Maxine Waters chwali założyciela FTX, Bankmana-Frieda, za „szczere” wywiady po zniknięciu miliardów

Demokratyczna przedstawicielka Maxine Waters z Kalifornii pochwalił „szczere” wywiady z dziennikarzami zhańbionego finansisty Sama Bankmana-Frieda przed przesłuchaniem w komisji Izby Reprezentantów.

Waters skomentował to w piątek za pośrednictwem mediów społecznościowych. Bankman-smażony ma zeznawać przed Komisją Usług Finansowych Izby Reprezentantów 13 grudnia.

„Doceniamy twoją szczerość w dyskusjach na temat tego, co wydarzyło się w FTX” – powiedział Waters.

RODZINA ZAŁOŻYCIELA FTX, SAMA BANKMANA-FRIEDA, MA GŁĘBOKIE ZWIĄZKI Z MOCAMI DEMOKRATYCZNYMI

Dodała: „Twoja gotowość do publicznego przemawiania pomoże klientom firmy, inwestorom i innym osobom. W tym celu zapraszamy do udziału w naszym przesłuchaniu 13-go” – dodała.

Bankman-Fried pojawił się w wielu wywiadach w ciągu ostatniego tygodnia, omawiając upadek jego firmy zajmującej się handlem kryptowalutami, FTX.

W serii spotkań z mediami, które obejmowały wywiad na żywo z New York Times, Bankman-Fried miał na celu odwrócenie winy od kierownictwa FTX i zaprzeczył popełnianie oszustwa.

ZAŁOŻYCIEL FTX, SAM BANKMAN-FRIED HIT Z NAZWAMI AKCJI KLASOWYCH BRADY, BUNDCHEN, SHAQ, CURRY

Reprezentantka Maxine Waters, Demokratka z Kalifornii i przewodnicząca House Financial Services Committee, podczas przesłuchania w Waszyngtonie, środa, 21 września 2022 r. (Al Drago/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

Ogólnie rzecz biorąc, 2021 i 2022 Bankman-Fried przekazał prawie 38 milionów dolarów różnym kandydatom i PAC, przekazując swoje pieniądze głównie kandydatom Demokratów i grupom lewicowym, wynika z danych Federalnej Komisji Wyborczej (FEC).

Większość jego darowizn na cele polityczne trafiła do Protect Our Future PAC, grupy założonej w styczniu, której celem jest wzmacnianie kandydatów zaangażowanych w zapobieganie przyszłym pandemiom.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

FTX Sam Bankman-Fried

Sam Bankman-Fried, założyciel i były dyrektor generalny giełdy instrumentów pochodnych kryptowalut FTX, przemawia podczas wywiadu w odcinku Bloomberg Wealth z Davidem Rubensteinem w Nowym Jorku, środa, 17 sierpnia 2022 r. (Jeenah Moon/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

Bankman-Fried ma obecnie do czynienia z lawina pozwóww tym pozew zbiorowy złożony przez inwestorów, którzy twierdzą, że on i inne znane osobistości – takie jak legendarny rozgrywający NFL Tom Brady i gwiazda NBA Stephen Curry – naruszyli prawo Florydy i spowodowali, że konsumenci ponieśli ponad 11 miliardów dolarów odszkodowania.

W pozwie wymieniono Sam Bankman-Fried, Tom Brady, Gisele Bündchen, Stephen Curry, Golden State Warriors, Shaquille O’Neal, Udonis Haslem, David Ortiz, William Trevor Lawrence, Shohei Ohtani, Naomi Osaka, Lawrence Gene David i Kevin O’ Leary”, stara się pociągnąć ich do odpowiedzialności za wiele miliardów dolarów szkód, jakie wyrządzili Powodom i klasom oraz zmusić Pozwanych do ich wyleczenia”.

Przyczynili się do tego raportu Thomas Catenacci, Houston Keene, Greg Norman i Kristen Altus z FOX Business.