Pokémon Scarlet & Violet’s Charizard Tera Raid: wskazówki, strategie, daty

Pokémon Scarlet oraz Fioletowypierwszy siedmiogwiazdkowy atak, który obejmuje Charizard ze smokiem typu Tera, działa do niedzieli. Jest to nie tylko pierwszy siedmiogwiazdkowy atak, ale jak dotąd jedyny sposób, w jaki Charizard może się skradać Pokémon Scarlet oraz Fioletowyregionie Paldea.

Charizard’s Black Crystal Tera Raid zakończy się 4 grudnia, ale powróci od 15 do 18 grudnia. Chociaż możesz złapać tylko jednego Charizarda na grę, możesz najeżdżać wiele razy — dostaniesz jeden nalot w swojej grze dziennie, ale możesz to zrobić tyle razy, ile chcesz, dołączając do rajdów innych graczy za pośrednictwem portalu Poké.

Charizard złapany w tych rajdach będzie miał Lv. 100 i posiada Znak Najpotężniejszego, który wskazuje, że został złapany w siedmiogwiazdkowy atak. Będzie miał również energię słoneczną, ukrytą zdolność Charizarda; idealny podstawowe statystyki; i skromna natura, która jest idealna dla Charizarda. Nagrody za rajdy są również naprawdę dobre, dzięki czemu warto robić to więcej niż raz. Dostaniesz mnóstwo wapnia, witamina używana do podnoszenia EV specjalnego atakua także szansę na zdobycie niezwykle rzadkiej naszywki umiejętności, która zmienia zdolności Pokémona na ukryte (i odwrotnie).

Możesz znaleźć swój własny rajd Charizarda oznaczony na mapie Paldea różowym konturem, podobnie jak rajdy sześciogwiazdkowe. Jeśli nie widzisz na mapie kryształu rajdu Charizard, połącz się z internetem. (Nie martw się, nie potrzebujesz subskrypcji Nintendo Switch Online, aby rajdować.) Będziesz musiał załadować menu Tera Raid Battles przez Poké Portal, aby wypróbować je więcej niż raz dziennie; możesz to zrobić ze znajomymi, którzy organizują własne codzienne naloty lub z nieznajomymi online.

Rajdy siedmiogwiazdkowe zostaną odblokowane tylko dla graczy, którzy odblokowali rajdy sześciogwiazdkowe po ukończeniu sekcji po zakończeniu gry. Ale ci, którzy tego nie zrobili, nie mają szczęścia: mogą dołączyć do tych rajdów za pośrednictwem grup dla wielu graczy lub kodów linków.

Jedną z najlepszych strategii na siedmiogwiazdkowy rajd Charizarda jest bieganie ze zoptymalizowanym Azumarillo typu baśniowego i wodnego wysokiego poziomu. Ponieważ ten Charizard ma smoka typu Tera, jest słaby na ruchy typu Baśniowego; ponadto Azumarill jest odporny na ogniste ataki Charizarda dzięki typowi wody.

Jak z sześciogwiazdkowe rajdy, zalecamy użycie Azumarillo ze zdolnością Przytłaczająca Moc, zainwestowanie w jego HP i statystyki ataku oraz danie mu Sitrusowej Jagody do trzymania, aby mógł się uleczyć raz podczas ataku. Musi znać ruch Belly Drum, który zabiera połowę maksymalnego HP użytkownika i maksymalizuje jego statystyki ataku; możesz nauczyć się swojego bębna brzucha Azumarill poprzez nowy Metoda przenoszenia jaj używając przedmiotu Mirror Herb. Po użyciu Belly Drum w swoim ataku, będziesz chciał użyć Play Rough, ataku fizycznego typu Fairy, aby uderzyć Charizarda, zadając superefektywne obrażenia. Kiedy nadejdzie czas terastallizacji, będziesz chciał, aby twój Azumarill miał Terę typu Baśniowego, aby jeszcze bardziej zwiększyć moc Ostrej Gry.

Tak jak w przypadku każdego rajdu, nie zapomnij poświęcić czasu na wyleczenie siebie i członków drużyny. Dobrym pomysłem jest również wykonanie polecenia „Trzymaj się!” dopinguj, aby zwiększyć obronę i specjalne statystyki obrony swojej drużyny, gdy ten Charizard uderza mocno. (Zna Przegrzanie, Ognisty Podmuch, Huragan, Słoneczny Dzień i niektóre ruchy smocze, które nie wpłyną na Azumarilla; nie zna Słonecznego Promienia, więc jesteś bezpieczny!) Możesz także nauczyć swojego Tańca Deszczu Azumarilla, aby skontruj Słoneczny Dzień Charizarda atakami typu Ognistego, ale uwaga: huragan, specjalny atak typu latającego, zawsze uderza w deszczu.