NU góruje nad Kansas, kierując się do NCAA Regional

LINCOLN, Neb. – To nie było łatwe, ale drużyna siatkówki z Nebraski awansowała do swojego rekordowego 38. występu w regionie NCAA, wygrywając 3-1 z Kansas w piątkowy wieczór w Devaney Center.

Huskers z drugiego miejsca wygrali stosunkowo łatwo dwa pierwsze sety (25-14 i 25-18), zanim Kansas wygrało trzeciego seta 25-19. W czwartym secie było 13 remisów i osiem zmian prowadzenia z wynikiem w granicach dwóch punktów w ostatnich 26 wymianach, ale Nebraska zaliczyła kilka zabójstw z Becca Allick oraz Lindsay Krause aby wyciągnąć zwycięstwo 26-24 i zamknąć mecz.

Dzięki wygranej Nebraska (26-5) awansowała do NCAA Regional po raz 11. z rzędu i 28. w ciągu ostatnich 29 sezonów. Kansas zakończył sezon 19-11, gdy Huskers poprawili się do 88-0-1 wszechczasów przeciwko Jayhawks.

Nebraska trafiła 0,232 w grze, ograniczając Kansas do 0,152 procent trafień. Huskers zakończyli z 13 zabójstwami więcej (58-45) i 11 wykopami więcej (71-60) niż Jayhawks, gdy KU pokonał Nebraskę 13-11. Kansas miał również cztery asy serwisowe, podczas gdy Nebraska miał jednego asa.

Czterech Huskers zakończyło dwucyfrową liczbę zabójstw, na czele z 13 zabójstwami Krause przy trafieniu 0,357. Madi Cubic oraz Sojusznik Batenhorst każdy miał 10 zabójstw i dał double-double. Allick miał dziewięć zabójstw przy 0,562 trafieniach, Kaitlyn Horn prowadziła NU z siedmioma blokami, a Kubik prowadził Nebraskę z 16 wykopaniami. Nicklyna Hamesa wrócił do składu i miał 25 asyst, podczas gdy lat Evansa zakończył z 20 asystami.

Rhian Swanson – który nie grał w pierwszym secie – prowadził Kansas z 14 zabójstwami. Kennedy Farris miał 17 wykopalisk, a Rachel Langs dziewięć bloków.

zestaw 1: Kolejne bloki Allicka – jeden z Batenhorstem i jeden z Lauensteinem – stawiają Huskers na szczycie, 5-2. Hord i Krause mieli blok, zanim Kubik wykonał zabójstwo, a następnie połączyli siły z Hordem, blokując i prowadząc 13-8. Po błędzie serwisowym Huskers zdobyli cztery punkty z rzędu i prowadzili 17:9. Batenhorst miał dwa zabójstwa na odcinku. Jayhawks wrócili z trzech punktów, aby zmniejszyć go do 17-12, ale Big Red odpowiedział zabójstwami Lauensteina i Batenhorsta i wykorzystał trzy błędy Kansas, aby wrócić do 22-13. Krause i Kubik zanotowali zabójstwa jeden po drugim, a Huskers wygrali pierwszego seta 25-14.

2. zestaw: Kansas prowadził 11-10, kiedy Hord i Batenhorst zabili, co dało NU z powrotem prowadzenie. Po zabójstwie Rachel Langs z KU zremisował set na 13-13, Huskers zaliczyli pięć prostych zabójstw i awansowali 18-13. Allick i Kubik mieli po dwa, a Batenhorst po jednym. Nebraska prowadziła 20-16, zanim zabójstwa Horda i Batenhorsta dodały prowadzenie. Allick zakończył seta dwoma zabójstwami, wygrywając 25-18. Nebraska uderzyła 0,395 w drugim secie.

zestaw 3: Jayhawks wykorzystali bieg 4-0, aby objąć prowadzenie 8-5, a Jayhawks prowadzili aż pięcioma przy stanie 17-12. Nebraska prowadziła trzypunktową passę z zabójstwami Batenhorsta i Kubika, aby zmieścić się w granicach 17-15, ale Kansas odpowiedział trzema zabójstwami i blokiem, aby wzrosnąć o sześć, 21-15. Kansas zakończyło trzeciego seta 25:19.

zestaw 4: Przy remisie 6-6, Hord zebrał dwa bloki (z Krause i Lauensteinem) i zabójstwo, aby doprowadzić Big Red do prowadzenia 9-6. Huskers utrzymali prowadzenie 13-10 po zabiciu Batenhorsta, ale Kansas poszedł na bieg 5-1, aby uzyskać przewagę 15-14. Jayhawks mieli trzy zabójstwa, blok i asa, co dało im powrót na prowadzenie. Allick i Krause szybko odpowiedzieli za Huskers zabójstwami jeden po drugim, ale Langs odpowiedział zabójstwem i blokiem dla Jayhawks, aby uzyskać 17-16. NU wrócił na prowadzenie, 18-17, po zabójstwach Krause i Kubika, ale po raz kolejny Kansas miał odpowiedź jako lay-up Swansona, a błąd trafienia Huskera dał 19-18 Jayhawks. Hord po raz kolejny wystąpił dla Huskers, zabijając i blokując Batenhorstem, gdy Huskers wrócili 20-19. Ale Kansas wrócił z zabójstwami jeden po drugim, 21-20. Jayhawks długo serwowali, aby zremisować wynik na 23-23, a zabójstwo Krause dało NU punkt meczowy na 24-23. Kansas dostał blok i wyrównał wynik na 24-24, ale Allick wykonał zabójstwo na parkiecie, zdobywając punkt meczowy 25-24. Krause zakończyła mecz swoim 13. zabójstwem, wygrywając 26-24.

