Prognozy miski: stan Ohio wchodzi do fazy play-off w college’u po upadku USC w meczu o mistrzostwo Pac-12

grafika-bposucw.png
Grafika CBS Sports

Pac-12 został oficjalnie wyeliminowany z College Football Playoff szósty sezon z rzędu, podczas gdy Big Ten wydaje się być gotowy, aby stać się drugą konferencją w historii imprezy, w której dwie drużyny staną w jednym polu z czterema drużynami. Wszystko to ma miejsce, gdy mistrzostwa stanu Ohio nr 5 mają nadzieję na nowe życie w piątkowy wieczór Nie. 4 USC zostało wygaszone 47-24 pod nr. 11 Utah w mistrzostwach Pac-12 2022.

Jeśli Buckeyes zostaną wybrani przez komisję selekcyjną CFP, będą mieli zapewnione czwarte rozstawienie i występ w play-off po raz trzeci w ciągu ostatnich czterech sezonów. Stan Ohio pokonał Clemsona 49-28 w półfinale dwa lata temu, zanim ostatecznie przegrał z Alabamą w mistrzostwach narodowych CFP w 2021 roku. Karmazynowy przypływ nr 6 prawdopodobnie nie przeskoczy Buckeyes o ostatnie miejsce w tym roku, ponieważ obie drużyny nie są w mecz w tym tygodniu, a OSU traci jedną porażkę w tym sezonie.

Rozgrywki w futbolu uniwersyteckim

9 stycznia

Mistrzostwa Narodowe
Inglewood w Kalifornii.

Tytuł gry Zwycięzcy półfinałów

31 grudnia

Miska Brzoskwini
Atlanta

Półfinał

(1) Gruzja vs. (4) stan Ohio

31 grudnia

Fiesta Bowl
Glendale, Arizona.

Półfinał

(2) Michigan vs. (3) TCU

Gdy Utes bronią tytułu Pac-12 i pokonują Trojans po raz drugi w tym sezonie, Utah wywalczy miejsce Pac-12 w Rose Bowl, gdzie według przewidywań zmierzą się z numerem 1. 8 stan Penn. Chociaż Nittany Lions może jednak został wybrany przez Rose Bowlsą teraz nie do pomyślenia, aby grać jako najwyżej sklasyfikowana drużyna Wielkiej Dziesiątki, która nie gra w CFP.

Awans stanu Ohio do WPRyb otworzył miejsce w Orange Bowl, gdzie wcześniej miał zagrać z mistrzem ACC, który w tej projekcji nr. 9 Clemson (w porównaniu z nr 23 North Carolina w sobotę). Jego miejsce zajmuje numer 7 Tennessee, najwyżej sklasyfikowana pozostała drużyna z SEC, Big Ten czy Notre Dame.

Wolontariusze byli pierwotnie planowani na Cotton Bowl przeciwko oczekiwanemu mistrzowi AAC nr 1. 18 Tulane (w porównaniu z nr 22 UCF w sobotę). Vols są zastępowani przez trojany, którzy wejdą w sylwestrową szóstkę nad nr. 12 w Waszyngtonie i 13 w stanie Floryda.

Noworoczne gry w sześć kręgli

Kolejne zmiany z pewnością nadejdą, ponieważ Championship Weekend trwa w sobotę. Trzymaj to zamknięte tutaj z CBS Sports.