Khris Middleton powraca, ale Lakers rozrywają obronę Bucksa w „frustrującej” porażce

MILWAUKEE — W piątek wieczorem, Chrisa Middletona założyć dolarów koszulkę i grał w NBA gra po raz pierwszy od 238 dni. Wystartował dla Bucks i oddał swój pierwszy strzał. Trzykrotny All-Star zanotował dwie zbiórki na początku czwartej kwarty, a trener Bucks, Mike Budenholzer, prowadził minuty wystarczająco ostrożnie, aby dać Middletonowi szansę na zamknięcie gry.

„Po prostu polegam na swoim doświadczeniu” – powiedział Middleton o swoim debiucie w sezonie. „Będąc wcześnie, wracając w środku sezonu, będąc bez niczego, wracając, po prostu się nie śpiesząc, pozwól, aby gra sama do mnie przyszła. Nie próbuj robić zbyt wiele w swoim pierwszym meczu i staraj się dopasować i grać z moimi kolegami z drużyny.

Wszystko było przygotowane tak, aby Middleton mógł odegrać dużą rolę i pomóc Bucks w wygraniu bliskiej wygranej Los Angeles Lakers w telewizji narodowej w swoim pierwszym meczu w latach 2022-23, ale Lakers zrujnowali to zakończenie z bajki.

„Czułem się świetnie” – powiedział Middleton. „Myślę, że powinienem powiedzieć dobrze, gdybyśmy wygrali, czułbym się świetnie”.

Middleton zdobył 17 punktów, dwie zbiórki i siedem asyst w 27 minut. Jrue Holiday zanotował 28 punktów, sześć zbiórek i dziewięć asyst. I Giannis Antetokounmpo miał potworną noc z 40 punktami, siedmioma zbiórkami i pięcioma asystami. To było imponujące, ale wielka trójka Bucksów została pokonana przez gwiazdorskie trio Lakersów, co pomogło Lakersom odnieść zwycięstwo 133-129.

W piątkowy wieczór Lakers zdobyli upragnionego gola. Anthony’ego Davisa Zdobył 44 punkty, oddając 27 strzałów, dokładając do tego 10 zbiórek i cztery asysty. James Lebron Prawie miał triple-double z 28 punktami, ośmioma zbiórkami i 11 asystami. I Russella Westbrooka prawie miał triple-double z 15 punktami, siedmioma zbiórkami i 11 asystami.

Lakers z łatwością strzelili gola od początku meczu i mieli cztery kolejne 30-punktowe kwarty w defensywie Bucks, która nie dorównywała standardom trenera Mike’a Budenholzera.

“133. Frustrujące” – powiedział Budenholzer. – Lakersi grali dobrze. Daj im kredyt zaufania. Davis miał wielką noc. James dużo uderzał. Westbrook, 11 asyst. Ale rezygnacja z czterech kwart po 30 punktów i łącznie 132 – lub chyba 133 – to nie będzie wystarczająco dobre.

Lub standardy Antetokounmpo.

„Nie mogłem się powstrzymać. To było zbyt łatwe” – powiedział Antetokounmpo. „Za łatwo, za łatwo. Nie rywalizowaliśmy. Żyli w kolorze. Jakby to nie my. Muszę zrobić lepszą robotę. Ja, Brook i Bobby (Portis) oraz wszyscy wielcy i ludzie musimy trzymać facetów przed sobą. Nie możemy oczekiwać, że Brooke będzie przy nas całą noc i będzie nas chronić. Myślę, że byliśmy tylko krok do tyłu. Nie możemy dać im otwartej trójki i pozwolić im żyć w farbie. Musimy lepiej chronić lakier. Kolor to nasz dom. Nie wykonaliśmy dziś dobrej roboty”.

Podczas gdy Lakers zdobywali punkty na wiele sposobów w trakcie meczu, ich ofensywny wybuch w ostatniej kwarcie opierał się na jednej grze: najbardziej widocznej dwuosobowej akcji w grze, pick-and-roll, z dwoma najlepszymi graczami wbiegającymi w wyjątkowe miejsce na podłodze.

