Nintendo odnosi się do kontrowersyjnego zamknięcia konkursu dla fanów Smash World Tour w długim oświadczeniu

Nintendo udostępniło obszerne oświadczenie w odpowiedzi na niedawne twierdzenia, że ​​powiedziało organizatorom nieoficjalnego Smash World Tour, że popularne zawody dla fanów, w tym finałowe mistrzostwa Smash World Tour w tym miesiącu, „nie mogą już działać”.

The Światowa trasa koncertowa Smash, „międzynarodowy tor turniejowy, w którym zawodnicy zarówno w trybie Ultimate, jak i Melee mogą zakwalifikować się do mistrzostw Smash World Tour”, organizatorzy opisują jako „największy turniej e-sportowy w historii, dla dowolnej gry”. Tegoroczne wydarzenie, które trwało od marca do listopada, obejmowało 6400 wydarzeń na żywo na całym świecie, przyciągając 325 000 zgłoszeń osobistych.

Trasa dobiegła końca, więc tegoroczne Smash World Tour Championships miały się odbyć między 9 a 11 grudnia, ale organizatorzy ogłosili we wtorek (jak donosi Kotaku) „w noc poprzedzającą Święto Dziękczynienia otrzymaliśmy od Nintendo powiadomienie, że nie możemy już działać”. W związku z tym grudniowe mistrzostwa i cała przyszłoroczna trasa Smash World Tour zostały odwołane.

Dlaczego Sony martwi się o Call of Duty na PlayStation 6?

W momencie publikacji organizatorzy powiedzieli, że działania Nintendo oznaczają „stratę setek tysięcy dolarów”. Dodaje, że ten ruch jest również pewnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku Nintendo sięgnęło „aby zobaczyć, czy [it was] zainteresowany współpracą z nimi i uzyskaniem licencji”.

Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, organizatorzy Smash World Tour oskarżyli prezesa e-sportowej firmy Panda Global, która posiada oficjalną licencję na organizację turniejów Smash Bros. jak twierdzi Nintendo, że próbowało „sabotować” swoje wysiłki w ramach World Tour 2022. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie pełne oświadczenie SWT.

W odpowiedzi na początkowe twierdzenia organizatorów, Nintendo wydało oświadczenie, w którym przyznało, że „nie jest w stanie dojść do porozumienia z SWT na cały cykl 2023”. Odrzucił jednak prośbę o odwołanie wszystkich pozostałych wydarzeń w 2022 roku, w tym grudniowych mistrzostw, „biorąc pod uwagę negatywny wpływ na graczy, którzy już planowali udział”.

Organizatorzy odrzucili wersję wydarzenia Nintendo, powołując się na pisemny dokument, w którym firma stwierdziła, że ​​„nie będzie w stanie licencjonować Smash World Tour Championship 2022 ani żadnej aktywności Smash World Tour 2023”. Nintendo przekazało jednak serwisowi Eurogamer drugie, znacznie dłuższe oświadczenie, dodatkowo podkreślając, że cieszy się, że tegoroczne mistrzostwa przebiegają zgodnie z planem.

„Kiedy poinformowaliśmy SWT, że nie będziemy licencjonować ich działalności na rok 2022 lub 2023”, napisała firma, „poinformowaliśmy ich również ustnie, że nie wymagamy od nich odwołania finałowego wydarzenia w 2022 r. ze względu na wpływ, jaki miałoby to na gracze. Dlatego decyzja o odwołaniu SWT 2022 była i nadal jest ich własnym wyborem.”

Zgodnie z oczekiwaniami organizatorzy zrobili to wydał teraz kolejne oświadczenie uzupełniającepisząc: „Próbujemy dowiedzieć się, dlaczego Nintendo skontaktowało się z nami w zeszłym tygodniu, jeśli naprawdę chcieli, abyśmy kontynuowali. Próbujemy dowiedzieć się, dlaczego zamiast tego nie skontaktowaliby się z nami po naszym wydarzeniu pośpiechu na spotkanie z nami przed Świętem Dziękczynienia, zaledwie dwa tygodnie przed naszymi mistrzostwami”.

