Nr 11 Utah dominuje nad numerem 4 USC, aby zdobyć tytuł Pac-12, prawdopodobnie wstrząsając rankingiem College Football Playoff

Kiedy USC i Utah spotkały się na początku tego roku, to był klasykz wygraną Utes po dwupunktowej konwersji w ostatniej chwili.

Taki sam wynik końcowy był w piątek, co to potwierdza Utes po prostu wprowadź go dla trojanów w tym roku.

Utes z 11. miejsca w rankingu pokonał nie. 4 USC47-24, w mistrzostwach Pac-12 na stadionie Allegiant w Las Vegas.

Porażka USC prawdopodobnie wyeliminuje ich z College Football Playoff, w zależności od wyników dwóch meczów o mistrzostwo konferencji w ten weekend.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH NA FOXNEWS.COM

Money Parks nr 10 z Utah Utes świętuje po strzeleniu gola z gry z 57 jardów przeciwko USC Trojans podczas trzeciej kwarty mistrzostw Pac-12 na stadionie Allegiant 2 grudnia 2022 r. W Las Vegas, Nevada.
(David Becker/Getty Images)

Trojanie wyszli z bram strzelając i Ulubieniec Heismana, Caleb Williams zrobił to, co robi Caleb Williams. W grach jeden po drugim trafił Tahj Washington na 50 jardów, a następnie na dwa jardy, dając USC prowadzenie 7: 0. Utes odpowiedzieli rzutem z gry, ale USC skontrowało kolejnym przyłożeniem, tym razem od Raleeka Browna na trzy jardy po zdobyciu 59 jardów w pośpiechu do Williamsa w drugiej akcji napędu. USC wymusiło trójkę i wypadło z gry na początku drugiej kwarty.

Następnie USC odzyskał fumble Utah, ale odwrócił piłkę po upadkach, co było lekką zmianą dla Utes. Odpowiedzieli 11-punktową, 63-jardową przejażdżką, która zakończyła się szybkim przyłożeniem Ja’Quinena Jacksona z 8 jardów, co sprawiło, że był to mecz z siedmioma punktami na 3:55 do końca drugiej. Utes zmusili trojanów do puntu i udało im się przejechać dwie minuty, co zakończyło się tym, że Cameron Rising znalazł Jaylena Dixona, który zdobył wynik z zaledwie dwoma tikami na zegarze do przerwy.

Po tym, jak Utah i USC wymieniły się strzałami na rozpoczęcie drugiej połowy, Utes rozegrali największą grę w swoim sezonie. Na 3 i 19 z własnych 43, Rising uderzył Money Parks na skosie, a po zerwaniu wślizgu wystartował i zabrał go do domu, dając Utah prowadzenie 24-17 po dwóch przyłożeniach.

W trzeciej kwarcie kamery uchwyciły, jak Williams utykał wzdłuż linii bocznej i chociaż widziano, jak rezerwowy Miller Moss rzucał, był na boisku podczas trzeciej jazdy trojanów w trzeciej kwarcie. Był wyraźnie ograniczony, ponieważ trojany miały trzecią z rzędu trójkę i odeszły, aby rozpocząć połowę po zaledwie 12 w całym sezonie.

Ja'Quinden Jackson nr 3 z Utah Utes prowadzi piłkę do przyłożenia podczas drugiej kwarty meczu piłkarskiego Pac-12 Championship przeciwko USC Trojans na stadionie Allegiant 2 grudnia 2022 r. W Las Vegas, Nevada.

Ja’Quinden Jackson nr 3 z Utah Utes prowadzi piłkę do przyłożenia podczas drugiej kwarty meczu piłkarskiego Pac-12 Championship przeciwko USC Trojans na stadionie Allegiant 2 grudnia 2022 r. W Las Vegas, Nevada.
(Alika Jenner/Getty Images)

NOTRE DAME QB WCHODZI NA PORTAL TRANSFEROWY: „CZAS PODJĄĆ NOWE WYZWANIE”

Utes dotarli do 17-jardowej linii USC i zmierzyli się z 4 i 3 na początku czwartej kwarty, ale zdecydowali się na rzut z gry i objęli 10-punktowe prowadzenie.

Williams pobiegł po pierwsze miejsce podczas następnej przejażdżki, ale nadal czuł się wyraźnie niekomfortowo, więc zdecydował się spróbować go ręką. Rzucił 57 jardów na podjazd, a Mario Williams znalazł strefę końcową, aby sprowadzić Trojanów na odległość trzech metrów na 10:52 przed końcem.

Nie martw się jednak o Utes – ciasny koniec Tomas Yasmin rzucił się na 60-jardowe przyłożenie, aby przywrócić Utah o 10.

Podczas następnej jazdy USC zmierzył się z 4 i 3 z 32 i opuścił atak na boisku. Unikając presji i schodząc z drogi, Williams wystrzelił jednego do szeroko otwartego Jordana Addisona na 48 jardów. Ale dwie gry później, Williams rzucił swoje czwarte przechwycenie sezonu w prawdopodobnie najgorszym momencie.

Utes przejęli prowadzenie od swoich 39 na 6:57 przed końcem. Na 3. i 2. Rising podał piłkę Jacksonowi, który przebiegł 53 jardy, aby zdobyć wynik, dając Utah prowadzenie 40-24 (PAT nie trafił po tym, jak Utah został wezwany za niesportowe zachowanie, wspierając ich). Na wszelki wypadek Utah odzyskał fumble USC i odpowiedział Micah Bernard 23-jardowym przyłożeniem.

Na 12:08 do końca drugiej kwarty Utes przegrywali 17:3. Następnie pokonali USC 44-7.

Rising wykonał 22 ze swoich 34 podań na 310 jardów i trzy przyłożenia – Parks i Yassmin mieli tylko sześć chwytów, ale mieli 169 jardów odbierających i dwa przyłożenia. Jackson zakończył ze 105 jardami w biegu na 13 prowadzących, z których dwa były przyłożeniami.

Cameron Rising # 7 z Utah Utes zamierza rzucić podanie przeciwko trojanom USC podczas drugiej kwarty mistrzostw Pac-12 na Allegiant Stadium 2 grudnia 2022 r. W Las Vegas, Nevada.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

USC był pierwszym zespołem, ale ich porażka otwiera drogę dla nr 5 Ohio State, aby prawdopodobnie skoczył do przodu i kontynuował sezon. Można śmiało powiedzieć, że trojany będą kibicować Purdue, aby strącił numer 2 Michigan w mistrzostwach Wielkiej Dziesiątki i / lub numer 3 TCU i przegrał z numerem 1. 10 Kansas State w meczu o tytuł Big 12 w sobotę.

Kto wie jednak, czy komisja pozostawi ich w grze z jedną, a nawet obiema stratami, ponieważ czeka również numer 6 w Alabamie.

Jeśli chodzi o Utah, zwycięstwo prawdopodobnie nie wystarczy, aby umieścić ich w CFP, ale zakładając, że są mistrzami Pac-12 poza play-offami, udają się do Rose Bowl 2 stycznia i czekają na swoją Wielką 10 przeciwnik.

A wszystko, co USC może zrobić, to usiąść i mieć nadzieję.