Jak ofensywa Nebraski mogłaby wyglądać pod okiem Matta Rhule i Marcusa Sutterfielda

Teraz, gdy opadł kurz związany z zatrudnieniem Matta Rhule’a, możemy skupić się na tym, jak może wyglądać produkt w terenie. Konkretnie faul. Chociaż nie było żadnych praktyk ani rozmów o konkretnych ofensywnych planach, wiemy o kilku rzeczach, które pozwalają nam spekulować na temat tego, co możemy zobaczyć.

W ramach przygotowań obejrzałem zeszłoroczne mecze Matta Rhule’a w Temple, jego ostatni sezon w Baylor i kilka meczów w Południowej Karolinie z tego sezonu. Oto moje obserwacje i sposób, w jaki może to wpłynąć na ofensywę Nebraski pod rządami Matta Rhule’a.

Baylor

Ostatnim przystankiem Matta Rhule’a w college’u był Baylor, gdzie Bears prowadzili ofensywę typu running back, która w dużej mierze opierała się na grze Run/Pass Option. To prawda, Rhule powiedział, że poszedł do tego ataku głównie po to, by dopasować się do stylu w Big 12, który często prowadził do meczów z wysokimi wynikami.

Należy zauważyć, że Rhule był chętny do dostosowania się do konferencji, w której grał, i odniósł sukces, ponieważ Bears wygrali 11 meczów w trzecim sezonie Rhule z programem.

Świątynia

Opierając się na tym, co Matt Rhule powiedział na konferencji prasowej o konieczności dostosowania się do Wielkiej Dziesiątki i silnej linii ofensywnej, mam wrażenie, że ofensywa Nebraski będzie najbardziej przypominała to, co widzieliśmy w Temple.

Będąc w Temple, Owls prowadził wiele dwóch tylnych formacji, w tym biegacza. Tak, fani Huskera, rozgrywający! The Owls mieli dwóch utalentowanych biegaczy w Ryquell Armstead i Jahad Thomas, którzy obaj rzucili się na ponad 900 jardów. Temple schodził trochę w dół i często używał wielu zestawów skradających się.

Nie oznaczało to, że Temple nie rzucił piłki. Phillip Walker rzucił na ponad 3000 jardów, a odbierający Ventell Bryant był dużym odbiorcą. Ale Rhule i jego sztab ofensywny używali pewnych koncepcji rozproszenia, a nawet używali obu biegaczy na boisku w tym samym czasie.

Karolina Południowa

Nebraska oficjalnie ogłosiła w czwartek, że zatrudniła Marcusa Satterfielda jako koordynatora ofensywy, który przyjeżdża do Nebraski po spędzeniu ostatnich dwóch lat jako koordynator ofensywy w Karolinie Południowej. Satterfield był koordynatorem ofensywy Rhule’a w Temple, ale służył także w swoim sztabie w Baylor i Carolina Panthers.

W Karolinie Południowej Satterfield poprowadził przestępstwo, które zdenerwowało zarówno Tennessee, jak i Clemsona. Gamecocks miały bardziej rozłożony wygląd z wieloma indywidualnymi formacjami tylnymi, jednak jedną z rzeczy, które mi się podobały, był sposób, w jaki Satterfield używał ciasnych końcówek.

Na powyższym obrazku widać dwa tight endy na dole formacji, ale możesz nie rozumieć, że gracz obok rozgrywającego również jest tight endem. To Jaheim Bell, który może znaleźć się w pierwszej pięćdziesiątce w drafcie NFL 2023. Bell był najlepszą bronią Karoliny Południowej, a Satterfield używał go na całym boisku.

Nebraska ma długą historię utalentowanych tight endów i myślę, że jest to pozycja, z której Nebraska może naprawdę skorzystać. Na Środkowym Zachodzie jest mnóstwo wysportowanych dzieci w wieku 6’4-6’6, które Nebraska może wylądować i wykorzystać na swoją korzyść. Jeśli Fidone może pozostać zdrowy, może się rozwijać w tego typu roli.

Wszyscy razem

Chociaż myślę, że Nebraska pod rządami Rhule będzie skłaniać się ku przestępstwu w stylu świątyni, myślę, że będą mieli mieszankę wszystkich trzech przestępstw. Podoba mi się, że Matt Rhule powiedział, że Nebraska musi dostosować się do Wielkiej Dziesiątki, czego Nebraska nigdy nie zrobiła. Pelini starał się udawać małego, Riley był zbyt miły, a Frost był połączeniem obu. Rhule wie, czego potrzeba, aby wygrać konferencję i zbuduje zespół do rywalizacji.

Załączam nagrany przeze mnie film, który zawiera klipy i przedstawienia z Temple, Baylor i Południowej Karoliny. W tym filmie jestem w stanie jeszcze bardziej rozbić atak, zapewniając jednocześnie lepszą grafikę. To świetne uzupełnienie tego artykułu.