Legenda futbolu Pele został „przeniesiony do opieki paliatywnej” w szpitalu

Brazylijska legenda piłki nożnej Pele został „przeniesiony pod opiekę paliatywną” w szpitalu i „nie reaguje już na chemioterapię” w walce z rakiem jelita grubego.

Raporty w Brazylii powiedział, że 82-latek, który trafił do szpitala w zeszłym tygodniu, otrzymuje ulgę w bólu na oddziale opieki paliatywnej u schyłku życia.

Jego były klub Santos i francuski napastnik Kylian Mbappe byli wśród tych, którzy tweetowali życzenia, dołączając do fanów na całym świecie.

We wtorek został przyjęty do szpitala Alberta Einsteina w Sao Paulo w Brazylii z powodu „ogólnego obrzęku” i „niewydolności serca”.

W czwartkowej gazecie napisano, że trzykrotny zwycięzca Pucharu Świata był w „stabilnym” stanie w szpitalu, a jego córka Kely twierdziła, że ​​„nie ma powodu do niepokoju”.

Jednak raport o Gazety w sobotę powiedział, że Pele nie reaguje już na chemioterapię, którą przechodził od września ubiegłego roku w leczeniu raka okrężnicy.

Powiedzieli, że jest teraz pod opieką paliatywną i nie będzie poddawany żadnym inwazyjnym badaniom ani leczeniu. Opieka paliatywna jest przeznaczona dla pacjentów z chorobami lub stanami potencjalnie zagrażającymi życiu oraz opieka u schyłku życia.

Pele – którego pełne imię brzmi Edson Arantes do Nascimento – przez wielu uważany jest za największego piłkarza wszechczasów.

Z Brazylią zdobył trzy mistrzostwa świata w 1958, 1962 i 1970 roku i strzelił 643 gole w 659 oficjalnych meczach dla brazylijskiego klubu Santos. Strzelił 77 bramek w 92 meczach dla reprezentacji swojego kraju.

Legenda futbolu Pele, lat 82, został podobno zabrany do szpitala na „opiekę paliatywną”.

Pele jest jednym z najlepszych piłkarzy wszechczasów i zdobył trzy mistrzostwa świata z Brazylią

Pele jest jednym z najlepszych piłkarzy wszechczasów i zdobył trzy mistrzostwa świata z Brazylią

Francuska gwiazda Kylian Mbappe był jednym z tych, którzy życzą Pele dobrze w mediach społecznościowych

Francuska gwiazda Kylian Mbappe był jednym z tych, którzy życzą Pele dobrze w mediach społecznościowych

Były klub Pelego, Santos, powiedział na Twitterze, że ty

Były klub Pelego, Santos, napisał na Twitterze, że „cały świat życzy ci wszystkiego najlepszego”.

Brazylijska legenda piłki nożnej Pele, lat 82, została przyjęta do szpitala w zeszły wtorek, a raporty z Brazylii w sobotę mówiły, że został przeniesiony na oddział opieki paliatywnej

Brazylijska legenda piłki nożnej Pele, lat 82, została przyjęta do szpitala w zeszły wtorek, a raporty z Brazylii w sobotę mówiły, że został przeniesiony na oddział opieki paliatywnej

Żona i opiekunka Pele zabrała go do szpitala na początku tego tygodnia z powodu obaw o jego zdrowie

Żona i opiekunka Pele zabrała go do szpitala na początku tego tygodnia z powodu obaw o jego zdrowie

Były napastnik złożył wyrazy szacunku w Katarze po tym, jak we wtorek został przyjęty do szpitala

W piątek szpital Alberta Einsteina wydał oświadczenie, w którym poinformował, że u Pele zdiagnozowano „infekcję dróg oddechowych”, którą leczono antybiotykami.

Aktualizacja mówi, że były zawodnik ma pozostać w szpitalu na dalsze leczenie w nadchodzących dniach, ale mówi się, że jego stan jest „stabilny”.

W poście na koncie Pele na Instagramie w piątek odpowiedział na komunikat „Wracaj do zdrowia wkrótce”, który został wyświetlony na budynku w Katarze, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata.

Napisał: „Przyjaciele, jestem w szpitalu na comiesięcznej wizycie. Zawsze miło jest otrzymywać takie pozytywne wiadomości. Dziękuję Katarowi za ten zaszczyt i wszystkim, którzy przesyłają mi dobre wibracje.

Czym jest opieka paliatywna?

Według doniesień z Brazylii Pele został przeniesiony do szpitala na opiekę paliatywną.

Celem tego leczenia jest zapobieganie i łagodzenie cierpienia pacjentów, którzy stoją w obliczu choroby zagrażającej życiu.

Znany również jako „opieka u schyłku życia”, jest przeznaczony dla osób, które prawdopodobnie znajdują się w ostatnich miesiącach lub latach życia, a także zapewnia wsparcie dla ich rodzin.

The strona NHS mówi: „Jeżeli cierpisz na śmiertelną chorobę, opieka paliatywna zapewni ci jak największy komfort dzięki opanowaniu bólu i innych niepokojących objawów.

„Obejmowało to również wsparcie psychologiczne, społeczne i duchowe dla Ciebie i Twojej rodziny lub opiekunów.

„Opieka paliatywna jest dostępna, gdy po raz pierwszy dowiesz się, że cierpisz na (nieuleczalną) chorobę ograniczającą życie. Możesz być w stanie otrzymać opiekę paliatywną, podczas gdy nadal otrzymujesz inne terapie w celu leczenia swoich schorzeń.

