Podsumowanie gry: Boilermakers nr 5 pozostają niepokonani po pierwszym meczu konferencyjnym

Była to pierwsza z wielu gier w 2022 roku, które można uznać za „Grę Zacha Edeya”.

Purdue zaczął jako ciężki faworyt, ale nie był w stanie pokryć 19-punktowego wzrostu. Wygrali zaledwie marną różnicą 19 punktów.

Edey zakończył z absurdalną linią 31 punktów i 22 zbiórek, w tym 90% strzelania z linii. Kanadyjski gigant wyprzedził cały skład Golden Gophers, notując 22 rozdania na łączną liczbę 21 w Minnesocie. Atak The Boilermakers najwyraźniej obracał się wokół Edeya, który schodził nisko, ale we wczesnych minutach meczu walczył z pół-hakami tak dobrze, jak byśmy tego chcieli. Odnalazł swój styl dzięki fizycznej dominacji w układach i posteryzacjach, jednocześnie pochłaniając zbiórki na obu końcach kortu i przeszkadzając w malowaniu kilku dużych graczy z Minnesoty, którzy nie mieliby problemu ze zrywaniem gości ich (wciąż bardzo dużych) rozmiarów.

Poza Edey, piąty w rankingu Boilermakers ruch bez piłki pozostał bezbłędny, ponieważ mogą na nim polegać, aby zwrócić uwagę wielu przeciwnych obrońców, podczas gdy Furst, Morton lub Newman tracą uwagę obrońców, aby znaleźć otwartą przestrzeń na górze, gdzie powalają otwartych skoczków i utrzymują obronę, zastanawiając się, co Purdue zrobi dalej.

Fletcher Loyer nadal znajduje sposoby na prowadzenie linii i lądowanie w cyrku, mając jednocześnie świadomość, kiedy i gdzie jego koledzy z drużyny są dostępni do otwartych strzałów lub jechać za nim, gdy Loyer przyciągnie obrońców na farbę. Skończył z 20 punktami i ośmioma asystami w bardzo energicznym wysiłku.

Brandon Newman jest zdolny do podobnych wysiłków, znajdując sposób na tworzenie własnych strzałów, co jest bardzo komplementarne do stylu gry jego kolegów z drużyny w jego szóstej roli.

Caleb Furst, poza potknięciem lub dwoma na górze klawisza, wygląda bardzo dobrze w swojej początkowej roli i selekcji trafień. Furst zakończył z 80% oddaniem pięciu dobrze dobranych strzałów za 10 punktów, dodając asystę i dwie zbiórki.

Purdue rozpoczął powolny start w pierwszych minutach, ale szybko zbudował przewagę, która czasami przekraczała 20 punktów. Piłka zespołowa lepiej prowadzona niż Boilermakers Matta Paintera, którzy zawsze wydają się wiedzieć, gdzie i kiedy powinni być ich koledzy z drużyny. Bardziej uparte skrawki dla luźnych piłek. Więcej strzałów obronnych prowadzących do punktów przejściowych. Więcej walki o zbiórki. Purdue szybko wspiął się do grona najbardziej zdolnych ofensywnie drużyn koszykówki uniwersyteckiej dzięki talentowi strzeleckiemu i pracy nóg wśród ich początkujących ORAZ temu, co robią w obronie, aby stworzyć sobie dodatkowe szanse.

Kolejna ważna rzecz, której nie można przeoczyć: Purdue jest zabójczy z linii rzutów wolnych. Boilermakers regularnie rysują faule i nawracają się z linii, a szczególnie podoba mi się to, jak świetny Zach Edey jest w rzutach wolnych, całkowicie eliminując możliwość strategii hack-a-Shaq, biorąc pod uwagę jego automatyzm. Jeśli zespół ma pokonać kompletną drużynę z tak wieloma uzupełniającymi się współpracownikami, jak chwali się Purdue, będą musieli złapać Boilermakers w ich wolne dni. Ta drużyna po prostu zawsze znajduje sposób, aby wrócić do spójnej jednostki, nawet jeśli nie dominuje całkowicie.

Purdue po prostu nie rezygnuje z szeroko otwartych strzałów i zmusi cię do próby pokonania ich dobrze zakwestionowanymi strzałami. Niewiele z tego widzieliśmy w grach Gonzaga, Duke i Purdue, ale widzieliśmy, jak to się wszystko potoczyło: Purdue wciąż jest niepokonany.

Boilermakers rozpoczynają grę zarówno w dywizji, jak iw całej konferencji z wynikiem 1:0 po szybkim awansie z pozycji nierankingowej do pierwszej piątki. Drużyna Paintera będzie gościć 6-3 Hofstra w środę 7 grudnia przed kontynuacją gry konferencyjnej w Nebrasce w sobotę 10 grudnia.

Mecz przeciwko Hofstra Pride odbędzie się o 19:00 EST na BTN+, a następny mecz z rywalem z dywizji Cornhuskers odbędzie się o 14:15 na BTN.