Ostateczny wynik Lakers vs. Bucks: AD pokonuje Giannisa w najlepszym w sezonie zwycięstwie

The Lakersi załatwił sprawę w piątek, pobił dolarów 133-129, co dość łatwo kwalifikuje się jako ich najlepsze zwycięstwo w młodym sezonie. Prowadzeni przez najlepszego w karierze 43 punkty Anthony’ego Davisa, 28 punktów, 11 asyst i 8 zbiórek LeBrona Jamesa oraz 15 punktów, 11 asyst i 7 zbiórek Russella Westbrooka, Los Angeles pokonało Milwaukee w ogólnokrajowej telewizji i rozpoczęło swoją podróż w prawo kierunek. .

Spotkanie rozpoczęło się wyrównanie i wyrównanie, z niewielkimi różnicami w zbiórkach, skutecznością strzałów oraz różnicą punktową obu drużyn. Po jednym Lakers mieli przewagę 33-31. Davis rozpoczął mecz od przyjęcia wyzwania Giannisa Antetokounmpo, zdobywając 13 punktów w zaledwie dziewięć minut gry. Lakers dorównywali szybkością Bucks i wywierali presję za każdym razem, gdy mieli przypływ produkcji, z dużą ilością podwójnych drużyn Giannisa i świetną obroną w połowie gry, aby rozpocząć mecz.

Druga kwarta była pokazem Westbrook. Był świecą zapłonową ofensywy, która dodała energii drużynie. W nocy, kiedy LeBron potrzebował (i dostał) dziewięć asyst wyprzedził Magica Johnsona po raz szósty w historii w asystachRuss prowadził zespół z ośmioma asystami do przerwy.

Kiedy Russ wyszedł i odpoczywał przez siedem minut, AD wrócił na parkiet, a Lakers wyglądali jak pretendenci do tytułu. Prowadzili 13:0 i pozbawili życia kibiców, na co Giannis patrzył z ławki.

Trener Bucks i były szef Darwin Ham, Mike Budenholzer, w końcu sprowadził Giannisa z powrotem na boisko w ostatniej minucie pierwszej połowy, a jego wpływ był natychmiast odczuwalny. Podjechał do kosza i położył; następnie Bobby Portis trafił za trzy punkty po asyście Giannisa. Bucks spadli aż 14, ale zmniejszyli prowadzenie do ośmiu. Mimo to Lakers byli dokładnie tam, gdzie chcieli być w przerwie na wyjeździe, zdobywając 66 punktów (najwięcej Bucks stracili w połowie całego sezonu).

Aby rozpocząć drugą połowę, Bucks strzelali z głębin. Trafili pięć trójek i po siedmiu minutach prowadzili 79:77. Desperacko szukając odpowiedzi, Lonnie Walkers IV przyspieszył. Strzelił pięć ze swoich 14 w kwarcie, w tym wsad z wykrzyknikiem, aby zabić impet Milwaukee i powstrzymać Bucks.

Przy czwórce do czwartej gra była do wygrania. Na początku kwarty James doznał kolejnej kontuzji kostki powrót Khrisa Middletona wylądował na nodze. Ponieważ była to gra tylko na jedno posiadanie, James postanowił zostać, mocniej zawiązać but i po prostu grać dalej. James pozostał agresywny, szukając otwartych kolegów z drużyny. Potrzebował tylko dwóch asyst w czwartej, aby ominąć Magic, i to właśnie zrobił, asystując AD przy trójce na niecałe dziewięć minut przed końcem meczu.

To wtedy Giannis przypomniał ludziom, dlaczego jest graczem kalibru MVP. Zablokował lay-up Jamesa, próbę wsadu AD i wyrównał wynik na sześć minut przed końcem. W ostatnich minutach brakowało energii na play-offy w sezonie zasadniczym.

Obie drużyny wymieniały się koszami, ponieważ Lakers polegali na trio Brona, Russa i AD, aby przewodzić. Dziś wieczorem Lakers wygrali bitwę z kluczowymi koszami LeBrona i późnym odbiciem AD. Decydująca gra wieczoru obejmowała wszystkie trzy, z Russem walczącym o luźną piłkę, James ją podniósł, a AD zakończył wsadem, aby przypieczętować zwycięstwo. Lakers poprawili się do 9-12 w sezonie, odnosząc bardzo potrzebne zwycięstwo z faworytem finałów NBA, aby rozpocząć długą podróż.

Kluczowe dania na wynos

Anthony Davis jest dobry w koszykówkę. To nie tylko jego rekordowe w sezonie 43 punkty. To jego agresja w czwartej rundzie, gotowość do trafienia trójek (a właściwie ich trafienia, przechodząc 2-3 z głębi) i zbiórki doprowadziły do ​​tego zwycięstwa. Lakers wyrazili, że potrzebują więcej czasu na ocenę tej grupy. Występy takie jak dzisiejszy potwierdzają, że może tu być po prostu dobry zespół.

Po więcej Lakersi czat, zasubskrybuj kanał podcastów Silver Screen i Roll na iTunes, Spotify, Zszywacz lub Podcasty Google. Możesz śledzić Edwina na Twitterze pod adresem @ECreates88.