Łapanie plotek rynkowych: Blue Jays, Contreras, Royals, Pirates

Seana Murphy’ego stoi w centrum pozasezonowego rynku handlowego dla łapaczy, a gwiazda Oakland wzbudza duże zainteresowanie. Guardians, White Sox, Rays, Red Sox, Cardinals, a nawet Braves byli ostatnio z nim powiązani, ale A’s to tylko jedna z dwóch drużyn, które spodziewają się wymiany łapacza tej zimy. The niebieskie sójkiktóry ma w swoim składzie trio łapaczy kalibru Major League — Danny’ego Jansena, Alejandro Kirk oraz Gabriel Moreno — rozważają również możliwość handlu z tej głębokości, aby zająć się obszarami potrzeb na liście.

Jednak transakcja związana z jednym z zabezpieczeń w Toronto może nie dojść do skutku szczególnie szybko. Pisząc o pragnieniu Bliźniaków, by dołączyć do ich korpusu łowczego, Dana Hayesa z The Athletic poinformował w tym tygodniu, że Jays wydają się być zdeterminowani, aby poczekać, aż niektóre z czołowych nazwisk na rynku wolnych agentów podpiszą się, zanim poważnie zaczną negocjować z zespołami, którym brakuje głównych celów. Jansen, z pozostałymi dwoma latami kontroli nad klubem (w przeciwieństwie do czterech lat Kirka i sześciu Moreno), jest najbardziej logiczną opcją handlową z całej trójki, ale wszyscy trzej powinni generować znaczne zainteresowanie i dość szybkie oferty.

Warto również zauważyć, że oferta może przyspieszyć gotowość Jayów do zawarcia umowy, więc nawet jeśli ich obecnym pragnieniem jest pozwolenie na grę na rynku, nie ma gwarancji, że poczekają, aż Willsona Contrerasa, Christian Vazquez i może wszyscy murphy mają nowe drużyny, zanim się zmienią.

Kilka uwag o reszcie rynku…

  • The Marliny złożył zapytanie z Willsona Contrerasaprzedstawicieli, ale nie oczekuje się od niego wybitnych graczy na swoim rynku, według Jona Heymana z New York Post. Nic dziwnego, że Heyman sugeruje, że cena Contrerasa została uznana za zbyt wysoką dla Fisha, który otrzymał niesamowitą produkcję od Jakub Stallings po zdobyciu go od Piratów w zeszłym sezonie poza sezonem. Miami było wiązane z handlem Contrerasem w wielu momentach w przeszłości, więc sensowne jest, aby przynajmniej ocenili jego cenę teraz, gdy jest na wolnym rynku. 30-latek jest najlepszym łapaczem dostępnym w wolnej agencji i wydaje się mieć gwarancję na ponad cztery lata po pokazie .243/.349/.466 z Cubs. Odrzucił ofertę kwalifikacyjną z Chicago, więc każda drużyna, która go podpisała, kosztowałaby wybór w drafcie.
  • The Królewskie wzbudziły pewne zainteresowanie młodym łapaczem/zapolowym MJ Melendeza, – donosi Ken Rosenthal z The Athletic. 24-latek zadebiutował w tym roku w pierwszej lidze i trafił 0,217/0,313/0,393 z 18 biegami u siebie w 534 występach. To mniej więcej średnia ligowa, biorąc pod uwagę zmniejszone środowisko ofensywne Kansas City i przepastny stadion, mierzone przez wRC+. Melendez, który ostatnio był czołowym kandydatem, wykazał się obiecującą kombinacją siły i dyscypliny przy stole, dzieląc swój czas między łapacza, obrońcę z pola i wyznaczonego pałkarza. Kansas City może kontrolować Melendeza przez sześć sezonów i jest mało prawdopodobne, aby się z nim rozprawił, chociaż jego droga do codziennych powtórzeń za talerzem jest zablokowana przez oblicze franczyzy Salvadora Pereza. Siedmiokrotny All-Star ma kontrakt do 2025 roku, a kontrakt obejmuje opcję klubową na sezon ’26. Nic dziwnego, że Rosenthal pisze, że Kansas City nie jest zainteresowane handlem Perezem.
  • Roberta Pereza pierwszy sezon z Piraci został odcięty po 21 meczach z powodu poważnego nadwyrężenia ścięgna podkolanowego, które wymagało operacji kończącej sezon. Weteran backstop, który wkrótce skończy 34 lata, wraca na otwarty rynek. Jason Mackey z Pittsburgh Post-Gazette rozmawia z kilkoma członkami sztabu Bucs, którzy mają nadzieję, że zespół ponownie podpisze Pereza. Hurlerzy kochają JT Brubaker oraz Pogoń za De Jongiem zachwalał Mackeyowi zdolność długoletniego backstopa z Cleveland do łączenia się ze swoimi miotaczami i sprawdzania gry. Perez nigdy nie był skutecznym pałkarzem, ale jest dwukrotnym zdobywcą Złotej Rękawicy. Piraci z pewnością przyniosą pomoc tej zimy, jako perspektywa Andy’ego Rodrigueza jest obecnie jedynym zawodnikiem na tej pozycji w 40-osobowym składzie.