Następny: Huskers awansują do regionalnych półfinałów NCAA w najbliższy czwartek. Przeciwnik Nebraski i lokalizacja będą znane dopiero w sobotni wieczór. Jeśli numer 1 w regionie, Louisville, awansuje do regionalnych półfinałów NCAA, będzie gospodarzem regionalnego w następny czwartek i sobotę. Jeśli Louisville będzie zdenerwowany rozstawionym z numerem 8 Purdue w sobotnią noc, Huskers zorganizują mecz regionalny w Devaney Center.

Notatki po meczu w Nebrasce

• Dzięki wygranej Nebraska poprawiła się do 88-0-1 wszechczasów przeciwko Kansas.
  • Nebraska awansowała do NCAA Regional po raz 38 w historii programu i po raz 28 w ciągu ostatnich 29 sezonów. 38 wyjazdów Huskers do NCAA Regional to najwięcej w historii NCAA.
  • Huskers awansowali do 11 kolejnych zawodów regionalnych NCAA, co jest drugą najdłuższą passą w kraju.
  • Dzięki wygranej Nebraska poprawiła się do 125-35 wszechczasów w turnieju NCAA. Huskers zajmują drugie miejsce w historii NCAA pod względem zwycięstw posezonowych i procentu zwycięstw (0,781).
  • Nebraska poprawiła się do 28-2 wszechczasów w występach drugiej rundy turnieju NCAA.
  • NU poprawiło się do 79-7 wszechczasów w meczach domowych NCAA Tournament, w tym rekord 24-2 w Devaney Center. Huskers wygrali 18 meczów z rzędu u siebie w turnieju NCAA.
  • Huskers wygrali dziś dwa pierwsze sety i mają 95-1 w turnieju NCAA, kiedy wygrywają i obejmują prowadzenie 2-0. Nebraska wygrała 94 kolejne mecze posezonowe, wygrywając dwa pierwsze sety.
  • Huskers poprawili się do 58-1 wszechczasów przeciwko nierankingowym przeciwnikom w turnieju NCAA. Ogólnie rzecz biorąc, Nebraska wygrała 105 gier z rzędu przeciwko nierankingowym przeciwnikom od 2017 roku.
  • Johna Cooka poprawił się do 92-23 w swojej karierze turniejowej NCAA.
  • Cook ma teraz 84-18 lat w turnieju NCAA jako główny trener Nebraski. Jego odsetek wygranych po sezonie 0,824 w Nebrasce to najlepszy wynik w historii NCAA spośród wszystkich trenerów z co najmniej 25 występami w turniejach NCAA w jednej szkole.
  • Nebraska utrzymała Kansas do zaledwie dwóch zabójstw i -0,250 procent trafień w pierwszym secie, po raz pierwszy Jayhawks przegrali w secie w tym sezonie. Wchodząc do meczu, najniższy procent trafień Kansas w pierwszych 110 setach sezonu wyniósł 0,000 przeciwko Texas Tech.
  • Kansas miał 17 zabójstw w trzecim secie po łącznie zaledwie 14 zabójstwach w pierwszych dwóch setach.
  • W zestawie drugim, Becca Allick (5-0-9), Sojusznik Batenhorst (3-0-5), Lindsay Krause (3-0-4) I Kaitlyn Hord (3-0-6) łącznie za 14 zabójstw i 0 błędów w 24 zamachach, odnotowując procent trafień 0,583.
  • Lindsay Krause została zablokowana w trzecim secie w swoim 32. swingu turnieju NCAA. To był jej pierwszy błąd po sezonie, kiedy rozpoczęła turniej NCAA z 15 zabójstwami na 31 bezbłędnych zamachach.
  • Krause poprowadził Nebraskę z 13 zabójstwami przeciwko Kansas przy trafieniu 0,357. W pierwszych dwóch meczach turnieju NCAA Krause miał 23 zabójstwa przy 0,417 procentach trafień.
  • Allick miał dziewięć zabójstw w 16 bezbłędnych zamachach przeciwko Kansas. W pierwszych dwóch meczach turnieju NCAA Allick miał 13 zabójstw na 23 zamachach z jednym błędem i odnotował 0,522 procent trafień.
  • Batenhorst zanotował double-double z 10 zabójstwami i 10 wykopaniami. Jej 10 kopnięć było szczytem kariery.
  • Kubik miał również double-double z 10 zabójstwami i 16 kopnięciami. Jej 16 kopnięć było szczytem sezonu i jednym poniżej jej szczytu w karierze.
  • Hord miała siedem bloków przeciwko Kansas, a ona ma 16 bloków w pierwszych dwóch meczach turniejowych NCAA.
  • Lexi Rodriguez miała 14 kopnięć przeciwko Kansas i 33 kopnięcia w pierwszych dwóch meczach turnieju NCAA, średnio 4,7 kopnięć na set.
  • Whitneya Lauensteina zremisowała swoją karierę z siedmioma meczami przeciwko Kansas.
  • Nicklyna Hamesa (25) lat Evansa (20) każdy miał po 20 asyst w meczu. To był dopiero drugi raz w tym sezonie, kiedy dwóch rozgrywających z Nebraski miało 20 asyst w meczu, ponieważ Hames i Evans również mieli 20 asyst w wygranym 5 setach meczu z Creighton 7 września.