Oświadczenie jest mniej jasne w kwestionowaniu twierdzeń Nintendo, że ustnie uzgodniono, że konkretnie zezwoli na grudniowe mistrzostwa Smash World Tour, zamiast tego odnosi się do wspomnianego wezwania, w którym organizatorzy twierdzą, że zapytali firmę „czy możemy kontynuować nadchodzące mistrzostwa i trasa koncertowa w 2023 r.” z „nieoficjalnym” wzajemnym zrozumieniem, że nie zostaniemy zamknięci”. Do którego twierdzi: „Mówi się nam bezpośrednio, że te„ czasy minęły ”.

Pełne oświadczenie SWT ponownie wyraża obawy dotyczące zachowania Panda Global i pyta „co oświadczenie Nintendo oznacza ogólnie dla organizatorów turniejów oraz potencjalne implikacje dotyczące nielicencjonowanych wydarzeń”. Kończy się na tym, że organizatorzy nalegają, aby „przygotowali się [their] wstępna konkluzja naszego pierwotnego oświadczenia” i „wzywamy Nintendo do ponownego przemyślenia postępów w podejściu do społeczności Smash i do ponownej oceny relacji z kluczowymi partnerami, którzy wyrządzają tak wiele szkód”.

Jest to oczywiście chaotyczna i trudna sytuacja, ale miejmy nadzieję, że Nintendo już dwukrotnie wyraziło publiczną zgodę na rozpoczęcie tegorocznych mistrzostw Smash World Tour, organizatorzy wciąż mogą znaleźć sposób na zorganizowanie imprezy i przeniesienie zawodów do 2022 roku.


Oto pełne oświadczenie Nintendo:

Nintendo chce wyjaśnić wszystkim fanom Super Smash Bros. oraz zainteresowanym stronom tło i uzasadnienie dotyczące naszej decyzji o nieudzieleniu licencji Smash World Tour (SWT) na nadchodzące działania.

Decyzja Nintendo była oparta wyłącznie na naszej ocenie propozycji złożonych przez SWT i naszej ocenie ich nielicencjonowanej działalności. Na tę decyzję nie miała wpływu żadna strona zewnętrzna, taka jak Panda Global. Każdy partner, któremu udzielamy licencji, musi spełniać wysokie standardy, których wymagamy, jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo naszych fanów. Ważne jest również, aby partner przestrzegał wytycznych dotyczących marki i własności intelektualnej oraz zachowywał się zgodnie z najlepszymi praktykami zawodowymi i organizacyjnymi. Stosujemy to samo podejście do niezależnej oceny wszystkich partnerów. Jeśli odkryjemy, że partner robi coś niewłaściwego, postaramy się to naprawić.

Kiedy poinformowaliśmy SWT, że nie będziemy udzielać licencji na ich działalność w 2022 lub 2023 roku, poinformowaliśmy ich również ustnie, że nie wymagamy od nich odwołania finałów 2022 ze względu na wpływ, jaki miałoby to na graczy. Dlatego decyzja o odwołaniu SWT 2022 była i nadal jest ich własnym wyborem.

Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi organizacjami i nadal będziemy oferować licencje na duże turnieje poza Panda Cup. Panda Global będzie nadal kluczowym partnerem i czekamy na propozycje od innych grup dotyczące licencji turniejowych. W międzyczasie Panda nadal działa w imieniu społeczności Super Smash Bros., nawet do tego stopnia, że ​​Panda opowiadała się za współpracą innych organizacji i turniejów z Nintendo, takich jak The Big House i organizatorzy SWT, z korzyścią dla większego Super Smash społeczność.

Nintendo naprawdę dba o fanów Super Smash Bros. i naszej społeczności, i mamy nadzieję, że nadal będziemy słyszeć ich pełne pasji opinie. Zobowiązujemy się do ciężkiej pracy, aby poprzez turnieje przynosić radość i zabawę społeczności, jednocześnie zapewniając, że my i nasi partnerzy działamy w pozytywny i odpowiedzialny sposób.