NVIDIA twierdzi, że GeForce RTX 4090 wyprzedał się w ciągu 2 tygodni, zapasy kanałów ustabilizują się i znormalizują do 1H2023.

Dyrektor finansowy firmy NVIDIA, Colette Kress, zwróciła uwagę na kilka ważnych aspektów ich działalności związanej z grami, w tym istniejące zasoby kanałów i niedawną premierę karty GeForce RTX 4090/4080.

NVIDIA informuje o silnej sprzedaży kart graficznych GeForce RTX 4090 „Ada”, stabilizacja zapasów kanałów

Colette Kress, dyrektor finansowy firmy NVIDIA, stwierdziła, że ​​od pewnego czasu dostarczają zbyt mało procesorów graficznych w segmencie gier. Odkryto to podczas Credit Suisse 26. doroczna konferencja techniczna. Wiemy, że rynek został ostatnio zalany nadpodażą używanych kart graficznych z powodu dobiegającego końca szaleństwa kryptowalut, a ze względu na spadek cen kart graficznych ostatniej generacji, zarówno na rynku detalicznym, jak i używanym, było niewiele lub wcale. popyt na więcej procesorów graficznych. Ponadto NVIDIA zaczyna teraz odświeżać swoje starsze procesory graficzne RTX 30 o nowe oferty i kontynuuje dostawy, aby ustabilizować zasoby kanałów i zaległości.

Firma spodziewa się, że jej zasoby kanałów powrócą do normy do końca czwartego kwartału i wznowią wysyłkę od pierwszej połowy 2023 r. Firma przewiduje również rozbudowę swojego kanału w celu uruchomienia Ada i wszelkich dodatkowych procesorów graficznych opartych na Ada (komputery stacjonarne/stacje robocze). /laptopy) wchodzą na rynek.

Więc byliśmy niedostatecznie wysłani. Obecnie dostarczamy zbyt mało gier, aby poprawić ekwipunek znajdujący się w kanale.

I tak jak rozmawialiśmy, planujemy, miejmy nadzieję, do końca czwartego kwartału, gdy zbliżamy się do końca czwartego kwartału, będziemy w solidnej pozycji, aby to zrobić. Oznacza to, że idąc naprzód, zaczniemy się cofać. Osiągniemy pewien punkt równowagi między sprzedażą a sprzedażą. A potem prawdopodobnie dojdziemy do miejsca, w którym zamierzamy sprzedawać, aby zbudować rurociąg do uruchomienia naszej Ady i wszelkich dodatkowych produktów Ady, które pojawią się na rynku.

Colette Kress, dyrektor finansowy firmy NVIDIA

Kress informuje również, że NVIDIA GeForce RTX 4090 i RTX 4080 są wciąż w fazie początkowej. Wiemy z naszych poprzednich raportów, że NVIDIA dostarczała około 160 000 kart graficznych z serii RTX 40 od ​​połowy listopada. Teraz liczba ta może być wyższa, ale wiemy też, że większość przesyłek obejmuje kartę graficzną GeForce RTX 4090, która do tej pory była flagową premierą rodziny Ada. Z drugiej strony NVIDIA GeForce RTX 4080 nie spotkała się z tak dużym odzewem jak RTX 4090 ze względu na słabą wydajność w stosunku do dolara. Byli nawet skalperzy, którzy zdobywali karty i próbowali je sprzedać po absurdalnych cenach uciekają się do sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej, ponieważ nikt nie jest nimi zainteresowany.

Ada jest dopiero w pierwszych dniach porodu. Wysłaliśmy, jedną z naszych flagowych kart jest 4090, a nasza 4080 dopiero zaczyna się sprzedawać.

Colette Kress, dyrektor finansowy firmy NVIDIA

Wskazuje również, że NVIDIA GeForce RTX 4090, mimo że jest flagowym modelem z ceną początkową 1599 USD, wyprzedał się w ciągu 2 tygodni. Wiemy, że NVIDIA początkowo dostarczyła 100 000 kart (GeForce RTX 4090), więc to bardzo imponujące, jeśli producent chipów zdołał sprzedać wszystkie swoje zapasy w mniej niż 2 tygodnie.

Nasza Ada wystartowała, 4090, kiedy się pojawiła, tak, to była dopiero pierwsza karta i karta z najwyższej półki, wyprzedała się w 2 tygodnie. Dlatego bardzo się cieszymy, że zobaczyliśmy coś, co było dla nas uznaniem, że wiedzieliśmy, że gaming, niezależnie od pory roku, niezależnie od sytuacji, jest nadal bardzo ważną branżą rozrywkową.

Colette Kress, dyrektor finansowy firmy NVIDIA

NVIDIA podkreśliła również swoją popularność, włączając liczby z Test sprzętu Steam. Firma twierdzi, że pierwszych 15 kart na SHS pochodzi od NVIDIA. GTX 1650 zajął ostatnio pierwsze miejsce z 6,27% udziałem w rynku, następnie GTX 1060 z 5,77% udziałem w rynku, a RTX 2060 zajął trzecie miejsce jako jedyna karta graficzna „RTX” z 4,64% udziałem w rynku. Ani RTX 4090, ani RTX 4080 nie pojawiły się jak dotąd w ankiecie sprzętu Steam, ale powinny zacząć zdobywać część udziału do pierwszego kwartału 2023 r.

Widzieliśmy kilku świetnych nowych graczy dołączających do tego rynku i wykorzystujących naszą przewagę w grach. Ada jest nie tylko liderem w branży, ale także Ampere. Tak więc najlepsze architektury nr 1 i nr 2 to NVIDIA. Nadal widzimy to, co widzimy pod względem Steam. Steam nadal notuje rekordową liczbę graczy online grających w gry. A 15 najlepszych kart na Steam to NVIDIA, wszystkie 15 z 15. Jest to więc obszar, w którym gracze pozostaną graczami na całe życie. Widzimy tę branżę zarówno w czasach świetności, jak i trudnych. Jest to sport, który jest ekonomiczny, ponieważ możesz wybrać wiele różnych obudów w wielu różnych cenach dla gier, które chcesz uprawiać.

Colette Kress, dyrektor finansowy firmy NVIDIA

Oczekuje się, że NVIDIA wprowadzi więcej kart graficznych z serii GeForce RTX 40 do głównego nurtu w pierwszej połowie 2023 roku. Firma niedawno osiągnęła duży wynik w swoim najnowszym raporcie dotyczącym udziału w rynku dyskretnych układów GPU, twierdząc, że do 88% udziału w rynku według raportu JPR. Możemy spodziewać się kontynuacji tego trendu w nadchodzących kwartałach, dopóki NVIDIA i AMD nie wejdą do segmentu średniego zasięgu, z którego pochodzi większość udziału w rynku.

Udostępnij tę historię

Facebook

Świergot