Pracownicy Blizzard Albany QA pod Activision Blizzard wygrywają głosowanie związkowe

Pracownicy Activision Blizzard zajmujący się zapewnianiem jakości w studiu Albany w północnej części stanu Nowy Jork głosowali w piątek za utworzeniem związku zawodowego. Jest to drugi syndykat w ramach Activision Blizzard, po głosowaniu w Raven Software w maju.

Grupa około 20 pracowników kontroli jakości, zwana Game Workers Alliance Albany, otrzymała zielone światło do głosowania w październiku, po czym Activision Blizzard poprosił o opóźnienie wyborów w celu przeglądu zarządu. Krajowa Rada ds. Stosunków Pracy odrzuciła w środę ten wniosek. Podobnie jak w przypadku Raven Software, Activision Blizzard chciał, aby całe studio głosowało na związek.

Pracownicy Blizzard Albany QA głosowali przed liczeniem, które pierwotnie zaplanowano na 18 listopada, ale zostało przełożone z powodu niesprzyjającej pogody – zamieci. W piątek ogłoszono wyniki wyborów: 14 głosów „za” związkowi, głosów przeciw brak. Było 18 uprawnionych wyborców, NLRB powiedział, z trzema kwestionowanymi głosami. GWA Albany, podobnie jak Raven Software, reprezentuje Communications Workers of America – Campaign to Organize Digital Workers (CODE-CWA).

Analityk testowy Blizzard Albany, Amanda Deep, powiedziała w oświadczeniu, że grupa została zainspirowana związkiem QA Raven Software i że GWA Albany ma nadzieję zainspirować więcej studiów gier wideo do spotkania.

„Posunięcie tej walki do przodu wymagało niesamowitej pracy i wytrwałości” – powiedział Deep. „Dzięki temu zwycięstwu stajemy w obronie siebie i innych, ponieważ bardzo zależy nam na naszej pracy i grach, które tworzymy. Organizowanie dało nam wszystkim siłę do ciężkiej walki o godność i szacunek, na jakie zasługuje każdy pracownik w pracy”.

W celu uzyskania komentarza rzecznik Activision Blizzard przekazał firmie Polygon następujące oświadczenie:

Rozważamy wszystkie opcje, koncentrując się na tym, co jest najlepsze dla wszystkich pracowników i aby zapewnić najlepsze gry milionom naszych graczy. Nadal uważamy, że cały nasz zespół z Albany powinien mieć coś do powiedzenia. Chodzi o fundamentalną sprawiedliwość i prawa każdego członka zespołu.

GWA Albany ogłoszony zamiar zjednoczenia w lipcu. Po piątkowym głosowaniu pracownicy rozpoczną przygotowania do negocjacji kontraktowych po zatwierdzeniu wyników przez NLRB. Kontrola jakości Raven Software Syndicate obecnie w negocjacjach z Activision Blizzard przywództwo.

Activision Blizzard został oskarżony o rozbijanie związków zawodowych przed wyborami związkowymi w Blizzard Albany. W październiku CWA złożył skargę na nieuczciwą praktykę pracy przeciwko firmie po tym, jak jej dyrektor ds. komunikacji, Lulu Cheng Meservey, opublikował wiadomość Slack obejmującą całą firmę, „dyskredytującą związek”, zgodnie ze skargą. Ta wiadomość otrzymała wiele negatywnych emotikonów od pracowników Slacka, co przyznała Meservey, chociaż powiedziała w ówczesnych oświadczeniach prasowych, że skarga była „fałszywa”.

Zespół kontroli jakości Blizzard Albany, podobnie jak reszta Blizzard Albany, koncentruje się głównie na serii Diablo — w szczególności diabeł 4, którego premiera planowana jest na 2023 rok. Activision Blizzard wykorzystał nadchodzącą grę w swojej argumentacji, że cały Blizzard Albany (dawniej Vicarious Visions) pracownicy powinni wziąć udział w głosowaniu. Pracownicy kontroli jakości to tylko niektórzy z nich branża najbardziej narażonaczęsto z powodu niskich płac i intensywnego kryzysu.

„Pracownicy Albany Blizzard nigdy nie wahali się w obliczu przeciwności” – powiedziała w oświadczeniu sekretarz-skarbnik CWA Sara Steffens. „Zamiast tego pozostali odporni i niezłomni, co jest świadectwem organizacji, którą stworzyli, aby zapewnić, że pracownicy zapewniania jakości są traktowani uczciwie i szanują wykonywaną przez nich pracę”. Pracownicy kontroli jakości w Blizzard Albany i Raven Software podjęli dyskusję na temat związków zawodowych w branży gier wideo, a także otworzyli drzwi innym studiom do zorganizowania się”.

Podobnie jak reszta Activision Blizzard, Blizzard Albany zostanie połączony z Microsoftem po zatwierdzeniu przez Microsoft Przejęcie Activision Blizzard za 68,7 mld USD. Jeśli ta umowa dojdzie do skutku, Microsoft powiedział, że nie będzie kolidować z wysiłkami związkowymi – w rzeczywistości pozostanie „neutralny” do nich po podpisaniu umowy z CWA. Oczekuje się, że niniejsza umowa wejdzie w życie 60 dni po zawarciu umowy.

GWA Albany to druga grupa, która zrzesza się w ramach Activision i jest częścią rosnącego ruchu na rzecz uzwiązkowienia branży gier wideo. Dołącza do sklepów związkowych pod adresem Słowa kluczowe wsparcia BioWare Studio Studios oraz niezależnej firmy Tender Claws. Zainteresowania związku wykraczają poza branżę gier wideo, obejmując gry planszowe i stołowe. Poparcie to odzwierciedla ogólnokrajową tendencję, pomimo stałego spadku liczby członków.