Kowboje vs. Wynik Colts, wyniki: Obrona wymusza cztery obroty w drugiej połowie, gdy Dallas miażdży Indy

Cowboys przenieśli się na 9-3 w sezonie po pokonaniu Colts, 54-19, w niedzielę wieczorem.

Indy dał Dallas szansę na zdobycie pieniędzy z bramki, zdobywając 10 punktów w pierwszych dwóch posiadłościach, aby wcześnie objąć prowadzenie. Cowboys byli w stanie wykonać kilka przyłożeń, aby wyskoczyć na prowadzenie, ale Colts mieli szansę wyjść na przerwę z zaskakującym prowadzeniem, zwłaszcza po tym, jak Stephon Gilmore zmarnował Daka Prescotta na niecałe trzy minuty przed końcem drugiej kwarty. Jednak Matt Ryan and Co. miał tylko gola z gry w tym posiadaniu, a weteran rozgrywający rzucił kilofem w następnym uderzeniu, co doprowadziło do przyłożenia w marszu Dallas na pięć meczów, które powiększyło się o osiem przed przerwą.

W drugiej połowie Indianapolis ponownie zaczął zdobywać punkty dzięki złapaniu Aleca Pierce’a z 15 jardów, ale nie był w stanie zremisować Dallas po nieudanej próbie dwupunktowej Parrisa Campbella. Kowboje wchłonęli ten punt i oddali 75-jardowy wynik. W tym momencie obrona zrobiła resztę, zmuszając Indianapolis do czterech prostych strat, aby odłożyć grę.

Dak Prescott wykonał 20 ze swoich 30 podań na 170 jardów, trzy przyłożenia i przechwyt. Tony Pollard i Michael Gallup dwukrotnie znaleźli się w strefie końcowej. Z drugiej strony Matt Ryan miał 21 z 37 podań na 233 jardy, dwa przyłożenia i trzy przechwyty.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat przebiegu tej gry, przejrzyj nasze obalenia poniżej.

Dlaczego Kowboje wygrali

Chociaż nadal patrzymy na Dallas jako zagrożenie Super Bowl, główny powód koncentruje się na ich obronie. Było to w pełni widoczne w czwartej kwarcie, kiedy Cowboys całkowicie zatrzasnęli drzwi przed Colts, prawdopodobnie ściągając zdenerwowanie. Po dopuszczeniu 15-play touchdown drive, który poszedł 90 jardów i przyniósł Indy’emu dwa punkty do zdobycia bramki, obrona Dana Quinna przestawiła przełącznik. atak dał im trochę amortyzacji, gdy sami przejechali 75 jardów, aby zwiększyć przewagę do dziewięciu, ale nie potrzebowali tego. Czwarta kwarta była lawiną defensywną, która obejmowała cztery proste straty, w tym punt Malika Hookera i rzut z gry. Nawet gdy obrona nie zdobyła gola, ustawiła atak, aby zarobić, co robiła po każdej z trzech kolejnych rotacji. To zaowocowało wynikiem 33-0 w czwartej kwarcie, który pozwolił Dallas na dziewiąte zwycięstwo.

Te 33 punkty oznaczają drugą największą liczbę punktów zdobytych w czwartej kwarcie przez jakikolwiek zespół w historii NFL.

Oczywiście obrona będzie głównym wątkiem tej gry, ale bieg też miał swoje momenty. Jako zespół Dallas rzucił się na 220 jardów i cztery przyłożenia. To był w dużej mierze prowadzony przez Tony’ego Pollarda – który rozpoczął niedzielny wieczór nawet ze zdrowym Ezekielem Elliottem w składzie – który uzyskał łącznie 91 jardów i dwa przyłożenia na ziemi.

