Mężczyzna z Alaski uratowany przez funkcję awaryjnego satelity iPhone’a 14

Pewien mężczyzna utknął na mieliźnie podczas podróży z Noorvik do Kotzebue i aktywował awaryjne połączenie satelitarne swojego iPhone'a.

Mężczyzna utknął w nurcie swoją podróż z Noorvik do Kotzebue i uruchomił awaryjne połączenie satelitarne swojego iPhone’a.
Obraz: siedem map (Shutterstock)

Z Apple iPhone 14 edycja nadchodzi wydanie jednej z najnowszych funkcji firmy: Emergency SOS. Alarmowe SOS pozwala łączyć się ze służbami ratunkowymi za pośrednictwem połączenia satelitarnego, w przeciwieństwie do danych komórkowych lub Wi-Fi, które są rzadkie w odległych obszarach. Ta funkcja uratowała mężczyznę zagubionego w dziczy Alaski w tym tygodniuale nadal istnieją niedociągnięcia, którymi należy się zająć Atak Apple’a rozszerzony alarmy awaryjne.

MacPlotki informuje, że jest około 2:00 w nocy.m. czasu lokalnego mężczyzna jadący skuterem śnieżnym z Noorvik do Kotzebue utknął na pustkowiu Alaski i aktywował swojego iPhone’a Funkcja alarmowego SOS. Lokalne zespoły poszukiwawczo-ratownicze współpracował z centrum reagowania kryzysowego Apple, aby zlokalizować i zatrzymać mężczyznę dla bezpieczeństwa w Kotzebue. Mężczyzna nie cierpiał raportu kontuzje wg i wysyłka z Alaska Department of Public Safety, State Troopers.

Przedstawiamy alarmowe SOS przez satelitę | Jabłko

Miał szczęście dla mężczyzny, że po zgubieniu się w dziczy był w stanie natychmiast skontaktować się z Apple i władzami. Według Narodowa Służba Pogodowaśrednia temperatura w rejonie Kotzebue wczoraj wynosiła 19 stopni Fahrenheita i na tym obszarze jest obecnie objęte ostrzeżeniem przed burzami zimowymi do sobotniej nocy.

To historia sukcesu o wysoką stawkę, w której technologia Apple poszła dobrze, potencjalnie ratując w rezultacie czyjeś życie. Ale co, gdy podobna technologia Apple poszła nie tak? Apple od lat bawi się funkcjami reagowania kryzysowego w taki czy inny sposób, ale oprócz integracji awaryjnego SOS na iPhonie 14, kolejnym niedawnym dodatkiem jest Wykrywanie upadków dla telefonuktóry może automatycznie zaalarmować służby ratownicze w przypadku wykrycia ciężkiego upadku.

Jest to szlachetna koncepcja i jest reklamowana jako posiadająca potencjał, aby pomóc tym, którzy mają uległ wypadkowi samochodowemu, ale ta funkcja nie jest pozbawiona wad. Wykrywanie kropli może być trochę zbyt czułe wiadomość pojawiła się w tym tygodniu że narciarze muszą tłumaczyć policji, że nie są kontuzjowani ani zagrożeni, a jedynie uczestniczą w intensywnym ruchu sportów zimowych. Było to szeroko komentowane na początku jesieni slajdy uruchomiłoby również wykrywanie upadku.

Oczywiście można argumentować, że problemy z oprogramowaniem są normalną częścią procesu, ponieważ funkcje stają się bardziej dopracowane. Dobrą rzeczą jest to, że Emergency SOS wydaje się działać bez żadnych problemów, prawdopodobnie dlatego, że bardziej obciąża człowieka…ty muszą skontaktować się ze służbami ratunkowymi, a wykrywanie kolizji automatycznie powiadamia odpowiednie służby. Jednakże, chociaż wykrywanie kolizji ma swoją wadę”z tymlepiej zrobić trochę za dobrze niż za słabo.