Michael Chiesa i Conor McGregor rozstrzygnęli pozew dotyczący ataku autobusowego na UFC 223

Cztery lata później Conora McGregora wyrzucił lalkę przez przednią szybę autobusu, którym przewoził Kościół MichałaZawodnicy UFC rozstrzygnęli swój pozew w Sądzie Najwyższym Hrabstwa Kings (NY).

Adwokaci McGregora i Chiesy złożyli w piątek klauzulę rozstania z uprzedzeniem, co oznacza, że ​​zgodzili się nie kontynuować pozwu – i nie można go później wznowić. Osoba zaznajomiona z pozwem, która odmówiła ujawnienia nazwiska ze względu na delikatność sprawy, potwierdziła MMA Fighting, że osiągnięto ugodę; warunki umowy nie zostały ujawnione. Przedstawiciele Chiesy lub McGregora nie odpowiedzieli natychmiast na prośbę o komentarz.

We wrześniu 2018 roku Chiesa złożyła pozew przeciwko McGregorowi, McGregor Sports and Entertainment, korporacyjnej spółce dominującej Madison Square Garden i innym po niesławnym UFC 223 atak autobusowy; były mistrz UFC osiągnął ugodę po krótkim wylądowaniu w więzieniu. To zakończyło kryminalną część sprawy, ale prawnicy Chiesy i McGregora walczyli przez kolejne cztery lata w sądzie cywilnym, zanim osiągnęli ugodę.

Chiesa początkowo pozwał McGregora między innymi za zaniedbanie, spowodowanie cierpienia emocjonalnego, celowe spowodowanie cierpienia emocjonalnego, napaść i pobicie. Prawnik McGregora argumentował, że irlandzka gwiazda nie celowo zaatakowała Chiesę i nie może zostać pociągnięta do odpowiedzialności. Sędzia początkowo zgodził się i zmniejszył potencjalne zarzuty przeciwko McGregorowi. Ale w zeszłym miesiącu sędzia apelacyjny wznowił kilka roszczeń w pierwotnym pozwie, orzekając, że celowe zadawanie cierpienia emocjonalnego przez Chiesę zostało niewłaściwie oddalone i że właściwe jest wskazanie MSG jako strony pozwu.

Chies został pocięty latającym szkłem, kiedy McGregor wyrzucił manekina przez okno autobusu, zmuszając go do wycofania się z walki z Antoniego Pettisa na karcie walk 7 kwietnia 2018 w Barclays Center na Brooklynie, NY. Twierdził, że kontuzja nie tylko zaszkodziła jego najbliższym perspektywom, ale że jego zwycięstwo w karierze nad Pettisem mogło postawić go w kolejce do walki o tytuł.

„Dosłownie odebrano mi złotą okazję z powodu (McGregor)”, powiedział wówczas Chiesa TMZ.

McGregor przyznał się do zakłócania porządku w swojej sprawie karnej, wykonał pięć dni prac społecznych i zgodził się na zarządzanie gniewem w ramach ugody. Chiesa powiedział, że on i jego rodzina byli nękani w Internecie, gdy wiadomość o jego pozwie została upubliczniona.

Chiesa walczył z Anthonym Pettisem UFC 226 i przegrał przez poddanie w drugiej rundzie. Następnie przeszedł do wagi półśredniej, gdzie miał serię czterech zwycięstw z rzędu, zanim kolejne porażki osłabiły jego impet. Stały członek działu komentatorów UFC, nie jest zarezerwowany na swoją następną walkę.

Tymczasem McGregor pozostaje odsunięty na bok po złamaniu nogi w trylogii z Dustina Poiriera w UFC 264. Niedawno trafił na pierwsze strony gazet ze względu na swój status w Amerykańskiej Agencji Antydopingowej i usunięcie z panelu testów narkotykowych.

McGregora też toczy się odrębny proces cywilny od swojego byłego partnera treningowego, Artema Lobova, który twierdzi, że jest uprawniony do 5 procent z 600 milionów dolarów byłego mistrza za prawa do jego whisky Proper 12.