Zamiast rozłożyć Bucksów, Lakers umieścili ten pick-and-roll w ciasnych kwaterach w rogu parkietu. James, zwykle w lewym rogu, wepchnął swojego obrońcę w linię rzutów za trzy punkty, zanim złapał piłkę i czekał na zasłonę Davisa. I zamiast zamienić to w szybką grę, która mogłaby zaskoczyć Bucksów, James metodycznie obrócił się wewnątrz linii rzutów za 3 punkty i pomógł Davisowi stworzyć najmniejszy kąt dowolnej gry, aby uzyskać przewagę nad obrońcą i strzelić gola w dwóch kozłach lub mniej.

Lakers prowadzili ten pick-and-roll trzy razy z rzędu, otwierając ostatnią kwartę.

Przy pierwszym posiadaniu James stworzył prowadzenie dla Davisa, a kiedy lobował piłkę blisko obręczy, Wesleya Matthewsa faulował piłkę. Podczas gry w ramach gry, Lakers ponownie prowadzili, a dziewięć sekund później Bucks wyrzucili piłkę poza boisko po tym, jak James przegapił łatwe spojrzenie na obręcz, a Davis kontynuował atak. Wchodząc z prawie tego samego miejsca, Lakers ponownie go pokonali.

Kiedy James łapie piłkę w obrębie linii za trzy punkty, a Davis ustawia ekran w tak ciasnych kwaterach, pomoc obrońcom nie może wpływać na grę i to jest część piękna wygodnego pick-and-roll.

Jeśli James wykona podanie zza linii rzutów za 3 punkty, a Davis wypadnie z dystansu, Middleton może pomóc przy wsadzie Westbrooka, ale to nie daje mu szansy na pomoc, tak jak James, jeden z najlepszych podań ze wszystkich czas (kto podczas gry, przewyższył legendę Lakers, Magica Johnsona, pod względem asyst w karierze), ani też odrzucenie nie pozostawiło Davisowi zbyt wiele miejsca na szybkie zakończenie. Jerzego Hilla był prawdopodobnie dalej od Austina Reavesa w tej grze, niż Budenholzer wolałby z defensywnym schematem Bucks w tym sezonie, ale w najmniejszym stopniu nie wpływa na Jamesa. Graysona Allena oraz Troy Brown Jr. mogą być w innym stanie z wpływem, jaki wywierają na wydajność.

„Masz dwóch Hall of Famers prowadzących pick and roll” – wyjaśnił po meczu Antetokounmpo. „Oczywiście trudno jest przestać, zwłaszcza gdy wiesz, że facet wychodzący z pick-and-roll jest jednym z najlepszych graczy, którzy kiedykolwiek grali w tę grę, a facet, który będzie rzucał, jest prawdopodobnie jednym z najlepszych groźby lobem i wielcy ludzie w lidze. To tylko gra typu „pick and roll” dwóch na dwóch.

Zanim James poszedł na ławkę rezerwowych z 7:10 przed końcem, Lakers jeszcze trzy razy przeprowadzili akcję pick-and-roll. Bucks kopnęli jedno z jego podań, aby zatrzymać obiecujące spojrzenie na kosz, James strzelił gola po luźnym skoku nad Wesleyem Matthewsem, po czym Matthews zmusił się do zatrzymania, gdy James wjechał na linię bazową i rzucił się do strzału przez kontakt. Kiedy James wrócił do gry z 6:10 na zegarze, trener Lakers Darwin Hamm natychmiast wrócił do gry.

Podczas gdy Matthews i Antetokounmpo zostali poproszeni o pokrycie go w pierwszej tercji na początku czwartej kwarty, teraz Bucks mieli Holidaya i Lopeza na Jamesie i Davisie.

Holiday i Lopez dobrze sobie radzą przy pierwszym posiadaniu piłki, ale wygodny pick-and-roll stawia Davisa tak blisko kosza, że ​​wślizguje się do środka Bobby’ego Portisa z tyłu za ofensywne odbicie, gdy Lopez zakwestionował strzał Jamesa.

„To trudne”, powiedział Lopez. „Oczywiście, to dwaj niewiarygodnie wspaniali gracze. Ale Bron jest ogólnie dobry w rozgrywaniu akcji, a teraz, w tym pick-and-roll, jest tak chętnym podającym, ale zdolnym do strzelania goli, że trudno mu grać na obu. A potem obaj są tak wielcy i tak głębocy, że to trudna gra. ”

Z bliskiego strzału Jamesa na obręcz w pierwszym posiadaniu przeciwko Lopezowi i Holidayowi, Lakers od razu wrócili do tego w następnym posiadaniu.

A James skończył nad Lopezem. Przy następnym posiadaniu Holiday starał się przejść przez górną część ekranu i zmusić Jamesa do powrotu do linii bazowej. Ale to nie miało znaczenia, ponieważ James przeczytał obronę przed zaciemnieniem Holidaya i z pomocą Lopeza i Davisa – 29,2 procent z zakresu 3 punktów w sezonie i 30,3 procent z zakresu 3 punktów w swojej karierze – osiągnął niesamowitą 3.

„Fizyczność, LeBron może dostać się do miejsc, które są trudne”, powiedział Budenholzer o zręcznym pick-and-roll Lakers. „Przyjrzeliśmy się im z kilku różnych perspektyw. Kiedy Davis trafia dwie trójki w drugiej połowie, jedną z nich poza tym otoczeniem, to prawdopodobnie coś, co – opierając się na tym, co wydarzyło się do tej pory w tym roku – prawdopodobnie nie jest złą sytuacją, ale powalił to. “

Po trójce Davisa, Lakers na krótko uciekli od wygodnego pick-and-rolla, ale było to głównie spowodowane grą przejściową i Jamesem, który trafił kilka sprzęgających trójek. Lakers nadal zdobywali punkty, zanim powrócili do wygodnego pick-and-rolla na ostatnią iterację.

Wiedząc, co nadchodzi, Bucks przesadzili z podaniem otwierającym i uniemożliwili Jamesowi nawet złapanie piłki, ale Davis był już w grze i po prostu zamienił to w okazję do izolacji przeciwko Lopezowi.

„Myślę, że czasami jest tak nisko, że mają przewagę, zwłaszcza gdy tam jestem” — powiedział Holiday. „Po prostu rzucają to na wierzch. Myślę, że staraliśmy się to zmienić i nadać im inny wygląd. Czasem staramy się to ograniczyć. Czasami próbujemy zejść na dno, ale czasami jest tak nisko, że naprawdę nie można zejść pod ten ekran. Ale znowu zagrali naprawdę, naprawdę dobrze.

Lakers po raz kolejny wybrali pick-and-roll w ostatnich dwóch minutach, ale James zdecydował się na nietrafiony skok z linii bazowej, aby dać Bucks szansę na remis, ale nie wyszło, ponieważ Bucks nie wykonać wystarczająco dobrze ofensywnie, aby nadążyć za Lakersami. Te niecelne strzały są łatwiejsze do zapamiętania, ale obrona Bucks zawiodła ich w piątkowy wieczór przeciwko Lakers.

Żeby było jasne, James i Davis nie ujawnili planu pokonania obrony Bucks w tym sezonie dzięki wygodnemu pick-and-rollowi. Prowadzenie tego rodzaju gry wymaga jednego z najlepszych rozgrywających w lidze tight end i spektakularnie utalentowanego groźby lobem, więc prawie nigdy nie będzie to problemem dla Bucks z dnia na dzień, ale był to niezwykle trudny problem dla Bucks do rozwiązania w ciągu jednej nocy i nie mogli znaleźć sposobu, aby spowolnić to w ostatnim kwartale. Nawet jeśli odbyło się to kosztem straty w tabeli, powinien to być rodzaj testu, który sprawi, że Bucks będą lepiej posuwać się do przodu i mocniej wchodzić do play-offów.


Powiązane czytanie

pchła: Anthony Davis daje show, a Lakers składają oświadczenie przeciwko Bucks

(Zdjęcie Chrisa Middletona i LeBrona Jamesa: Patrick McDermott / Getty Images)