Migracja z Twittera nie wykazuje oznak spowolnienia po przejęciu Muska: Raport

  • Nowy raport opublikowany w piątek ujawnił, że #TwitterMigration nie wykazuje oznak spowolnienia.
  • Podczas przejęcia Twittera przez Elona Muska użytkownicy dołączają do innych sieci społecznościowych, takich jak Mastodon.
  • Według Dewey Digital, Mastodon rozwija się o około 1,5 miliona nowych użytkowników miesięcznie.

Nowy raport pomaga zwizualizować zmiany, przed którymi stoi wielu użytkowników Twittera, ponieważ zarówno nowe, jak i stare platformy mediów społecznościowych walczą o ich uwagę. Ruch nazywa się #TwitterMigration, hashtag odnoszący się do użytkowników przenoszących się do innych społeczności internetowych.

Twitter zawsze był chaotyczny, ale był jeszcze bardziej chaotyczny pośród Elona Muska burzliwe pobieranie. Odkąd Musk zamknął transakcję zakupu za 44 miliardy dolarów aplikacja dla ptakówpodzielił się teorie spiskowe, retoryka antysemicka rozprzestrzenia się szybko, a użytkownicy wkrótce będą musieli zapłacić 8 dolarów do sprawdzenia na platformie.

W odpowiedzi na jego wybryki użytkownicy albo utrzymują swoje konta i otwierają nowe profile gdzie indziej, albo całkowicie przenoszą się do innych sieci społecznościowych, aby dzielić się swoimi przemyśleniami.

Ruch nie wykazuje oznak spowolnienia, według a raport Dewey Square Group, polityczna firma konsultingowa, ogłosiła w piątek.

„Jeśli ludzie wyjeżdżają, to dokąd się udają?”

Tim Chambers, dyrektor i kierownik projektu w Dewey Digital, medialnym ramieniu Dewey Square Group, powiedział Insiderowi, że jego zespół chciał dokładnie zrozumieć, co napędza exodus.

„Kiedy zobaczyłem ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w związku z przejęciem Elona Muska i rodzaj chaosu, który nastąpił na Twitterze, było dla nas naprawdę ważne, abyśmy mogli zobaczyć, czy ludzie odchodzą, dokąd się udają?” Powiedział Chambers.

Zespół Chambers wykorzystał dane z Twittera i wyciągnął wnioski na podstawie użytkowników, którzy dodali alternatywne konta w mediach społecznościowych do swoich biografii na Twitterze, publicznych tweetów od użytkowników, którzy poprosili ludzi o obserwowanie ich na różnych platformach mediów społecznościowych, oraz pobrań aplikacji w tym samym okresie. od października. 24-22 listopada.

Grupa ujawniła, że ​​Mastodon – aplikacja, którą określiła jako „sieci społecznościowe, które nie są na sprzedaż”. Strona internetowa — stale rośnie o około 1,5 miliona nowych użytkowników miesięcznie. Według Dewey Digital, od czasu przejęcia Muska nazwy kont Mastodon zostały dodane do biogramów Twittera ponad 90 000 użytkowników i wspomniane przez użytkowników prawie 200 000 razy w ciągu ostatnich 30 dni.

„Jest to zdecydowanie największa ze wszystkich powstających platform społecznościowych” – czytamy w raporcie.

Przepływ użytkowników Twittera wymieniających swoje nowe konta dla każdej platformy w tym okresie, odnosząc się do powstającej sieci społecznościowej.

Przepływ użytkowników Twittera wymieniających swoje nowe konta dla każdej platformy w tym okresie, odnosząc się do powstającej sieci społecznościowej.


Tim Chambers/Dewey Square GroupMastodont był Utworzony 2016 autorstwa Eugena Rochko, niemieckiego programisty. w wywiad dla Time Magazine, 29-latek powiedział, że zaczął kodować Mastodona po tym, jak zirytował go Twitter. „Pomyślałem, że możliwość wyrażania się przyjaciołom za pomocą krótkich wiadomości jest dla mnie bardzo ważna, ważna dla świata i że może nie powinna być w rękach korporacji” – powiedział Rochko.

Platforma jest darmową siecią społecznościową typu open source zdecentralizowany, co oznacza, że ​​nie ma jednego serwera, firmy ani osoby, która go obsługuje. „Ogólnie było to związane z poczuciem nieufności do odgórnej kontroli sprawowanej przez Twittera” – powiedział Rochko.

6 listopada Ročko powiedział – wersja tweetowania Mastodona – że sieć osiągnęła 1 028 362 aktywnych użytkowników miesięcznie. „To całkiem fajne” – powiedział założyciel. Twitter ma oko 237 milionów wszystkich użytkowników.

„To tylko pokazuje, jak łatwo jest wszystkim przejść na inną platformę”

Molly Jong-Fast, korespondentka specjalna Vanity Fair i prowadząca podcasty, niedawno przeszła na aplikację w listopadzie. Zapytana, jak to wypada w porównaniu z Twitterem, powiedziała Insiderowi: „Nie jest tak lekki i łatwy w użyciu, ale jest tańszy o 44 miliardy dolarów”.

„To po prostu pokazuje, jak łatwo jest każdemu przejść na inną platformę. Czuję, że to jest lekcja Mastodona” – powiedział Jong-Fast.

Jong-Fast ma milion obserwujących na Twitterze i powiedziała, że ​​chociaż nie planuje opuścić aplikacji, zrobi to, jeśli Musk będzie kontynuował swoją drogę. W kilka dni po oficjalnym przejęciu Muska, internetowe trolle zalały Twittera ponad 50 000 tweetów zawierających „N-słowo” oraz inne formy mowy nienawiści.

„Wolałbym nie wspierać nikczemnych celów, więc gdy tylko pojawi się dobra alternatywa, pójdę tam” – powiedział Jong-Fast.

Adam Davidson, pisarz i dziennikarz, ma Mastodona od czterech lat, ale zaczął go aktywnie używać dopiero od kilku tygodni. Powiedział Insiderowi, że Twitter wydobywa z niego to, co najgorsze i że chce zbadać inne sieci społecznościowe. „Twitter w zasadzie zarabia na zaangażowaniu” – powiedział. “A ja się tak czuję [Mastodon] jest naprawdę skupiony na rozmowie”.

Davidson stworzył serwer na Mastodon wyłącznie dla dziennikarzy. Serwer przekroczył już 1000 użytkowników, ale Davidson napotkał pewne komplikacje. Powiedział Insiderowi, że po utworzeniu serwera zarejestrowały się 184 trolle i zaczęły wypluwać obrzydliwe, nienawistne wiadomości w kierunku członków grupy. Jako administrator mógłby moderować mowę nienawiści i blokować tym użytkownikom możliwość publikowania.

Kolejnym wyzwaniem, które się pojawiło, jest to, że niektórzy administratorzy serwerów zwracają się do niego z obawą, że nie chcą, aby dziennikarze przeszukiwali sieć społecznościową w poszukiwaniu historii lub źródeł — coś, co często zdarza się na Twitterze.

„Mastodont historycznie składał się z wielu naukowców, wielu aktywistów, niewielu dziennikarzy” – powiedział Davidson.

Chociaż było kilka problemów, powiedział Davidson ogólnie, Mastodon zapewnia szereg zalet, których nie ma Twitter, takich jak dostęp do ludzi prowadzących profesjonalne rozmowy bez wrogości, która została znormalizowana w aplikacji Bird.

Dewey Digital przygotuje kolejny raport w niedalekiej przyszłości. Chambers powiedział Insiderowi, że kierownictwo Twittera powinno monitorować trendy migracyjne.

„Śledzę bardzo, bardzo uważnie i wyobrażam sobie, że zespoły na Twitterze też” – powiedział Chambers.