Nintendo wydaje pełne oświadczenie po odwołaniu Smash World Tour

Obraz: Nintendo

Aktualizacja [Fri 2nd Dec, 2022 11:30 GMT]: Słyszeliśmy na początku tego tygodnia, że ​​nieoficjalne mistrzostwa Smash Bros i zbliżająca się trasa koncertowa zostaną anulowane natychmiast po otrzymaniu od Nintendo zawiadomienia o zaprzestaniu działalności.

Oczekiwano, że będzie to kosztować turniej ogromną sumę pieniędzy w postaci opłat za anulowanie i wydawało się być odwróceniem dla marki, która wcześniej działała na dobrych warunkach z licencjami Nintendo.

Dziś w oświadczeniu do IGN, Nintendo wyjaśniło, dlaczego zdecydowało się wycofać licencję SWT i zakończyć wydarzenie. Podczas gdy oświadczenie koncentruje się na „szacunkach” Nintendo [SWT’s] działalność nielicencjonowana” i stwierdza się, że nie jest to decyzja podjęta w ostatniej chwili, twierdząc, że wcześniej poinformował organizatorów, że licencja zostanie cofnięta.

Jednak co być może najważniejsze, oświadczenie sugeruje, że Nintendo nigdy nie prosiło o zamknięcie mistrzostw w 2022 roku, powołując się na „wpływ, jaki miałoby to na graczy”. Dlatego w oświadczeniu napisano: „decyzja o odwołaniu SWT 2022 była i nadal jest ich własnym wyborem”.

Oświadczenia te można znaleźć w następującym fragmencie:

Decyzja Nintendo była oparta wyłącznie na naszej ocenie propozycji złożonych przez SWT i naszej ocenie ich nielicencjonowanej działalności. Na tę decyzję nie miała wpływu żadna strona zewnętrzna, taka jak Panda Global. Każdy partner, któremu udzielamy licencji, musi spełniać wysokie standardy, których wymagamy, jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo naszych fanów. Ważne jest również, aby partner przestrzegał wytycznych dotyczących marki i własności intelektualnej oraz zachowywał się zgodnie z najlepszymi praktykami zawodowymi i organizacyjnymi. Stosujemy to samo podejście do niezależnej oceny wszystkich partnerów. Jeśli odkryjemy, że partner robi coś niewłaściwego, postaramy się to naprawić.

Kiedy poinformowaliśmy SWT, że nie będziemy udzielać licencji na ich działalność w 2022 lub 2023 roku, poinformowaliśmy ich również ustnie, że nie wymagamy od nich odwołania finałów 2022 ze względu na wpływ, jaki miałoby to na graczy. Dlatego decyzja o odwołaniu SWT 2022 była i nadal jest ich własnym wyborem.

Pełne oświadczenie Nintendo można przeczytać pod adresem IGNszczegółowo opisując decyzję firmy o kontynuowaniu współpracy z oficjalnym gospodarzem turnieju, Panda Global, po tym, jak SWT twierdziło, że wcześniej groził jej dyrektor generalny.

Z pewnością poinformujemy was wszystkich, gdy zostanie wydane kolejne oświadczenie.


Oryginalny artykuł [Wed 30th Nov, 2022 00:45 GMT]: Nieoficjalny Super Smash Bros. „Smash World Tour” ogłosił odwołanie „zarówno nadchodzących mistrzostw Smash World Tour”, jak i trasy w 2023 roku. Wydarzenie jest najbardziej znane z „największej puli nagród w historii Smash, wynoszącej ponad 250 000 $” i ma się odbyć który odbędzie się w przyszłym roku, ma pulę nagród w wysokości „ponad 350 000 $”.

Po pozornie pozytywnych rozmowach z Nintendo firma Smash World Tour została podobno powiadomiona przez firmę zajmującą się grami wideo, że „nie może już obsługiwać” przyszłych wydarzeń bez oficjalnej licencji. Organizator wydarzenia nadal twierdzi, że może stracić „setki i tysiące dolarów z powodu działań Nintendo”, ale jest „otwarty na dalsze dyskusje”.

„Bez żadnego ostrzeżenia zostaliśmy powiadomieni przez Nintendo w noc poprzedzającą Święto Dziękczynienia, że ​​nie możemy już działać. Było to szczególnie szokujące, biorąc pod uwagę nasze rozmowy z Nintendo w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Od tego czasu pracujemy przez całą dobę, aby podjąć odpowiednie kroki logistycznie, a także przygotować to oświadczenie z odpowiednimi wskazówkami prawnymi”.

„…w ostatnią środę wieczorem (23 listopada) odbyliśmy ostatnią rozmowę telefoniczną z Nintendo. Nasz przedstawiciel Nintendo otworzył się, informując nas, że został poproszony o przekazanie wiadomości, że Nintendo oczekuje od nas pracy wyłącznie na licencji komercyjnej i że nie zostanie nam przyznany za zbliżające się mistrzostwa ani za jakąkolwiek aktywność w 2023 roku. I otrzymaliśmy to na piśmie”.

„… Wydawało się, że Nintendo po prostu nie chce, aby Smash World Tour nadal istniało. W tym momencie czuliśmy się, jakbyśmy byli naciągnięci przez cały ten czas”.

W tym samym oświadczeniu Smash World Tour szczegółowo opisał swoją historię z Panda Global (oficjalnie licencjonowanym gospodarzem turniejów Smash) oraz jak dyrektor generalny Pandy (który był „poddawany ocenie” przez Nintendo) rzekomo powiedział innym organizatorom, że SWT „zamyka się”. grożąc tym samym wydarzeniom zamknięciem, jeśli nie „dołączą do Panda Cup”.

Pełne oświadczenie Smash World Tour można przeczytać pod poniższym linkiem: