Kiedy zostanie wydany iOS 16.2?

Apple rozpoczął testy pod koniec października Aktualizacje dla iOS 16.2 i iPadOS 16.2, dostarczając wersje beta zarówno programistom, jak i publicznym beta testerom. Do tej pory mieliśmy w sumie cztery wersje beta, a czwarta beta została wydana na początku tego tygodnia. iOS 16.2 i iPadOS 16.2 spodziewane są przed końcem roku i pomyśleliśmy, że spróbujemy zawęzić harmonogram uruchamiania.

Z zaledwie czterema wersjami beta od października, iOS 16.2 ma jeszcze trochę czasu na przetestowanie, zanim będziemy mogli spodziewać się wydania. Przynajmniej będziemy mieli kandydata do wydania przed uruchomieniem iOS 16.2, ale jest szansa, że ​​zobaczymy również kolejną wersję beta.

Zwykle widzimy pięć lub więcej wersji beta przed wydaniem kandydata do wydania, ale terminy skracają się w okresie świątecznym. W zeszłym roku Apple uruchomił tylko cztery wersje beta iOS 15.2 przed RC i późniejszą premierą, więc w tym roku mogliśmy zobaczyć coś podobnego. Jeśli taki jest plan, Apple może dostarczyć nam kandydującą wersję iOS 16.2 w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie we wtorek, 6 grudnia.

Mając to na uwadze, mogliśmy zobaczyć premierę iOS 16.2 12 grudnia. Tydzień 19 grudnia jest również możliwy, jeśli na horyzoncie pojawi się więcej wersji beta, ale to podczas Chanuki i blisko Bożego Narodzenia. Zeszłoroczna premiera iOS 15.2 miała miejsce w poniedziałek, 13 grudnia, po tym, jak Apple udostępnił czwartą wersję beta 2 grudnia, a RC 7 grudnia.

Bloomberga‘s Marka Gurmana powiedział, że iOS 16.2 możemy spodziewać się w połowie grudnia, co byłoby zgodne z przewidywaniami na tydzień rozpoczynający się 12 grudnia. Apple potwierdziło, że niektóre funkcje aktualizacji, takie jak aplikacja Freeform, rzeczywiście pojawią się przed końcem roku.

Możemy nawet spodziewać się pierwszych wersji beta iOS 16.3 przed końcem grudnia.

Najważniejsze cechy

iOS 16.2 to główna aktualizacja, która dodaje wiele istotnych nowych funkcji iPhone’a oraz iPadaz największymi zmianami wymienionymi poniżej.

  • Aplikacja Freeform – Freeform to wieloplatformowa aplikacja typu open source, której można używać do robienia notatek, szkicowania, rysowania, zapisywania linków i nie tylko dzięki wbudowanym funkcjom współpracy. Jest dostępny w najnowszych wersjach beta dla iPhone’a, iPada i Maca.
  • Obsługa zewnętrznego wyświetlacza Stage Manager posiadacze „iPadów”, którzy mają M1 lub M2 ‌iPad‌ może ponownie użyć Kierownik sceny z wyświetlaczami zewnętrznymi. Do wielozadaniowości można używać maksymalnie ośmiu aplikacji, a dostępna jest nowa, przydatna opcja przeciągania okien z „iPada” na zewnętrzny wyświetlacz i odwrotnie. Podczas gdy starsze iPady mogą korzystać z „Stage Manager”, obsługa zewnętrznych wyświetlaczy jest ograniczona do modeli krzemowych Apple.
  • Nowa architektura aplikacji domowych – iOS 16.2, iPadOS 16.2 i macOS nadchodzi Aktualizacje 13.1 dodają obsługę zaktualizowanej architektury aplikacji Home, którą Apple wprowadza po debiucie Matter. Nowa architektura aplikacji umożliwi szybsze i bardziej niezawodne działanie w domach z wieloma inteligentnymi akcesoriami, ale wymaga aktualizacji całego zestawu urządzeń do najnowszego oprogramowania.
  • Aktualizacje zawsze na ekranie – Do iPhone’a 14 Pro modelu dostępne są dwa nowe przełączniki do wyłączania tła i powiadomień, gdy funkcja Always on Display jest aktywna. Zmniejsza to to, co jest wyświetlane na ekranie, gdy jest wyłączony, aby mniej rozpraszać uwagę.
  • Widżet uśpienia ekranu blokady – Ekran blokady ma widżet uśpienia dla tych, którzy korzystają z funkcji uśpienia Apple Watch.
  • Widżet medycyny na ekranie blokady – Dostępny jest również widżet leku, który informuje, kiedy należy zażyć lekarstwo.
  • Wiadomości w aplikacji Pogoda – Gdy w Twojej okolicy pojawią się istotne wiadomości pogodowe, takie jak informacje o huraganach lub pożarach, w aplikacji Pogoda zobaczysz nagłówki wiadomości.
  • 5G w Indiach – iOS 16.2 zapewni łączność 5G w Indiach.

Czytaj więcej

Mamy pełną listę wszystkich funkcji, które są dostępne w aktualizacji iOS 16.2 w naszym dedykowanym przewodniku po iOS 16.2.