CeeDee Lamb był także twórcą różnicy w grze podań. Nie tylko znalazł strefę końcową i poprowadził drużynę do odbioru, ale gdy Dallas nadal go poruszał, uwalniał innych, aby mogli uderzać. Doskonałym tego przykładem było pierwsze tego dnia przyłożenie Michaela Gallupa w drugiej kwarcie. Lamb wskazał w lewo, zmuszając Stephona Gilmore’a – który pierwotnie osłaniał Gallupa – do pozostania na zewnątrz. Gallup pracował środkiem pola i ostatecznie połączył się z Prescottem kierującym się w prawo, aby zdobyć wynik.

Dlaczego Colts przegrali

Wydawało się, że Indianapolis dawało Cowboys najlepszy strzał, ale po prostu nie było wystarczająco silne, aby wywrzeć trwały wpływ. Wcześnie wykorzystali kilka krótkich narzutów i zbudowali trochę wczesnej przewagi, ale linia ofensywna zaczęła pozwalać Dallasowi wrócić do domu pod koniec pierwszej połowy. Po wyskoczeniu na prowadzenie 10-7, Matt Ryan został zwolniony z powodu posiadania trzeciego przewagi jeden po drugim, aby zmusić Indy’ego do uderzenia. Następnie zostali zatrzymani tylko do rzutu karnego, mimo że obrona wyeliminowała Prescotta i natychmiast wprowadziła atak w czerwonej strefie. Ryan również rzucił kilofem na minutę przed końcem, co wystarczyło Dallasowi na kolejne przyłożenie.

Te cztery posiadania w pierwszej połowie po pierwszym przyziemieniu były czasem Indy’ego, aby położyć swoją flagę na ziemi i postawić Dallas w pogotowiu, ale zdobyli tylko trzy punkty w tym odcinku. Przy tak ogromnej dysproporcji talentów między tymi dwoma zespołami, Colts musieli grać perfekcyjnie i wykorzystywać te okazje, kiedy mieli do wyboru.

Oczywiście upadek w drugiej połowie, który obejmował cztery kolejne straty, włoży każdą drużynę do trumny. Kontynuował również szorstki trend dla Indianapolis w czwartym kwartale. Wchodząc w 13. tydzień, Colts mieli różnicę -19 punktów w czwartej kwarcie ostatnich dwóch meczów. Przegrana 33-0 w ostatniej kwarcie nie poprawi tych liczb.

Punkt zwrotny

Podczas gdy atak przyciągnie większość uwagi w drugiej połowie, Dallas zaczął się wycofywać tuż przed przerwą. Obrona utrzymała Colts do kosza z gry, pomimo ataku, który dał im piłkę w czerwonej strefie po przechwyceniu Daka Prescotta. W następnym defensywnym posiadaniu Malik Hooker wyeliminował Matta Ryana i rozpoczął akcję przyziemienia, która dała Cowboys przewagę ósemką do przerwy. Dzięki temu Colts byli w zasięgu ręki i byli w stanie utrzymać prowadzenie, nawet gdy Indy strzelił gola w biegu na 90 jardów w trzeciej kwarcie.

Oczywiście później wszystko poszło nie tak. Dallas powiększyło prowadzenie po tym, jak atakujący przejechał 75 jardów w dół pola i awansował o dziewięć, a obrona wykonała cztery proste obroty, aby wygrać, w tym 38-jardowy Hooker.

Grać w gre

Złapanie i ucieczka CeeDee Lamb z 20 jardów od Daka Prescotta była jedną z bardziej imponujących indywidualnych prób w meczu. Kowboje przejęli przechwyt na trzecim i dziewiątym miejscu i wyglądało na to, że zostaną pokonani przed pierwszym znacznikiem. Jednak, jak powiedział Rodney McLeod Jr. zawinięty, a Lamb nigdy nie dotknął ziemi, zamiast tego spadł na zabezpieczenie Colts. Lamb zdał sobie sprawę, że nie przegrał i zagrał jeden na jednego, aby wbiec do strefy końcowej, aby uzyskać wynik, który dał Dallas pierwsze prowadzenie tego wieczoru. Lamb zakończył z najlepszym w drużynie pięcioma złapaniami na 71 jardów i wynikiem.