„Opieka u schyłku życia jest formą opieki paliatywnej, którą otrzymujesz, gdy zbliżasz się do końca życia”.

23 października, w swoje 82. urodziny, Pele nagrał wideo na Instagram i dołączył do niego wiadomość: „W moje urodziny chcę tylko wyrazić moją wdzięczność. Życie jest dobre. Przejście 82 lat z rodziną w dobrym zdrowiu to najlepszy prezent. Dziękuję za wszystko, co mam.

Szpital ogłosił w czwartek, że Pele jest w „stabilnym stanie” i „w pełni kontroluje swoje funkcje życiowe” i nie został przyjęty na oddział intensywnej terapii. [ICU].

Ogłoszenie wydane dot brazylijskie media powiedział: „Po badaniu lekarskim pacjent został przewieziony do świetlicy, bez konieczności hospitalizacji na oddziale półintensywnym lub na oddziale intensywnym.

„Były zawodnik ma pełną kontrolę nad funkcjami życiowymi i [in a] stabilny stan kliniczny”.

Szpital potwierdził, że Pele został przyjęty do szpitala „w celu ponownej oceny leczenia chemioterapią guza okrężnicy zidentyfikowanego we wrześniu 2021 roku”.

Zaniepokojeni fani na całym świecie powiedzieli, że ich myśli i modlitwy są z legendą

Zaniepokojeni fani na całym świecie powiedzieli, że ich myśli i modlitwy są z legendą

Nie ma harmonogramu pobytu Pele w szpitalu, a jego żona Marcia Aoki i opiekun są u jego boku.

Jednak córka Pele, Kely Nascimento, która nie przebywa w Brazylii, zapewniła we wtorek, że nie ma powodu do niepokoju, a przyjęcie jej ojca do szpitala „nie było niespodzianką ani nagłym przypadkiem”.

Na swoim Instagramie zamieściła wpis: „W mediach jest dziś dużo alarmu o stanie zdrowia mojego ojca. Jest w szpitalu i reguluje medycynę.

„Nie ma pilnej ani nowej strasznej prognozy. Będę tam na Nowy Rok i obiecuję wrzucić kilka zdjęć.

Córka Pele, Kely Nascimento, podkreśliła, że ​​nie ma powodu do niepokoju w poście w mediach społecznościowych

Córka Pele, Kely Nascimento, podkreśliła, że ​​nie ma powodu do niepokoju w poście w mediach społecznościowych

W zeszłym roku Pele był hospitalizowany przez sześć dni i przeszedł operację usunięcia guza jelita grubego. Brazylijski serwis informacyjny Globo poinformował, że Pele przechodził rutynową kontrolę w Szpitalu Alberta Einsteina w Sao Paulo, kiedy odkryto nieujawniony problem.

Nastąpiło to, gdy fani Brazylii rozwinęli transparent „Wracaj do zdrowia wkrótce Pele” przed ostatnim meczem grupowym Mistrzostw Świata przeciwko Kamerunowi w piątek wieczorem.

Były też serdeczne wyrazy uznania z obozu Brazylii przed meczem.

„Dowiedzieliśmy się o tym w środę” – powiedział trener Tite przed meczem z Kamerunem.

„Jest prawdopodobnie jednym z najwybitniejszych przedstawicieli Brazylii. Życzymy mu dużo zdrowia. Takie jest odczucie nas wszystkich z reprezentacji Brazylii. Życzymy Pelemu wszystkiego najlepszego.

Brazylijscy kibice rozwinęli duży transparent z napisem

Brazylijscy kibice rozwinęli duży transparent z napisem „Wracaj do zdrowia, Pele” przed meczem w Katarze

W piątkowym meczu fazy grupowej mistrzostw świata Brazylia przegrała z Kamerunem 0:1

W piątkowym meczu fazy grupowej mistrzostw świata Brazylia przegrała z Kamerunem 0:1

Tite i jego brazylijska drużyna wysłali w czwartek bohaterowi narodowemu Pele wiadomość wsparcia

Tite i jego brazylijska drużyna wysłali w czwartek bohaterowi narodowemu Pele wiadomość wsparcia

Pele walczy z rakiem jelita grubego, odkąd zdiagnozowano u niego guza jelita grubego pod koniec sierpnia 2021 roku. Miał rutynowe badania kontrolne, które ze względu na pandemię Covid-19 zostały przełożone o rok.

Cztery dni później przeszedł operację usunięcia guza w szpitalu Alberta Einsteina i był kilkakrotnie zabierany na oddział intensywnej terapii z powodu problemów z oddychaniem.

Wkrótce potem rozpoczął cykl chemioterapii, aw grudniu 2021 roku wrócił do szpitala na dodatkowe leczenie raka. Został zwolniony przed Bożym Narodzeniem.

Pele wrócił do szpitala na kolejną rundę chemioterapii w lutym, żartując w mediach społecznościowych, że „mam nadzieję, że wkrótce będzie popcorn do oglądania Super Bowl”.

Kiedy lekarze wykryli infekcję dróg moczowych, jego pobyt w szpitalu został przedłużony, ale Pele został wypisany 28 lutego.

Ośmiolatek również zmagał się z mobilnością w ostatnich latach po trzech operacjach biodra.