Orioles zgadzają się na roczny kontrakt z Kylem Gibsonem

Orioles wzmocnili swoją rotację starterem weteranem Kyle’a Gibsona zgoda na roczny kontrakt, wg Ken Rosenthal z The Athletic. Transakcja podlega badaniu lekarskiemu.

Powszechnie mówiono, że Orioles są na rynku jako początkujący miotacze, a Gibson zapewnia im solidne ramię z tyłu rotacji. Byli powiązani z wieloma innymi początkowymi miotaczami tego poza sezonem i na pewno nie byłoby niespodzianką, gdyby Gibson nie był jedynym, który dołączył do zespołu tej zimy.

Gibson, lat 35, miał 5,05 ERA w 167 rundach 2/3 dla Phillies w 2022 roku. Zaawansowane wskaźniki były nieco bardziej korzystne, z jego FIP na poziomie 4,28. Opublikował najlepszy wskaźnik chodu w swojej karierze (6,7%) i chociaż jego liczby strajków nigdy nie wyskoczyły ze strony, były o 1,5% lepsze niż jego wskaźnik kariery wynoszący 18,6%.

Gibson został wybrany przez Twins z 22. wyborem w drafcie 2009 i zadebiutował w 2013. Na początku miał trochę problemów, ale szybko dał się poznać jako solidna ręka na końcu ich rotacji. Następnie rozegrał 188 startów w ciągu siedmiu sezonów dla Twins, osiągając szczyt w 2018 roku, kiedy zaliczył 32 starty z 3,62 ERA, prawie pełną passą poniżej swojej średniej podczas pobytu w Minnesocie.

Po zostaniu wolnym agentem pod koniec sezonu 2019, Gibson podpisał trzyletni kontrakt o wartości 28 milionów dolarów z Rangers. Trochę walczył w skróconym przez pandemię sezonie, ale wyprostował sytuację w 2021 roku, odnotowując 2,87 ERA w 19 startach i zamieniając się w cenny żeton handlowy dla Rangersów w ostatecznym terminie w tym roku.

Zaawansowane wskaźniki sprawiły, że w tym roku dojrzał do regresu, a po przejęciu go przez Phillies nieco spadł, osiągając 5,09 ERA do końca 2021 roku.

Jego szybka piłka jest w niskich latach 90-tych i miesza ją z suwakiem, podkręconą piłką i zmianą, a także przecinakiem, który został wprowadzony w ostatnich sezonach. Mimo to Gibson jest znany ze swojej wytrzymałości, a poza pierwszym rokiem (i sezonem pandemicznym) zaliczył co najmniej 25 startów w pozostałych ośmiu pełnych sezonach.

Wpisuje się w rodzącą się rotację Kyle’a Bradisha, Dean Kremer, Tylera Wellsa oraz Austina Votha – żaden z nich nigdy nie osiągnął 25 startów w wielkim sezonie ligowym. Najlepsze kursy na miotanie Graysona Rodrigueza prawdopodobnie pojawi się również w 2023 roku, ale jako debiutant jego obciążenie pracą będzie ściśle monitorowane.

Wygląda na to, że Orioles będą dążyć do kolejnego dodatku do rotacji, chcąc uzupełnić swój młody skład. lubię Jamesona Taillona, Chrisa Bassita oraz Wędrowiec z Taijuan wszystko miałoby sens dla Baltimore i chociaż Gibson z pewnością może pracować jako cenny zdobywca inningów, dodanie jednego z tych nazwisk dałoby ich rotacji nieco więcej mocy, gdy chcą zbudować obiecujący sezon 83-79 w 2022 roku.