Powrót do kontraktów futures, kontraktów terminowych na złoto i srebro!

Inwestorzy handlujący metalami szlachetnymi wrócili dziś do kontraktów futures na złoto i srebro, ponieważ metale wykazały znakomitą reakcję na zmiany w agresywności polityki monetarnej Fed. Uczestnicy rynku nadal reagują na przemówienie prezydenta Jerome’a ​​Powella w Brookings Institution w Waszyngtonie. Handlowcy pozostają skupieni na jego uwagach, aby spowolnić tempo nadchodzących podwyżek stóp.

“Więc sensowne jest łagodzenie tempa podwyżek, gdy zbliżamy się do poziomu powściągliwości, który wystarczy do obniżenia inflacji… Czas na złagodzenie tempa podwyżek może nadejść już po grudniowym posiedzeniu.”

O 17:01 czasu wschodniego kontrakty futures na złoto dla najbardziej aktywnego kontraktu Comex z lutego 2023 r. utrzymywały się na niezmienionym poziomie 1817,40 USD, po uwzględnieniu dzisiejszego największego jednodniowego wzrostu od dwóch lat w wysokości 57,50 USD, czyli 3,27%. Chociaż dzisiejsze wzrosty kontraktów terminowych na złoto były połączeniem słabszego dolara i kupujących aktywnie przesuwających długie pozycje, inwestorzy licytujący wyżej cenny żółty metal byli głównym i dominującym powodem dzisiejszego wzrostu o 3,27%.

Obecnie dolar gwałtownie spada o 1,23 punktu, czyli 1,17%. Biorąc pod uwagę, że złoto zyskało 3,27% – słabość dolara odpowiadała za około jedną trzecią wzrostów w lutowym kontrakcie futures na złoto, który jest zupełnie inny niż na rynku spot.

Złoto spotowe lub fizyczne zyskało 34,30 USD, czyli około 60% ruchu obserwowanego w kontraktach futures na złoto. Godna uwagi różnica w zyskach złota spot w porównaniu z kontraktami futures polegała na tym, że handlowcy kupujący fizyczne złoto stanowili zaledwie 12,70 USD z dzisiejszego zysku powyżej 34 USD, a pozostałe 21,60 USD można było bezpośrednio przypisać słabości dolara. To jest wg KGX (Indeks złota Kitco).

Przy wzroście kontraktów futures na złoto o 3,27%, ten procentowy wzrost został przyćmiony przez niezwykły wzrost srebra o 5,46%. Obecnie najbardziej aktywny srebrny kontrakt z marca 2023 r. wzrósł o 1,19 USD i osiągnął poziom 22,97 USD.

Tak jak mówiłem wczoraj, reakcja inwestorów jako całości, ich modły zostały wysłuchane na wieść, że Fed zacznie zwalniać tempo podwyżek stóp. Jednak wydają się ignorować fakt, że Rezerwa Federalna planuje dalsze podnoszenie stóp procentowych przez cały 2023 r., a być może nawet do 2024 r. Prezes Powell jasno to wyraził w swoim wczorajszym przemówieniu, kiedy powiedział: „Przywrócenie stabilności cen prawdopodobnie będzie wymagało polityki trzymając się mocno.” poziom przez jakiś czas… Historia zdecydowanie ostrzega przed przedwczesnym rozluźnieniem polityki. Będziemy trzymać się kursu, dopóki praca nie zostanie wykonana”.

Oczywiste jest, że wzrost cen kontraktów terminowych na złoto z 1621 USD do 1817 USD, wzrost o 10,78% od 3 listopada (niecały miesiąc), jest odzwierciedleniem poważnej zmiany nastrojów inwestorów na rynku. Założenie, które zapoczątkowało rajd, który rozpoczął się 3 listopada, potwierdziło się wczoraj; Fed będzie zwalniał tempo nadchodzących podwyżek stóp procentowych.

Dla tych, którzy chcą więcej informacji, po prostu użyj ten link.

Życzę jak zwykle udanego handlu,

Zastrzeżenie: Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autora i mogą nie odzwierciedlać poglądów autora Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby zapewnić rzetelność podanych informacji; jednak Kitco Metals Inc. ani też autor nie może zagwarantować takiej dokładności. Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi zachęty do jakiejkolwiek wymiany towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Kitco Metals Inc. oraz autor tego artykułu nie ponoszą odpowiedzialności za straty i/lub szkody wynikające z korzystania z tej publikacji.