak jego gra spada od sezonów MVP jeden po drugim. Teraz, gdy Miłość wydaje się być w naprawie, a Packers przechodzą przez okres przejściowy, to naprawdę może być koniec Rodgersa w Green Bay.

Tak jak wtedy, gdy Rodgers był młodym zawodnikiem ponad 15 lat temu, Packers będą musieli zobaczyć, co Love ma do zaoferowania w pewnym momencie, gdy on czeka na skrzydłach. Rodgers niedawno podpisał mega przedłużenie, które zakuwa Packers w kajdanki finansowe, ale będzie ponownie poszukiwany w tym offseason, jeśli zdecyduje się kontynuować grę. Coś wydaje się kończyć w ten sposób w Green Bay. Rola Rodgersa w rywalizacji Packers-Bears nie zakończy się walką w fazie play-off ani thrillerem po sezonie, ale walką obu drużyn o trzecie miejsce w dywizji przed sezonem. To trochę nieoczekiwane, ale wydaje się właściwe.