Nadchodząca główna aktualizacja firmy Synology, DSM 7.2, jest wypełniona długo oczekiwanymi funkcjami

Ilekroć mówimy o firmie Synology, swoich najlepszych konsumenckich obudów NAS zwykle przychodzi na myśl. Podczas gdy sprzęt odgrywa ważną rolę w sieciowej pamięci masowej, to oprogramowanie definiuje Twoje wrażenia. A Synology DiskStation Manager (DSM) to jeden z najbardziej bogatych w funkcje systemów operacyjnych NAS. Po dużym liftingu w zeszłym roku, DSM 7.2 to kolejna duża aktualizacja, zawierająca funkcje, o które użytkownicy prosili od dłuższego czasu. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o DSM 7.2.

ANDROIDPOLICJA WIDEO DNIA

Wszystko nowe w Synology DSM 7.2 i inne aktualizacje funkcji

Wraz z nadchodzącą aktualizacją DSM 7.2 firma Synology dodaje bardzo wyczekiwaną funkcję — szyfrowanie całego woluminu. Jest to duży krok naprzód w stosunku do obecnego szyfrowania na poziomie folderów współdzielonych, umożliwiając pełną ochronę danych NAS. Dzięki nowemu systemowi szyfrowania nie będzie ograniczeń ścieżki plików, co obecnie jest ograniczeniem, jeśli masz wiele zagnieżdżonych folderów. Nawet po zastosowaniu szyfrowania do całego woluminu firma Synology obiecuje znaczny wzrost wydajności w stosunku do tego, co mamy teraz.

Firma dodatkowo produkuje jego alternatywa dla Dysku Google, Synology Drive, znacznie bardziej lukratywna opcja dla osób z dużymi zespołami. Administratorzy będą mieli możliwość zdalnego wyczyszczenia komputera, który został przejęty lub skradziony, aby uniknąć kradzieży danych. Użytkownicy końcowi zobaczą szybsze indeksowanie plików podczas przesyłania zbiorczego. Bieżące wdrożenie może zająć godziny w zależności od ilości danych, ale firma Synology twierdzi, że aktualizacja przyspieszy działanie 10 razy. To imponujące twierdzenie, ale będziemy musieli przeprowadzić kilka testów po naszej stronie, aby sprawdzić, czy to prawda.

synology-package-manager-1-1

Użytkownicy komputerów Mac otrzymają natywną aplikację Synology Active Backup, a także aplikację dla systemu Windows, umożliwiającą łatwe pobieranie pełnych kopii zapasowych systemu na serwer NAS. W porównaniu z Time Machine rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych firmy Synology jest bardziej przydatne dla administratorów dużych zespołów, którzy zdalnie zarządzają kopiami zapasowymi wielu urządzeń i zarządzają wszystkim z centralnego panelu sterowania.

Kolejną funkcją skierowaną do firm jest dodawanie Napisz raz, przeczytaj wiele — lub w skrócie WORM — w DSM 7.2. Umożliwia udostępnianie plików dużej liczbie osób, jednocześnie zabezpieczając pliki przed manipulacją w celu zachowania integralności danych. Firma Synology oferuje dodatkowe opcje, które umożliwiają firmom dostosowanie ustawień przechowywania w celu zachowania zgodności z lokalnymi przepisami dotyczącymi przechowywania dokumentacji.

Kontynuując nacisk, jaki firma Synology kładzie na bezpieczeństwo danych w swojej prognozie na rok 2023, Active Insight, narzędzie do zarządzania stanem NAS, wkrótce będzie w stanie zidentyfikować atak ransomware i wykonać serię zautomatyzowanych działań, dopóki administrator nie będzie mógł interweniować ręcznie. Podobnie Hyper Backup zyska możliwość tworzenia pełnej kopii zapasowej Twojego NAS. Przyda się to, gdy trzeba będzie przywrócić serwer NAS i wszystkie jego dane do pierwotnego stanu po awarii lub awarii wielu dysków.

Synology bohater 2

To mnóstwo nowych funkcji i ulepszeń w obudowach Synology NAS. Zaawansowani użytkownicy prosili o wiele z tych narzędzi od jakiegoś czasu i w końcu będą mieli dostęp do wszystkiego omówionego tutaj i więcej, gdy DSM 7.2 zostanie wydany w pierwszym kwartale 2023 roku.

Nowa linia sprzętu firmy Synology

Oprócz wszystkich zmian w oprogramowaniu firma Synology zaprezentowała także nowy serwer DiskStation DS923+ podczas wydarzenia w New Delhi w zeszłym tygodniu. Nowy model wygląda dokładnie tak samo jak jego poprzednik, niezwykle popularny DS920+, ale w środku wprowadzono wiele zmian. Przede wszystkim jest teraz wyposażony w procesor AMD Ryzen 1600 i nową, ogromną opcję rozbudowy pamięci RAM o 32 GB. Posiada również gniazdo rozszerzeń do aktualizacji portu LAN do łączności 10GbE, jak ostatnio widzieliśmy na DS1522+.

Wśród wszystkiego, co zmieniło się w DS923+, wyróżnia się wybór procesora. Choć dość wydajny, układ Ryzen 1600 nie ma zintegrowanego procesora graficznego, przez co jest znacznie gorszy w transkodowaniu wideo w locie niż DS920+, który the USA do zdobycia skonfigurować serwer Plex. Synology wyraźnie pozycjonuje swój nowy serwer NAS średniej klasy dla firm i małych zespołów, podczas gdy strumieniowanie Plex jest w dużej mierze sprawą konsumencką.

Aby było jasne, DS923+ może nadal przesyłać strumieniowo filmy i programy bez żadnych problemów — chyba że pliki wideo wymagają wcześniejszego transkodowania.

Synology-indie-zdjęcia-wydarzeń 2

Firma Synology wchodzi również na rynek kamer monitorujących z dwiema nowymi ofertami, które zostaną wkrótce ogłoszone. Te kamery z serii 5MP 500 zostały zaprojektowane do współpracy z Synology Surveillance Station i zawierają kilka inteligentnych funkcji, takich jak opcja wyboru stref aktywności. Najlepsze jest to, że nie musisz kupować dodatkowych licencji, aby używać tych kamer z serwerem NAS.

Ponadto wypuszczono również nowy router średniej klasy WRX560 Wi-Fi 6. Obsługuje to samo oprogramowanie, co droższy RT6600ax.

Chociaż nowy router jest już dostępny w sprzedaży, oczekuje się, że pozostałe produkty zostaną wprowadzone na rynek w pierwszej połowie 2023 r., wraz ze wszystkimi głównymi aktualizacjami DSM 7.2. Każdy serwer Synology NAS z systemem DSM 7.1 powyżej powinien zostać zaktualizowany do nowszego oprogramowania, gdy pojawi się w przyszłym roku, daje jeszcze więcej powodów, aby kupić Synology NAS, jeśli jesteś użytkownikiem Androida.